Apple iPhone 4S akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, size hiç bir şekilde yanıt vermediğinde ilk olarak reset atma işlemini denemelisiniz. Reset atma işlemi telefonunuzdan herhangi bir veri silmez ve telefona herhangi bir zararı olmaz. Sadece telefonun yeniden başlatılmasını sağlar.

iPhone 4S bataryası kullanıcı tarafından takılıp-çıkarılabilen bir model değil. Bu yüzden donma, takılı kalma gibi durumlarda ilk denenmesi gereken resetleme işlemi olur.

Apple iPhone 4S’e reset atma yöntemi de diğer iPhone modelleriyle aynıdır. Yapılması gereken ana ekran ve güç tuşlarına yaklaşık 10 saniye süreyle, Apple logosunu yani elmayı görene kadar basılı tutmak.

apple-iphone-4s-reset-atma

Yöntem doğru uygulandığında telefonunuz yeniden başlatılacak. İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videosunda görebilirsiniz.

Eğer telefonunuz çalışıyor ancak ekranda herhangi bir şey göstermiyorsa iPhone 4S güvenli moda geçmiş demektir. Bu durumda da reset atma işlemi telefonunuzu çalışır hale getirecek.

Telefon yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa dokunmatik ekrandan şüphelenmeli ve bir teknik servise danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir