Blackberry Curve 9360 telefonunuz ‘app error 523 , 507, 561, 200, 513, 545, 371 ‘ reset hatası veya başka bir sorun nedeniyle açılmıyorsa telefona yazılım yükleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yazılım yükleme, sadece sorun oluştuğunda değil, telefonu formatlamak istediğinizde ya da güncelleme yapmak istediğinizde de işe yarar. Aynı zamanda telefonunuzda istediğiniz dil paketi yoksa da bu işlemleri yaparak dil yükleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce bataryanızı en az %50 doldurun. Yazılım yüklemek için iki tane programa ihtiyacımız var. Birincisi Blackberry Desktop Manager programı, onu buraya tıklayarak  indirip kurunuz. Windows bilgisayar için Download PC butonuna tıklayıp indiriyoruz.

İkinci program olarak Blackberry Device Software‘i indirip kuruyoruz.

Turkcell cihazları için:  9360M_PBr7.1.0_rel2039_PL9.6.0.111_A7.1.0.714_Turkcell
Vodafone cihazları için: 9360M_PBr7.1.0_rel2039_PL9.6.0.111_A7.1.0.714_Vodafone_Turkey
Avea cihazlar için: 9360M_PBr7.1.0_rel2039_PL9.6.0.111_A7.1.0.714_AVEA

Cihazınız yukarıdaki cihazlardan farklı ise lütfen buraya tıklayıp kendi telefonunuza uyan yazılımı indirin.

(Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfadan Europe bölgesinden telefonunuza uyan seçeneği seçin, ikinci aşamada telefonunuzun modelini seçin, bizim telefonumuz 9700 Avea cihazı, Europe kategorisinden AVEA yazılımını indirdik.

Her iki programı kurduktan sonra bilgisayarımızda aşağıdaki adresi açıyoruz ve orda bulunan vendor.xmldosyasını siliyoruz.

C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader

64 bit işletim sistemli bilgisayarlar için:

C:\Program Files (x86)\Common Files\Research In Motion\AppLoader

Dosyası sildikten sonra aynı yerde bulunan Loader.exe dosyasını açıyoruz. (Vista ve Win7 kullanıcıları sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” demeleri gerekiyor.)

Program açılınca telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayar gereken donanımları otomatik yükleyecektir. Programda ileri tuşuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz, eğer telefonunuz bilgisayar tarafından görülmüşse bağlantı kutucuğunda ‘usb’ seçeneği gözükecektir. Fakat bağlantı yapılamamışsa kutucuk boş olacaktır, bu durumda lütfen telefon bağlantınızı kontrol edin.

Not: Bu aşamada program PIN, kilit kodu gibi bir şifre isterse lütfen deneme hakkınız bitene kadar yanlış şifre giriniz. Üst üste yanlış şifre girdiğinizde telefon kendini sıfırlayacaktır.

Bağlantımızda bir sorun yok ise ileri tuşu ile bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Bu aşamada program telefon ile bağlantı kuracaktır, üçüncü seçenekte durum çubuğu takılı kalırsa lütfen durum çubuğu dolana kadar telefondan kabloyu çıkarıp geri takın.

 

9700 yazılım yükleme 19700 yazılım yükleme 2

 

9700 cihaz gücelleniyor9700 yükleme başarılı oldu

Şimdiki aşamada telefonumuza yüklenmesini istediğimiz dil seçeneklerini ve uygulamaları seçiyoruz.  Seçimlerimizi yaptıktan sonra ileri tuşu ile bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Bu aşamada yükleme işlemi başlayacaktır, Herhangi bir sorunda lütfen programın yönlendirmelerini dikkatlice okuyun ve uygulayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik başlatacaktır.

7 thoughts on “BlackBerry Curve 9360 Yazılım Yükleme”
 1. s.a ustam cihazın trkcel vodfne yada avea m oldugunu bilmiyorum herhengi birini yuklesem farkedermi ?

   1. merhabalar 9360 cihazım türkcell cıkışlı bis aboneligim yok avea kullanıcısınıyım bütün yolları dededim ama internete giremiyorum (cihazınızda şu anda hiçbir tarayıcı yapılandırması servis kitabı kaydı bulunmuyor
    lütfen cihazınızda tarayıcıyı etkinleştirmek için servis sağlayıcınızla görüşün) diye bir ekran çıkıyor

    1. bis paketiniz yoksa hiç bir uygulama kullanamazsınız. normal internet paketi ile sadece tarayıcıda internete girebilirsiniz. tarayıcı ayarlarınızı gözden geçirin, ayarlarda sorun yok siyorsanız, önce format sonra yazılım yüklemesi deneyebilirsiniz.

     1. yazılımda bir kaçtanesini yükleyemiyorum doyaları tektek bulabilecegim bir yer varmı mesela tarayıcı sonra güncelleme dosyasındaki uygulamaları tek tek nereden bulabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir