Samsung S3850 Corby 2 Arapça Yazılım Yükleme

Samsung S3850 Corby 2 telefonunuzda Arapça dile ihtiyac duyuyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntem ile telefonunza arapça dil paketini yükleyebilirsiniz. Yazılım yüklemesi şeklinde olacak bu işlem ayrıca telefonunuzda var olan yazılımsal sorunları da giderecektir.

Başlamadan önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve bataryayı şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Yükleme için gerekli olan dosyalar.

S3850JPKF1_MultiLoaderX_v5.65

Yukarıdaki dosyayı indirip  .rar’dan çıakrdığınızda aşağıdaki dosyalarınız olacaktır.

s3850 arapça arapça dosyalar

MultiloaderX programını açın ve aşağıdaki resimde olduğu gibi işaretleme ve dosya seçimlerini yapın.

Boot: BOTFLILES
Amss: apps_compressed.bin
Apps: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S3850_Open_Arabic_Common_OJP.rc1
Rsrc2:  Rsrc2_S3850(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S3850_Open_Arabic_Common_OJP.ffs
CSC: CSC_S3850_Open_Arabic_Common_OJP.csc
SHP APP: ShpApp.app

samsung s3850 corby 2 arapça yazılım yükleme

Dosya ve işaretlemelerimizi doğru yaptığımızdan eminsek telefonu yazılım yüklemesi için hazırlamaya başlayabiliriz. Telefon kapalıyken ses kısma + arama yapma + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp  bir süre basılı tutuyoruz. Ekranda Downloading yazısını veya telefon sembolünü gördüğümüzde tuşları bırakıyoruz.


Not: Yukardaki işlem telefonu download moduna almıyorsa lütfen ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarını deneyiniz.

Telefon Download Mode‘una girmiş demektir. Şimdi telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Bilgisayar kısa bir donanım yüklemesi yapacaktır. Eğer donanım yüklemesi sırasında hata verirse lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun. Programı sadece kurun açmayın.

Programdaki Com Port Search butonuna bastığımızda telefonun bağlı olduğu port gözükecek ve Ready mesajı gözükecektir. Yükleme işlemine başlayabiliriz. Download butonuna tıklıyoruz. Yazılım yüklemesi 4-5 dakika sürebilir. Yükleme bittiğinde telefon kendi kendine açılacaktır. Açılmazsa lütfen kabloyu ve bataryayı çıkarın 5 saniye bekledikten sonra bataryayı takıp telefonu normal şekilde açın. İşlem tamamdır.


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.