LG P503 Optimus One telefonunuzun yazılımını güncelleyerek hem yeni özelliklere kavuşmak hem de daha güncel bir işletim sistemine sahip olmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Yazılım güncelleme işlemi telefonunuzu resmi Android 2.3.5 sürümüne günceller.  LG P503, v2.2(Froyo) sürümüyle gelen bir telefon ve bu işlem telefonunuzun v2.3(Gingerbread) olmasını sağlar. Ek özelliklerin yanı sıra daha fazla uygulamayla uyumlu olmasına imkan tanır.

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi bir yazılım güncellemesine olanak tanır. Bu yüzden yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzu formatlamanızı öneriyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj edin ve mümkünse tamamen doldurun. Yazılım güncelleme işlemi telefonunuzdaki verileri silmez. Ancak çıkabilecek aksiliklere karşılık veri yedeği almanızda fayda var.

Öncelikle bilgisayarınıza LG masaüstü programı olan LG Support Tool programını indirin ve kurun. Bunun için LG Türkiye resmi web adresini kullanabilirsiniz. Sayfanın alt kısmındaki ‘Kullanım kılavuzlar ve Yüklemeler’ bölümünündeki USB driver ve program dosyasını indirirek kurun.

Daha sonra veri kablosu yardımıyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bilgisayarın gerekli sürücüleri yüklemesi için bir süre bekleyin.

Programı açın ve program telefonunuzu bulana kadar bekleyin.

Program telefonu bulduğunda otomatik olarak güncellemeleri arar. Güncelleme bulunduğunda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız

lg p503 yazılım güncelleme

 

Model bilgisinin alt tarafından yer alan ‘Yükseltmeyi başlat’ seçeneğine tıklayın. Onay verdiğinizde program telefonu güncelleştirmek için hazır hale getirir.

lg p503 yazılım güncelleme 2

 

Hazırlanma işlemi bittiğinde ise program gerekli güncelleme dosyalarını indirmeye başlar.

lg p503 yazılım güncelleme 3

 

Daha sonra indirilen bu dosyalar telefona işlenir ve yazılım güncellemesinin başarıyla gerçekleştiğine dair bilgilendirme yapılır.

Başarılı bir güncelleme için telefonu programa bağladıktan sonra program yönlendirmelerine harfiyen uyun. Sizin yapmanız gereken sadece takip etmek!

Bu işlem aynı zamanda yazılım konusunda sıkıntı yaşayan telefonlar için de çözüm sunar. Örneğin yazılımı çökmüş bir telefon için yukarıdaki işlem yazılım yüklemesi anlamına geleceğinden işlem sonrası telefon sorunsuz çalışmaya devam edecektir.

12 thoughts on “LG P503 Optimus One Yazılım Güncelleme”
 1. merhaba bn telefonumu yuksetmek ıstedım uygulamayı ındırdım ama telefona aktarırken emergency mode diyor ve ptogram kapanıyor

  1. Samet merhaba. Telefon artık çok eskidi. Önce telefonu fabrika ayarlarına döndür ve işlemi sonrasında tekrarla. Belki bu şekilde hata almazsın.

 2. merhaba,
  2.2.2 yüklü telefonuma dediğiniz gibi 2.3.5 yüklemek istedim ama güncel sürüm zaten yüklü diyor fakat 2.2.2 mi daha güncel yoksa 2.3.5 mi? tabi ki 2.3.5 olmalı .bu arada sürüm olarak v10E görülmekte fakat bende v10H yüklü bundan dolayı olabilir mi?Ben 2.3.5 nasıl yükleyebilirim?Lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. merhaba, imei numarası değişmiz bazı yurt dışı cihazları güncellemeyi kabul etmemektedir. ya da dediğiniz gibi v10h cihazlarına güncelleme yayınlamamıştır lg. Z3X box gibi kutularla manuel yazılım yüklenebilir. bu box teknik servislerde bulunur.

   1. telefona v10a yükleyip tekrar güncelleme yaptım v10h geldi.telefon yurtdışı değil orjinal.

 3. guncelleme yaptım 2.3.5 diye beklerken bol bol turkcell reklamlı 2.2.2 sürümü yüklendi. v10a surumuydü önceki. şimdi ise v10h
  yazılanlara güvenip yaptık. geri dönüş nasıl olacak. bari onu dogru anlatın.

  1. LG Support Tool Lg’nin resmi güncelleme programıdır. sizin telefonunuza daha önce modifiye yazılım yüklenmiş olabilir. bu yüzden versiyonunuzu düşürmüş olabilir. isterseniz yeniden güncelleme işlemini deneyebilirsiniz.

  2. Bende de aynı sorun olmuştu. Yükseltme tool (Üst sağda)unda ek özelliklerde yükseltme ile ilgili ikinci sıradaki seçeneği seçersen çözüm bulabilirsin diye düşünüyorum.

  1. sürümler cihazdan cihaza değişir. makaledeki işlemler sizin cihazınız için de geçerlidir. H diyorsa program sizin için en güncel yazılım odur.

    1. lg update tool ile yapacak başka birşey yok. ancak teknik servisler boz yardımıyla istedikleri versiyonu yükleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir