Samsung S7233 Wave 723 telefonunuzda yazılım olduğunu düşündüğünüz takılma, yavaş çalışma, uygulama hataları alma gibi problemler ortaya çıkmaya başladıysa, telefonunuzu formatlayarak bu sorunları aşmayı deneyebilirsiniz.

İşleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve %50 üzerine çıkmasını sağlayın. Zira sıfırlama işlemi esnasında telefonunuz düşük şarj dolayısıyla kapanırsa, umulmadık sonuçlar doğabilir. Ayrıca işlem sırasında telefonu kapamaya veya bataryasını çıkarmaya çalışmayın! İşlem sonunda verilerinizin büyük kısmı silineceğinden, mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerinizin yedeğini alın.

Wave 723 standart işletim sistemli bir telefon olduğundan formatlama işlemi için bilinen herhangi bir tuş kombinasyonu yoktur. Yani telefonunuz açılmıyorken, tuş kombinasyonuyla açılmasını sağlayamazsınız. O gibi durumlarda yazılım yüklemesini deneyebilirsiniz. Bu yüzden işlem için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir.

Formatlama yani sıfırlama işlemi için iki farklı yol izleyebilirsiniz. İlki Menü> Ayarlar> Sıfırla> Hepsini seç yörüngesini izlemek ki bu yöntem için ya yeni bir telefon şifresi belirlemeli ya da telefon şifrenizi bilmelisiniz. Ayrıca bu işlem anlatacağımız ikinci yöntem kadar etkili değildir ve soft format olarak düşünülebilir.

İkinci yol ise arama(tuşlama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapmak. Bu işlem telefonunuza hard format işlemini uygulayacaktır ve tüm kilitlerinizi kaldırarak, temizleyecektir. İşlem sonunda telefonunuz sıfırlanır ve fabrika ayarlarına geri dönmüş olur.

Samsung S7233 Wave 723 Format Atma

4 thoughts on “Samsung S7233 Wave 723 Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir