Casper Via Modellerinde Arama Kaydı ve Mesajların Gizlenmesi

Misafir modu dediğimiz mod çoğu android cihazda mevcuttur. Misafir modu etkinleştirildiğinide ana kullanıcının kişisel bilgileri ve uygulamaları gizlenir ve misafire kısıtlı bir uygulama alanı bırakarak telefonun sadece belli başlı fonksiyonlarının kullanılmasına izin verir.

Android kullanıcıları çoğu zaman bu modu yablışlıkla aktif ederler ve bir süre sonra bazı fonksiyonları kullanamadıklarının farkına varırlar.  Telefonun bozulduğunu düşünerek servisegittiklerinde sorunu tam olarak anlatamadıklarından dolayı da servis telefonu sıfırlar.

Biz Casper modellerinde en çok yaşanan sorundan bahsedeceğiz. Eğer Casper modellerinden birine sahip bir telefonunuz var ve herhangi bir şey silmemenize rağmen birden bire mesajlarınız ve arama kaydı kaybolursa misafir modunu açmış olabilirsiniz.

Bunu kontrol edip misafir modunu devre dışı bırakmak için Ayarlar – Güvenlik yolunu izleyip Misafir Modu’nun açık olup olmadığına bakabilirsiniz. Misafir Modu seçenğinin yanında tik varsa bunu kaldırın.

Tiki kaldırdıktan sonra mesajlar ve arama kaydına göz atabilirsiniz. Mesjlarını ve artama kaydı geri geldiyse sorun bundan kaynaklıymış demektir.

Author: Halil Akgül

20 thoughts on “Casper Via Modellerinde Arama Kaydı ve Mesajların Gizlenmesi

 1. Merhaba you have a new system message bildirimi geliyor bunu nasıl kaldırmam gerekir?
  Hattım turkcell telefonum casper via f1

  1. Merhaba. Yüklediğiniz uygulamaların birinden geliyor olabilir. Son yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin ve Ayarlar> Uygulama yöneticisi yörüngesini izleyerek Chrome uygulamasının bildirimlerini kapatın.

 2. Hocam bugün Casper Via A4 aldım Bafra teknosa’dan adam almadan önce arama yaparken telefonun ana arama yerinde kayıt sistemi olduğunu söyledi eve geldik hattımızı taktik öyle bi sistem bulunmuyor ne yapmalıyım geri verebilir miyim telefonu çünkü ben o kayıt sistemi için casperi aldim.

 3. Telefon çaldığında yanlışlıkla bişeye dokundum. ne olduğunu anlayamadan arayan kişinin kim olduğunu görmemeye başladım

  1. Telefonu kapatın ve 10 dakika kadar dinlendirdikten sonra tekrar gözlemleyin. Sonuç alamazsanız arama ayarlarını kontrol edin.

    1. Eğer telefonda yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorsanız fabrika ayarlarına dönüş işlemi yapabilirsiniz. Düzelecektir.

 4. Sadece bi kişinin mesajları ve arama kaydı görünmüyor. Başkaların mesajları ve arama kaydı görünüyor ne yapabilirim

 5. Merhaba, mesaj uygulamasına girin(gelen mesajların olduğu kısım) ve iki parmağınızla yukarıdan aşağıya çekin önünüze ekran deseni kısmı gelecek. Desen girdikten sonra önünüze özel kısım (mesajlarınızı yanlışlıkla atmış olduğunuz) gelecek ordan mesajları özel alandan çıkarabilir yada silebilirsiniz.

 6. mesajlar kişilerden geldiğinde görebiliyorum ama kuruluşlardan mesaj geldiğinde ekran deseni çizip okumam gerekiyor o mesajı tekrar okumak istediğimde bulamıyorum yani mesajı göremiyorum misafir modu kapalı kurumlardan gelen mesajlarıda şifresiz normal mesaj klasörümde görmek istiyorum

 7. telefonum casper via m4 rehberimden bazı kişiler beni aradığında eğer o an göremezsem beni aradıklarına dair arama kaydında gözükmüyorlar napabilirm

 8. mesajlar kişilerden geldiğinde görebiliyorum ama kuruluşlardan mesaj geldiğinde ekran deseni çizip okumam gerekiyor o mesajı tekrar okumak istediğimde bulamıyorum yani mesajı göremiyorum misafir modu kapalı kurumlardan gelen mesajlarıda şifresiz normal mesaj klasörümde görmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir