Samsung i9001 Galaxy S Plus Format Atma

Samsung i9001 Galaxy S Plus model telefonunuzun model, desen kilidini bloke ettiyseniz veya hatırlamıyorsanız telefonunuzu formatlamanız gerekecektir. Format işlemi ayrıca telefonunuzdaki programsal hataların çoğunu çözecektir.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm bilgi ver verilerinizi silecektir. Yedek alma gibi bir şansınız varsa bilgilerinizin yedeğini alın. Telefonunuzu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %25’e getirin. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra ekranda android logosunu göreceksiniz. Diğer tuşu da bırakın. Android logosunu gördüğünüzde home(orta) tuşun hemen solundaki dokunmatik tuşa bir kez dokunmanız gerekir. Dokunmatik tuşa dokunduğunuzda telefon Recovery Mode seçeneklerini ekrana getirecektir.

 

samsung-i9001-galaxy-s-plus format atmaRecovery Mode ekranında dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla  wipe cache partition seçeneğinin üzerine gelip home(orta) tuş ile onaylayın. Bu işlem telefonunuzda oluşan önbelleklemeyi silecektir.

i9001 galaxy s plus format atma

İkinci işlem olarak wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelip  home(orta) tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar home tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz sıfırlanmış olarak açılacaktır. Sim ve hafıza kartınızı takıp kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

8 thoughts on “Samsung i9001 Galaxy S Plus Format Atma

  1. Merhaba;

    Söylemiş olduğunuz işlemleri tek tek uyguladım ancak ”yes delete all user data” seçeneğini onayladıktan sonra tekrar şifre istiyor.

    Yardımcı olmanı dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir