Mar 19 2018

Samsung T230 Galaxy Tab 4 Tablet Yazılım Yükleme


Samsung T230 Galaxy Tab 4 tabletinizi yazılımsal sorunlardan dolayı kullanamıyorsanız yeniden yazılım yüklemesi yapmanzı gerekecek. T230 modellerinde genelde yazılım çöktüğünde Samsung logosunda kalır. Format atsanız dahi açılmaz telefon.

Yazılım yüklemesi yaptığınızda tablet içindeki kişisel bilgi ve verileriniz silinebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli verilerinizi yedeklemnizi öneririz. Eğer bataryada enerji yoksa veya batarya şarj seviyesi hakkında bilginiz yoksa lütfen tableti yarım saat kadar şarjda bırakıp ondan sonra işleme başlayın.

Tableti ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: T230XXU0APJ2_T230OJV0APJ1_T230XXU0APJ2

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.


Yazılım yükleme işlemine başlamak için tableti Download Mode‘a almalısınız. Tableti kapatın ve ses açma  güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Samsung yazısı aşağıya gelecek ekilde tableti tutarsanız ses açma tuşu sağda kalacaktır. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses kısma tuşuna bastığınızda tablet Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış tabletinizi USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: T230XXU0APJ2_T230OJV0APJ1_T230XXU0APJ2_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar tabletin bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde tablet yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Yorum Yaz

  • muzaffer on 18 Kasım 2018 at 12:42
  • Cevapla

  merhaba tab4 android 4 versiyon var bu güncelleme ile android 5 e mi yükseltiyoruz.
  teşekkürler.

  1. Merhaba, hayır yeni güncelleme yok bu cihaz için. Verdiğimiz rom 4.4.2 sürümüne ait.

  • Kadir Yıldırım on 19 Temmuz 2018 at 12:24
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim dünden beri bu konuyu araştırıyorum bir rom buldum ama hız sınırlayıcısı vardı sitede premium istedi ama sizin verdiğiniz romu hızlıca indirdim ve kurucam inşallah şuana kadar en net ve yararlı yazı çok teşekkür ederim tekrardan

   • Kadir Yıldırım on 19 Temmuz 2018 at 12:53
   • Cevapla

   Dediklerinizi aynen yaptım cihaz sürekli yeniden başlatmaya başladı kendini ama tuşları kullanarak format attım ve cihazım açıldı çok saolun

  • bayram on 09 Temmuz 2018 at 12:29
  • Cevapla

  merhaba hocam işlemlerin hepsini yaptım pass yazısıda geldi cihaz yeniden başlarken samsung galaxy tab 4 yazısını geçtikten sonra samsung yazısı geliyor arkasında partiküller çıkıyor orada takılı kaldı normalde başta dıtdırıdıdı diye ses gelir bu sefer yarıda kesildi

   • bayram on 09 Temmuz 2018 at 12:34
   • Cevapla

   tmm hocam buldum wipe data factory reset yaptıktan sonra düzeldi root atmak için yöntem warmı

  1. Merhaba, ilk açılış biraz uzun sürebilir, 15 dakikayı geçtiyse ses kısma + güç ile cihazı resetlemeyi deneyin, aynı yerde kalıyorsa recovery modtan formatlamayı deneyin, yine aynı yerde kalıyorsa farklı bir yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  • Ecem on 05 Temmuz 2018 at 15:32
  • Cevapla

  ben tableti açmak için ses açma ve güç tuşuna bastığım zaman modelini gösteren ekran çıkıyor ve daha da ileriye gitmiyor

  1. Merhaba, yazılımı çökmüştür, yazılım yüklemek için makaledeki işlemleri uygulayabilirsiniz.

    • Ecem on 28 Ağustos 2018 at 14:30
    • Cevapla

    onu uyguluyorum ama yukarda yazdığım şey oluyo daha ileriye gitmiyo samsung yazısı çıktıktan sonra

    1. yazılım yüklemek için tableti download moda almalısınız. download mode için: Tableti kapatın ve ses açma güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Samsung yazısı aşağıya gelecek ekilde tableti tutarsanız ses açma tuşu sağda kalacaktır.

     Bu tablet tableti tutuş şeklinize göre ses tuşlarının yerini değiştirebilmektedir.Ancak güncelleme ile sabit tutulmuş olabilir. Kendi tabletinizin ses kısma tuşunu biliyorsanız güç ve ses kısma ile deneyin.

  • emir on 01 Haziran 2018 at 02:16
  • Cevapla

  cihazı download moda alıcam kapatıp kapatınca usb gidiyor pc den işlem yapamıyorum lütfen yardım :(

  1. cihazı kapatıp download moda alın sonra kabloyla bilgisayara bağlayın.

    • emir on 01 Haziran 2018 at 15:16
    • Cevapla

    hallettim galiba teşekkürler

 1. selamun aleykum abi tab 3 yazılımın inderemiyorum indırme linkını atarmısın

  1. a.s hangi model?

    • abdulhamit on 10 Nisan 2018 at 00:44
    • Cevapla

    samsung tab 3 abi

    1. tab 3 tamam ama bana model numarası lazım T ile başlayan bir model numarası yazar arkasında.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.