Vestel V70 tabletinizde donma, kasılma, ağırlaşma gibi yazılımsal olduğunu düşündüğüz sorunlar yaşıyorsanız, ekran kilit desenini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz, formatlama işlemi yaparak bu sorunları aşabilirsiniz.

İşlem öncesi mümkünse lütfen veri yedeği alın ve tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin. 

Vestel V70, Android işletim sistemi kullanan bir tablet ve format atma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar ve tabletlerle benzerlik gösterir.

Tableti kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak tableti açın. Yani tableti açarken ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

vestel-vtab-v70-hard-format-atma

Bir süre sonra tabletiniz Android robotun göründüğü onarım moduna(recovery mode) geçecektir. Bu aşamada tuşları bırakabilirsiniz.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onay verin.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes – delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın.

Tablet sıfırlama işlemi yaparak ilk ekrana dönecektir. İşlem tamam.

Çıkış yapmadan aynı mantıkla ‘wipe cache partition’ seçeneğini de onaylamanız tabletin gereksiz ön belleğinin silinmesini sağlayacaktır.

Son olarak olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylamanız çıkış yapmanızı sağlayacaktır.

Artık yeniden kurulum yaparak tableti yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir