Turkcell T40 modeli cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız ve bu sorunlar format ile çözülemiyorsa cihaza yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek. Ayrıca virüs bulaşmalarında yazılım yüklemesi yapmadan cihazınızı temizleyemezsiniz. Yüklemesini yapacağımız yazılım orjinal Turkcell romudur. Android 4.1.2 JellyBean sürümüne aittir.

Yazılım yüklemesi cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Mümkünse önce önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme aşamsında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarmaya çalışın.

Yükleme için FAT32 formatında biçimlendirilmiş bir hafıza kartına (2GB veya 4GB) ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: 262880B2111TURKCELL_T40V1.0.0B18

Yukarıdaki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

İçinden çıkan update.zip dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine atın.

Yükleme işlemi için iki yöntem bulunmaktadır.

 • İlk yöntem; menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda

Hafıza kartını telefona takın. Telefon menüsünden Ayarlar‘ı açın. En altta Telefon Hakkında sekmesine dokunun.

Sistem Güncellemeleri seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Hafıza kartı güncellemelerini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunarak devam edin. Bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz Tamam butonu ile devam edin. Son aşamada bilgilerinizin silineceğini sizi hatırlatılacaktır. İşlemi yapmaya eminseniz Devam et butonu ile yüklemeyi başlatabilirsiniz. Devam et butonuna dokunduğunuzda telefon kapanıp tekrar açılacaktır. Turkcell logosu geldikten sonra yükleme başlayacaktır. Bu esnada lütfen işlemin bitmesini bekleyin. Veri okuma hızına bağlı olarak işlem 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bittikten sonra telefon yeniden başlayıp kurulum başlangıcı ekranına dönecektir. Dil seçimi yaparak telefonu kişiselleştirebilirsiniz.

 • İkinci yöntem; menüye ulaşamadığınız durumda olduğunuzda(telefon açılmadığında)

Menüye ulaşamıyorsanız yazılım yüklemesini Recovery Mode aracılığı ile yüklemeniz gerekir. Bu işlem için telefonu kapalı duruma getirin. Mümkünse bataryayı çıkarıp 5 saniye sonra geri takın.

Recovery moduna ulaşmak için ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Recovery mode ekranı gelince tuşları bırakın.

Recovery ekranında dokunmatik çalışmaz. Seçenekler arasında aşağı yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay içinse güç tuşunu kullanabilirsiniz.

Ses kısma tuşu ile apply update from external storage seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.

Hafıza  kartının içindeki dosyalar listelenecektir. update.zip dosyasını bulup üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Yükleme başlayacaktır. Yükleme işlemi veri okuma hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen bu esnada telefona müdahelede bulunmayın.

“Install from sdcard complete” mesajını gördüğünüzde işlem başarıyla bitti demektir. Telefonu yeniden başlatmak için reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basın. İlk açılış biraz uzun sürebilir, lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

60 thoughts on “Turkcell T40 Yazılım Yükleme”
 1. Samsung galaxy tab2 10.1 tablete yazılım yüklerken elektrik kesildi ve tablet kapandı şu anda şarj da almıyor açılmıyorda yapabileceğim bir şey var mı acaba

  1. Bir teknik servise başvurmanız en doğrusu olacaktır. Özel cihazlarla yazılım yüklemesi yapılması gerekebilir.

 2. Merhaba t40 telefonum türkcell yazısında donup kalıyordu bende yazılım yükledim yazılım tamamlanınca recovry modunda tekrardan başlattım 2 veya 3 dakika sonra yanlışlıkla bataryayı çıkarttım telefon birdaha açılmadı ne yapmam lazım

  1. Merhaba. İşlemi tekrarlamanızda herhangi bir sakınca yok. Tekrarlayın ve yeniden gözlemleyin. Bu tarz işlemler tamamlanmadan batarya çıkarılmaması gerektiğini de unutmayın.

    1. Abi bu arada telefon yeniden başlarken batarya yanlışlıkla çıktı ve birdaha telefon açılmadı

     1. Yani işlem tamamlandıktan sonra telefon kendini yeniden başlatırken batarya çıktı ve birdaha hiçbir şekipde açılmıyor

      1. O halde bir teknik servise başvurmalısın. Bizzat çözebileceğin bir sorun gibi durmuyor.

        1. Bu tarz işlemler tamamen sonuçlanmadan batarya çıkarılması, yani cihaza gelen elektriğin kesilmesi anakarta zarar verebiliyor ya da cihazın çökmesine neden olabiliyor. Bunlardan birisi gerçekleşmiştir.

          1. Tayfun abi benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için de teşekkür ederim iyi günler

          2. Abi son birşey daha soracağım bir servise yada tamirciye versem anakarta ne gibi işlemler yapacak ben az çok anlıyorum bu işlemlerden elimde yeterince malzemelerde var anlatırsan çok mutlu olurum

         1. Kerem anakarta sıfırdan yazılım yüklemesi yapmaya çalışacaklar. Bunun için varsa cihazdaki kısa devrelerin çözülmesi ve belki de özel cihazlar kullanılması gerekebilir. Telefonun sağlıklı bir şekilde ayağa kalkması için bir teknik servisin müdahale etmesi daha doğru olur.

          1. Bu gün cihazı verdik abi
           Benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim iyi günler Tayfun abi

 3. sey acaba ben t40 guncellem dosyasını ındırdım update.zip dosyasını cıkardım bana soyle dedi güncelleştirme paketi kontro edin es değilçünkü diyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba, cihaz güncelleme almışsa veya model birebir aynı değilse böyle uyarıla çıkabiliyor. Modelden eminseniz uyarıyı es geçip yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 4. merhaba, bende turkcell turbo T50 var. gunde enaz 2-3 kez telefonu tekrar kapatıp açıyor. format attım 3-4 kez ama yinede aynısını yapıyor. Pilden mi acaba diye pil almak istedim ama pilden degilse masrafta yapmak istemedim boşu boşuna.Bu konuda ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, pilden olma olasılığı çok yüksek. Eğer batarya çabuk bitmiyorsa yani kullanım süresi normalse bataryayı sıkıştırıp bir süre kullanmayı deneybilirsiniz.

   1. normal batarya. sıkıştırma dediğiniz nedir.yeni pil çözümse almayı düşünüyorum

 5. özür dilerim.rom sağlam yazılımı yüklememiş.şimdi tekrar denedim düzeldi.Tşk.

 6. söylediğnizi yaptım kamare ile el feneri çalışmıyor rica etsem bilgılendirimısın beni..

 7. Ya ben herşeyi indirdim andorid yazısı android robotu ve üstünde ftm yazısı çıktı telefonumda kırmızı ışık yanıyor ve böyle kaldı napacam yardım edin lütfen

  1. Dosya indirme limiti aşıldı. Dosyayı ancak Yandex.Disk’e kaydedebilirsiniz.
   Bu yazı çıkıyor indiremiyorum başka bir link verseniz

   1. bütün dosyalarımız yandiske yüklüdür. Bir yandisk hesabı açarak indirebilirsiniz. İşlemleri doğru şekilde ve sırasıyla yaparsanız yazılım yükleme işlemi başarıyla gerçekleşir. Eğer başarılı şekilde yükleme yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa sorun yazılımsal değil doannımsaldır.

     1. Evet bir parçası zarar görmüştür . illa yere düşmesi gerekmiyor tabi bunun için. Elektronik aksamlar kısa devre oluştuğunda, aşırı akım aldığında, aşırı ısıya veya soğuğa maruz kaldığında veya durup dururken de bozulabilmekteler.

      1. Ya arkadaş bana danıştı da dedi ki tel açılmıyor turkcell yazısı geliyor sonra takılıyor recovery moda alıp format attım kaç kere ama olmadı dedi yazılım yüklersem olur mu açılır mı yani telefon acaba

 8. Bu cihazın QFIL veya Fastboot yazılımı var mıdır? Tüm partitionları içeren bir yazılım gerekiyor bana.

  1. sadece yükleme iptal edildi diyue uyarı vermiş, enden olduğunu söylememiş. mümkünse farklı bir kart kullanın ve bataryada yeteri kadar şarj olduğundan emin olun.

   1. opening update packace
    verifying update Packace
    update failed Pakage Corrupt
    Intallation aborted.

    boyle uyarı veriyor ekran

    1. güncelleme dosyası hatalı/zarar görmüş diyor, genelde hafıza kartından dolayı böyle bir uyarı verir, hafıza kartınızdan eminseniz farklı yazılımlar deneyin.

  1. link güncel ve çalışır durumda. yandisk, dosya indirme limiti aşıldığında sadece yandike kaydetme seçeneğini sunar, kendinize ücretsiz bir yandisk hesabı açıp indirebilirsiniz.

    1. Telefoncuya götürdüğünüzde de yukarıda anlatılanlar yapılacaktır. Makaleyi biraz daha dikkatli takip ederseniz, yapılamayacak bir şey değil.

 9. 8 gb hafıza kartı ile deniyorum ama göremiyorum hafıza kartı destegi nedir t 40 için problem bundan kaynaklı mıdır?

  1. t40 32gba kadar hafıza kartı destekler ancak, bu işlemin bununla bir ilgisi yok, FAT32 formatında biçimlendirilmiş(bilgisayardan) daha düşük kapasiteli bir kart deneyein lütfen.

  1. Hafıza kartının FAT32 formatında biçimlendiğinden emin olun. Hafıza kartını bilgisayara taktığınızda ğzerine sağ tıklayıp biçimlendir dediğinizde format seçeneklerini göreceksiniz. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız farklı bir kartla deneyin.

 10. PAYLAŞIM İÇİN ÇOK TŞKULER
  ALCATEL ONE TOUNC VAR BUNA ROM VRMI ACABA SD KARTDAN YUKLEYEBILCEGIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir