Samsung S8600 Wave 3 Bada 2 Yazılım Yükleme

Samsung S8600 Wave 3 telefonunuzda Türkçe dili yoksa veya telefonda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız telefona yazılım yüklemesi yapabilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız yöntemlerle hem telefonunuzu güncelleştirmiş olacaksınız hem de diğer sorunlarınızı çözmüş olacaksınız.

Güncellemeden önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de telefonu şarja takıp yeterli batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın.

Çalışan telefonunuzu güncellemek istiyorsanız öncelikle wi-fi ve Kies ile güncelleme seçeneklerini denemeniz gerekmektedir. Wi-fi ile güncelleme için bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağa ihtiyacınız olacak. Kablosuz ağa bağlanın ve ayarlardan yazılım güncelleştirmelerini kontrol edin.

Wi-fi ile güncelleme bulunamıyorsa Kies programını deneyin. Bilgisayarınızda Kies programı yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Telefonu bilgisayara bağlayıp Kies programının sizi yönlendirmesine izin verin.

Her iki seçenekle de güncelleme bulamıyorsanız veya telefonunuz normal çalışmıyorsa aşağıda anlatacağımız Multi Loader ile yüklemeyi yapmanız gerekecek. Bilgisayarınıza Kies kurulu olsun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Multi Loader v5.67

2:  S8600XXLD1_JVLD1

Dosyaları indirip winrarlı olanları bir klasöre çıakrın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp telefon download modta açılaba kadar bekleyin.


Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklenmesi olacaktır.

samsung s8600 wave 2 bada 2 yazılım yükleme

MultiLoader v5.67 programını açın. resimdeki gibi işaretlemeleri ve dosya seçimlerini yapın.


MSM7X30 seçili olacak
Full Download seçili olacak

Boot: BOOTFILES
Amss:  amss.bin
Apps: apps_compressed
Rsrc1:Rsrc_S8600_Open_Turkey_Common_OJV.rc1
Rsrc2: Rsrc2_S8600(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S8600_Open_Europe_Common.ffs
SHP APP: ShpApp_HD.app
CSC: CSC_S8600_Open_Turkey_Common_OJV.csc
FOTA: bplib_S8600OpTurkeyCommon.fota
DSP1: dsp1.bin
PFS: PFS_S8600_Open_Turkey_Common_OJV_JVLD1.pfs

Programın Port Search butonuna basıp telefonun bağlandığı com portu tespit edin. Ready (Wave 3) yazısını görürseniz tamamdır. Bu arada Download butonu da aktifleşecektir. Download butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. İşlem esnasında telefon bir kere reset atacaktır.

Sağ tarafta All files completed. mesajını görünce yükleme işlemi bitmiş demektir. Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Başlatmazsa siz kabloyu çıkarın ve telefonu açın. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

43 thoughts on “Samsung S8600 Wave 3 Bada 2 Yazılım Yükleme

 1. Sayın Modoratör, Win 10 kurulu sistemde MultiLoader V5.65 sorunsuz bir şekilde Wave 2 de Bada 2 yükledim ama Wave 3 te Bada 2 yükleyemedim MultiLoader V5.67 ile.

  1. Samsung Mobil Phone Driver olarak son sürümünü yükledikten sonrada Port aramasında Wave 3 ü görmedi.

   1. tekşey geliyor aklıma usb port ta bir arıza temassızlık olabilir veya Yazılımda bie sıkıntı var.

  1. Wave 2 de sorun yaşamadım ama Wave 3 ü görmüyor yani bağlantı port u görülmüyor.

 2. abi boot files kısmı doldurulmuyor

  önyükleme ikili dosyaları yükleyemiyor diye hata veriyorhatta veriyor

  1. işretlemeleri unutmayın, resimde kırmızı ile işaretlenmiş kutucuklara tik atin.

 3. Makale için çok teşekkürler. Tüm linkler çalışıyor ve eksiksiz, ayrıntılı anlatılmış. Ama maalesef sorunumu çözmedi multiloader yöntemi. wave 3 telefon. bada 2. Samsung apps açılmıyor. samsung hesabı oluşturulamıyor. Bağlantı sorunu hatası veriyor. Ana menüye geri dönüyor samsung apps ve hesaba giriş çabalarında. Yalnızca paket veri ile samsung apps e girebiliyorum onda da güncelleştirme var diyor ‘tamam’ dan başka seçenek yok. Ve güncelleştiriyor görünüp hiçbir şey olmuyor. Her seferinde silbaştan. Format attım tüm yöntemleri uyguladım. Hala aynı. Telefon türkiye’den alınmış. Yeni elime geçti. Sorun ne olabilir acaba?

  1. Sorun sizinle alakalı değil. Samsung, artık Wave serisi ürünlerin üstüne düşmüyor. Samsung Apps da ayrı bir problem, Android cihazlarda da sağlıklı çalışmıyor. Bu yüzden tüm çabalarınız, telefonun yakın zaman için daha iyi performansla çalışmasını sağlayacakken, Samsung Apps için çözüm olmayacaktır. Tek yapabileceğiniz ara ara, uygulama güncellenene kadar denemek.

 4. bende wait reset e geldiğinde telefon 2 saniye kapanıp tekrar eski downloading ekranı geliyor ve sağdada eror veriyor

 5. kardeşim oldu indirdim olduda samsung apps e giriyorum oturum aç diyorum 1-2 saniye sonra menüye atıyor giriyorum tekrar aynı sorunu veriyor nasıl oturum açabilirim oyun filan indiricem yardımcı olursan çook sevinirim

  1. uzun süredir bada işletim sistemi üzerinde çalışma fısatımız olmadı, ayrıca samsung da bada işletim sistemine desteğini kesmiştir. maalesef bu konuda size yardımcı olamayacağız.

    1. bada işletim sistemine uyumlu oyun ve tema pek bulunmaz. samsung appsteki çoğu uygulama da ücretliydi zaten, popüler olmadığı için kimse otrurup bu cihazlara için oyun tema yapmıyordu.

     yine de internette bada oyunları veya bada temaları diye araştırma yapabilirsiniz.

 6. kardeşim ben usb kablosunu bağlıyorum samsung mobile modem yazılımı yüklenemedi diyor bağlanmıyor yardımcı olurmusun

    1. kablonuzda veya telefonun soketinde sorun vardır büyük olasılıkla o zaman. münkünse başka bir bilgisayarda da deneyin.

  1. verdiğimiz dosyaları indirmişseniz vardır. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun.

 7. Abi telefonum samsung apps e girmiyor lutfen bekleyın dıyor ama saatler gecse bıle dolmuyor ve acılmıyor ne yapmam gerek !!!

  1. öncelikle format atıp denemelisin. formatla düzelmiyorsa yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yüklemen gerekecek.

 8. hacı çook teşekkürler sayfanızı çok sevdim telefon istediğim gibi oldu :D çok teşekkürleer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.