Samsung S5570i Galaxy mini telefonunuzu rootlayarak telefondaki uygulamaların donanım erişimlerini ve yetkilendirilmelerini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi telefonunuza Superuser uygulamasını kuracaktır. İzin verme ve yetkilendirme işlemlerini bu uygulama üzerinden yapacaksınız. Ayrıca çeşitli uygulamala yöneticileri ile telefonunuzdaki sabit uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır. Telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silinmeyecektir. Lütfen telefonunuzu şarja takıp batarya şar seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

İhtiyacınız olan root dosyası:

1:  update-S5570I-signed

Dosyayı indirip direkt hafıza kartınızın içine atın. Hafıza kartını telefona takın. Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra telefon Recovery Mode ekranına geçecektir. Tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla apply update from sdcard seçeneğinin üzerine gelin ve home(orta) tuşa basarak bir sonraki aşamaya geçin. Bu ekranda hafıza kartına attığınız  update-S5570I-signed dosyasını seçip tekrar home tuşuna basın. Kısa bir yükleme işlemi gerçekleşecek. Yüklemeden sonra telefonunuz rootlanmış olacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İşlem tamamdır.

48 thoughts on “Samsung S5570i Galaxy mini Root Yapma”
 1. merhabalar tenim galaxy minim 2.3.4 android formatında dediklerinizi yapınca recory modeye geçmiyor donuyor yeni androidinden mi

  1. merhaba, cihazın s5570i modeli olduğundan emin misiniz. s5570 modelinin işlemleri farklıdır.

 2. abi bn apply update from sdcar dıorım hıc bıse olmuo sd kart ıcındekı dosyalar acılmıo ıste ora cıkmıo sorna dıokı allta

  E:FAİLED TO MOUNT /SDCARd (no such file or directory)
  E: can t mount /sdcard ,ınstall from sdcard compere .
  acil yardım abi bna lazım bu iş

 3. Samsun s6 ya küçük harflerle isim, büyük harflerle soyisim kaydediyorum. Sonra görünümde soyad önce sonra virgül sonra da isim çıkıyor. Örnek: Abcd, EFG gibi. Bunu nasıl düzeltebilirim?

  İyi günler…

  1. işlemleri sırasıyla verilmiştir, yapamıyorsanız lütfen çevrenizden birine danışın.

 4. Admın herşey iyi güzel de. o listede program görünmüyor. Normal sd card içindeki klasörler falan da görünüyor ve aşagı inemiyorum da. Sadece ekranda görünen liste içinde dolasabiliyorum. Ben de gittim. AAaaa adında bir klasörün içine attım. sonra tekrar deneyip o klasöre girdim. Ama hiç birşey görünmüyordu. ACABA sorun nedir?

  1. hafıza kartınızda sıkıntı olmuş olabilir. mümkünse başka kart deneyin ya da kartınızı biçimlendirip deneyin. root doyasını zipten çıkarmayın. olduğu gibi yükleyin karta.

   1. admın daha sd kartını feğiştirmedim ama benim sd carda ta o dosya apk dosyası olarak görünüyor. Acaba bu normal mi?

     1. zip dosyası olması laızm yanlış dosyayı atıyorsunuz karta herhalde, dosyayı yeniden indirin.

 5. Merhaba admin ben telefona bazı dosyaları silmek için root izni vereceğim fakat bu izni daha sonra geri döndürme imkanım varmı.( yani aktif ettikten sonra nasıl inaktif yapacağım )

 6. Gerçekten işe yaradı çok. Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim..

 7. Yardım edermisiniz.. Benim bu işlemlerde sorunum yok hepsi oldu ama hala uygulamaları sd karta atmak için root izni istiyor. Neden acaba

  1. dosyayı indirip hafıza kartına atın ve makalede anlatıldığı gibi yükleyin.

   1. dediğin her şeyi yaptım ama apply update from sdcart ta tıklıyorum o verdiğin program çıkmıyor

    1. dosyayı olduğu şekilde atamadınız veya hafıza kartınızda sorun olabilir.

     hafıza kartınızda çok fazla dosya varsa ses kısma tulu ile tüm dosyalara bakabilirsiniz.

      1. sd kart dolu demedim zaten, format biçimi farklı olabilir, başka bir kartla deneyin.

 8. Eyw. Saolun tabletten indirip yptm oldu. Bazı onerilerim olak. Link2SD programını indirip dahili hafızadaki uygulamalarınızı hafıza kartına atıp yer kazanabilirsiniz Rabin kind root gereklI. Tekrar saolun. İigeceler.

 9. adminim ben dediğiniz gibi yaptım fakat ‘apply update from sdcard’ ı seçince sdcardı okumadı bir öneriniz var mı?

     1. bunda da aynı hatayı verdi. acaba telefonda bu programı okuması için bazı programlar eksik olabilir mi ? yoksa başka bi hata mı olabilir

      1. eğer cihazınız s5570 ise bu modeli daha önce rootlama dırstımız olmdı o yüzden bir şey diyemem. am s5570i ise cihazda farklı bir problem olabilir. bir teknik servise danışmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir