Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) Arapça Yazılım Yükleme

Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) model telefonunuza Arapça dil paketi yüklemek isterseniz aşağıda anlatacağımız işlemleri yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca var olan Arapça dilli yazılımınız hatalar veriyorsa yeniden yükleme yaparak bu sorunları giderebilirsiniz. Bu yükleme işlemi genelde telefon kendini sürekli yeniden başlatma (restart) problemi oluştuğunda bu sorunu çözmek için kullanılır. Bu yazılımda Türkçe dili yoktur. Restart problemini çözdükten sonra buradan Türkçe yükleyebilirsiniz.

İşleme başlamadan önce önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve telefonu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin. İşlem esnasında şarjınız biterse ciddi yazılımsal sorunlar meydana çıkabilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda kurulu Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Kiesi açmayın, sadece kurulu olması yeterlidir.

Not: Bu işlem S5570i modeli içindir. S5570 modelinde denenmemiştir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5570IJPLC1_S5570IOJPLC1_OJP

Her iki dosyayı da winzip veya winrar ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.


samsung s5570i galaxy pop plus mini arapça yazılım yükleme restart problem

Dosya seçimlerini yapın:

PIT: tassve_0623.pit
Bootloader: DefaultCalDataWithBoot_S5570IXXLC3_REV03.tar.md5
PDA: PDA_S5570IJPLC1_REV03.tar.md5
MODEM: MODEM_S5570IXXLC3_REV03.tar.md5
CSC: GT-S5570I-MULTI-CSC-OJPLC1.tar.md5


Start butonuna basarak işlemi başlatın. Programın sol üst köşesinden işlem ilerleyişini görebilirsiniz. Eğer Message kısmında Setup Connection uyarısında kalırsa bağlantı kurulamıyor demektir. Telefonun bağlantısını kesin. Bataryasını çıkarıp geri takın ve en baştan başlayın.

Yükelem işlemi 10 dakikaya kadar uzayabilir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) Arapça Yazılım Yükleme

  1. Sevgili kardeşim kolay gelsin, paypalda direk kredi kartı olayını nasıl yaptın yardım edebilirmisin, ben 3 aydır buna uğraşıyorum, bi türlü yapamadım, püf noktası nedir, lütfen yardımcı ol..

    1. merhaba, ekstra bişey yapmadık, yeni ekledik zaten. işlem yaparken kredi kartı ile bağıs kabul et seçeneği vardı onu işaretledik sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir