iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Nasıl Recovery Mod’a Alınır?

iPhone modelleri çöktüğünde, yazılımsal hatalar meydana geldiğinde veya ekran şifresini bloke ettiğinizde telefonu iTunes üzerinden geri yüklemeniz gerekir.  iTunes cihazı çalışır haldeyken ve ekran açık olduğu sürece görmektedir. Ama aynı zamanda cihazın açılmadığı durumlar için Kurtarma Modu dedilen Recovery Mod’ta iken de görmektedir.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde kurtartma moduna geçmek için bir dizi işlem yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapıp cihazı kurtarma moduna aldıktan sonra geri yükleyip telefonu tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

Tüm iPhone modellerinde olduğu gibi cihaz sıfırlandıktan sonra eğer iPhone’umu Bul açıksa kurulum ekranında sizden iCloud hesabını girmeniz istenecektir. Eğer iCloud hesabınızı bilmiyorsanız telefonu sıfırlamanızı önermiyoruz.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini kurtarma moduna almak için sırasıyla yapmanız gereken işlemler şöyledir:

1: Telefon açık şekilde kabloyu telefona ve bilgisayara bağlayın.
2: Bilgisayarda iTunes açıksa kapatın.
3:  Ses açma tuşuna basıp bırakın.
4: Ses kısma tuşuna basıp bırakın.
5: Güç tuşuna basıp basılı tutun.

Güç tuşuna basılı tuttuğunuzda yaklaşık 10 saniye sonra telefon kurtarma moduna girecektir. Ekranda iTunes logosu ve kablo simgesi çıkacaktır. Eğer kablo takılı değilse cihaz sadece kendini yeniden başlatacaktır.

Bilgisayarda iTunes otomatik olarak açılmazsa kendiniz açın. iTunes açıldığında ekrana “Kurtarma modunda bir cihaz bulundu” uyarısı verecektir. Geri Yükle butonuna tıklayıp sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir