Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) Yazılım Yükleme

Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) telefonunuzda Türkçe dili yoksa bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz yazılım yayınlanmış resmi Android 2.3.6 GingerBread sürümüdür. Sadece dil paketi için değil çetşitli uygulamasal hatalar alıyorsanız yazılım yüklemeyle bu sorunları da aşabilirsiniz.

Bu model telefonlarında en çok görülen restart yani yeniden başlama sorununu da bu yazılım yükleme işlemiyle çözebilirsiniz. Eğer bu yazılımı yüklemenize rağmen yeniden başlama sorunu çözülmediyse lütfen buradan Arapça yazılımını yükleyin

İşleme başlamadan önce telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50‘ye getirin. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Telefon ve bilgisayarın biribirlerine bağlanabilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies programını açmayın açılırsa geri kapatın. Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5570IXXLK2_S5570IOJVLG1_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.


samsung s5570i galaxy pop plus mini yazılım yükleme

Dosya seçimleirni yapın.

PIT: tassve_0623.pit
PDA: PDA_S5570IXXLK2_S5570iOJVLG1_S5570IXXLK2_HOME
PHONE: MODEM_S5570IXXLK2_S5570iOJVLG1_S5570IXXLK2_HOME
CSC: CSC_S5570IXXLK2_S5570iOJVLG1_S5570IXXLK2_HOME


Start butonuna basarak işlemi başlatın. Programın sol üst köşesinden işlem ilerleyişini görebilirsiniz. Eğer Message kısmında Setup Connection uyarısında kalırsa bağlantı kurulamıyor demektir. Telefonun bağlantısını kesin. Bataryasını çıkarıp geri takın ve en baştan başlayın.

Yükelem işlemi 10 dakikaya kadar uzayabilir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

40 thoughts on “Samsung S5570i Galaxy Pop Plus (mini) Yazılım Yükleme

  1. yazılım yüklemeyi deneyin, yazılım yüklenemiyorsa veya yazılım yüklenmesine rağmen sorun devam ediyorsa cihazın açma-kapatma tuşu bozulmuş olabilir.

 1. yazılımı sorunsuz attım ama yine tel samsung yazısında takılı kalıyo format atıp tekrar yazılım atsam düzelirmi acaba ?

 2. ben yazılımı indirdim fakat pda a nın içinde boot img,param lfs ,sbl.bin,system.img dosyası var odin den nasıl seçicem

 3. port değiştirince eski hataya döndü

  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin engine v(ID:3.1101)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

   1. Sonunda yaptım. Sürücüler yüklü olduğu halde sürekli hata alıyordum. Setup ta takılı kaldığında dediğiniz işlemi yapıp tekrar bağlayınca yükledi.
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİMÇ :)

 4. Start butonuna bastığımda bilgisayar yeniden başlıyor ve sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diyor :(

 5. ya arkadaşlar benm telefonm açılıyo tam download moda alırken kapanıyo telefon nasıl yapcam ben bunu

  1. Tuşlara gereğinden fazla basıyor olmalısınız. Lütfen daha dikkatli işlem yapın.

 6. Eğer yeniden başlatma sorunu varsa Önce arapça sonra türkçe yükleyin.. Kesin Düzelir..

   1. Değil, Download modda kalması gerekir. İşlem bittiğinden bir kez yeniden başlar.

 7. 2. link S5570JVKT1_0S5570JVKT1 indiremiyorum pc izin vermiyor.. başka linki varmı bu dosyanın ..?

  1. 2.link S5570JVKT1_0S5570JVKT değil S5570IXXLK2_S5570IOJVLG1_TUR.rar dosyasıdır. doğru dosyayı indirdiğinizden emin olun. dosyalarda sorun yok.

   1. bağlantımnız gizli değil yazısı gelip engelliyor..

    meb bağlı bilgisayradan kaynaklı olabilir mi acaba..

        1. 100 küsür mb. mail ile gelmez. lütfen başka bir bilgisayar/ağ bulup indirmeyi deneyin.

  1. yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanarak yapın.

   dosyada bir sorun gözükmüyor şimdi kontrol ettim.

   1. burda yazılı olan herşeyi yaptım ama şimdide tel açılıyo gibi oluyo geri kapanıp geri açılıyo yani ana ekrana gelmiyo :(

    1. Bu model telefonlarında en çok görülen restart yani yeniden başlama sorununu da bu yazılım yükleme işlemiyle çözebilirsiniz. Eğer bu yazılımı yüklemenize rağmen yeniden başlama sorunu çözülmediyse lütfen buradan Arapça yazılımını yükleyin

     yukarıdaki makalede bunu da okudunuz mu. ne yaptığınızın farkında değilseniz lütfen konuya hakim birinde danışın veya bir teknik servise gidin.

  1. okuyunuz. yukarıda ne yapmanız gerektiği yazılı, sadece okumanız yeterlidir bunu öğrenmek için.

 8. Sayın admin 5570 kieste güncelleme yaparken yarıda hata verdi ve şuan cihaz sadece siyah ekran ve ışıkları yanıyor.. bu konuda yardımınızı rica ediyorum.

    1. telefon download modeuna girmiyorsa yazılım yükleyemezsiniz. Kies bazen kurtarma modunda cihazı görebiliyor. onu deneyin. sonuç alamazsanız bir servise danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir