Kawai Younger Tabletlere Nasıl Reset Atılır?

Kawai Younger da diğer tabletler gibi yekpare kasa tasarımına sahip olduğundan bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden tablet donduğunda, takılı kaldığında yani dokunmatikten tepki ya da yanıt alınamadığında kullanıcı resetleme uygulaması yapmalıdır.

Resetleme uygulaması bazı tabletlerde yeniden başlatma görevi görürken, bazılarında ise cihazın kapanmaya zorlanmasını sağlar. Kawai Younger da bu şekilde bir tablet. Yapılacak uygulama tableti yeniden başlatmayacak ancak kapanıp, kullanıcının yeniden güç tuşuyla açabilmesine imkan tanıyacak.

Kawai Younger tabletiniz donup kaldığında güç(kilit) tuşuna yaklaşık 10 saniye süreyle basılı tutmanız gerekir. Bu şekilde tablete gelen elektrik kesilmiş olur ve yeniden güç tuşuna basıldığında tablet açılır.

Uygulamayı doğru yapmanıza yani tablet kapandıktan sonra yeniden açmanıza rağmen dokunmatikten hâlâ tepki alamıyorsanız, dokunmatik lensin bozulması, soketinin yerinden oynaması gibi donanımsal bir sorundan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

kawai-younger-resetTablet bilgisayarınızın sürekli resetlenmesi yani yeniden başlaması gibi bir sorununuz varsa da bataryanın bozulmuş olması, yazılım çökmesi gibi ihtimalleri göz önünde bulundurmanız gerekecek.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir