Samsung T230 Galaxy Tab 4 Tablet Yazılım Yükleme

Samsung T230 Galaxy Tab 4 tabletinizi yazılımsal sorunlardan dolayı kullanamıyorsanız yeniden yazılım yüklemesi yapmanzı gerekecek. T230 modellerinde genelde yazılım çöktüğünde Samsung logosunda kalır. Format atsanız dahi açılmaz telefon.

Yazılım yüklemesi yaptığınızda tablet içindeki kişisel bilgi ve verileriniz silinebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli verilerinizi yedeklemnizi öneririz. Eğer bataryada enerji yoksa veya batarya şarj seviyesi hakkında bilginiz yoksa lütfen tableti yarım saat kadar şarjda bırakıp ondan sonra işleme başlayın.

Tableti ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: T230XXU0APJ2_T230OJV0APJ1_T230XXU0APJ2

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için tableti Download Mode‘a almalısınız. Tableti kapatın ve ses açma  güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Samsung yazısı aşağıya gelecek ekilde tableti tutarsanız ses açma tuşu sağda kalacaktır. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses kısma tuşuna bastığınızda tablet Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış tabletinizi USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: T230XXU0APJ2_T230OJV0APJ1_T230XXU0APJ2_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar tabletin bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde tablet yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

38 thoughts on “Samsung T230 Galaxy Tab 4 Tablet Yazılım Yükleme

 1. Merhaba. Evde bilgisayar yok maalesef. Bu tablet için sıfırdan yazılımı internetten indiremez miyiz? Ben Istanbul Kadıköy de oturuyorum,. Yardımcı olabilir misiniz? Bu tableti bir çocuğa vereceğim de.

  1. Merhaba. Bilgisayar yazılım yükleme değil, yazılım güncelleme mümkün olur. Onun için de menüde Ayarlar> Yazılım güncellemesi yörüngesini izlemelisiniz.

 2. merhaba yazılanların hepsini yaptım pass yazısı geldi tablet açılırken gene aynı yerde kaldı factorıng reset yaptım ama gene aynı ne yapmam lazım tesekkurler

  1. Merhaba. Tabletinizde batarya gibi donanımsal bir arıza olması muhtemel. Bir tamirciye göstermeniz en doğrusu olacak.

 3. Galaxy Tab4 T230 da Zoom programı çalıştırmak istiyorum fakat GooglePlay deki program “cihazınızda artık desteklenmiyor” diyor. APK sını yükleyip kurdum fakat toplantıya vs katılmak istediğimde “update” diyor, tamam dediğimde zoom durduruldu deyip kapatıyor. Yani programı güncelleme yapamıyor. Tablet 4.4.2 kullanıyor, Android 5.x.x olması gerekiyor galiba. Bunun için önerisi olan var mı?

  1. Osman merhaba. Söz konusu hata normal ve bu model için 4.4.2 üstü bir sürüm yok maalesef.

   1. Bunun kesin bir cevabı yok, bir çok değişkeni var. Ortalama 30-60 dakika civarı sürecektir.

     1. Karışma ve sabırla bekle kardeşim. Olumlu sonuç alamazsan da tableti resetle ve baştan başla. Yorumlarını da tek bir satırda paylaşmadığın taktirde siliyoruz, bilgin olsun.

       1. Burada rooting işlemiyle ilgili bir bilgi paylaşımı yok. O yüzden sanırım yönlendirmelerimiz yanlış olacak. Rooting işlemi için bilgi topladığın kanaldan yardım istemen daha doğru olacaktır.

 4. Ben T230XXU0APJ2_T230OJV0APJ1_T230XXU0APJ2 dosyasını indirdim ama winrardan çıkartırken hata veriyor. Yeni bir kaynak verebilir misiniz?

 5. üstteki yazılan herşeyi yaptım programda pass dedi tablete restart atıldı sonra samsung yazısı çıktı arkasındaki partiküllerle beraber dona kaldı sürekli tekrarlanıyodu ama açılmıyodu bende güç tuşu ana ekran tuşu bide ses açma tuşuna bastım sonrada wipe data factory reset yaptım sonrada tablet açıldı çok teşekkürler

 6. merhaba tab4 android 4 versiyon var bu güncelleme ile android 5 e mi yükseltiyoruz.
  teşekkürler.

 7. Çok teşekkür ederim dünden beri bu konuyu araştırıyorum bir rom buldum ama hız sınırlayıcısı vardı sitede premium istedi ama sizin verdiğiniz romu hızlıca indirdim ve kurucam inşallah şuana kadar en net ve yararlı yazı çok teşekkür ederim tekrardan

  1. Dediklerinizi aynen yaptım cihaz sürekli yeniden başlatmaya başladı kendini ama tuşları kullanarak format attım ve cihazım açıldı çok saolun

 8. merhaba hocam işlemlerin hepsini yaptım pass yazısıda geldi cihaz yeniden başlarken samsung galaxy tab 4 yazısını geçtikten sonra samsung yazısı geliyor arkasında partiküller çıkıyor orada takılı kaldı normalde başta dıtdırıdıdı diye ses gelir bu sefer yarıda kesildi

  1. tmm hocam buldum wipe data factory reset yaptıktan sonra düzeldi root atmak için yöntem warmı

  2. Merhaba, ilk açılış biraz uzun sürebilir, 15 dakikayı geçtiyse ses kısma + güç ile cihazı resetlemeyi deneyin, aynı yerde kalıyorsa recovery modtan formatlamayı deneyin, yine aynı yerde kalıyorsa farklı bir yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 9. ben tableti açmak için ses açma ve güç tuşuna bastığım zaman modelini gösteren ekran çıkıyor ve daha da ileriye gitmiyor

   1. onu uyguluyorum ama yukarda yazdığım şey oluyo daha ileriye gitmiyo samsung yazısı çıktıktan sonra

    1. yazılım yüklemek için tableti download moda almalısınız. download mode için: Tableti kapatın ve ses açma güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Samsung yazısı aşağıya gelecek ekilde tableti tutarsanız ses açma tuşu sağda kalacaktır.

     Bu tablet tableti tutuş şeklinize göre ses tuşlarının yerini değiştirebilmektedir.Ancak güncelleme ile sabit tutulmuş olabilir. Kendi tabletinizin ses kısma tuşunu biliyorsanız güç ve ses kısma ile deneyin.

 10. cihazı download moda alıcam kapatıp kapatınca usb gidiyor pc den işlem yapamıyorum lütfen yardım :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir