Samsung N920C Galaxy Note 5 Android 6.0.1 Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi

Samsung N920C Galaxy Note 5 modeli cihazınızda tek parça yazılım yükleyerek sorunlarınızı çözemiyorsanız repair yani onarım romu dediğimiz bu romu deneyebilirsiniz. Repair Firmware olarak adlandırılan bu rom 5 parçadan oluşmaktadır. Orjinal romdur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece N920C modeli içindir. Farklı bir Galaxy Note 5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N920CXXU2BPB9_OJV2BPB7_Arabic_v6.0.1_Repair_Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


n920c android 6.0.1 yazılım yükleme repair

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.


PIT: NOBLELTE_EUR_OPEN_HIDDEN150M.pit
BL: BL_N920CXXU2BPB9_CL7254923_QB8666354_REV00_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_N920CXXU2BPB9_CL7254923_QB8666354_REV00_user_low_ship.tar.md5
CP: CP_N920CXXU2BPB7_CL7254923_QB8635464_REV00_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_OJV_N920COJV2BPB7_CL7254923_QB8635464_REV00_user_low_ship_.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Düzenleme: Bu model güncelleme almıştır. Telefonu Android 7 sürümüne güncellemek isterseniz bu makaleye göz atabilirsiniz.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

Author: Halil Akgül

41 thoughts on “Samsung N920C Galaxy Note 5 Android 6.0.1 Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi

 1. Selamlar,
  Note 5’te custom rom vardı. Geliştirici seçeneklerinden oem unlock kapatılınca telefon yeniden başlatıldıktan sonra frp kilit yazısı çıkıyor ve açılmıyor. Birçok stock ve custom rom denememe rağmen odin içerisinde “get pit for mapping” kısmında uzunca bekleyip fail oluyor işlem. Sizce bunu aşmanın bir yolu var mıdır? Telefon şuan hiçbir şekilde açılmıyor frp kilit yazısı ekranını geçmiyor. Bahsettiğiniz şekilde bunu da denedim yine aynı şekilde fail oldu.

  Odin engine v(ID:3.1101)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Set PIT file..
  DO NOT TURN OFF TARGET!!
  Get PIT for mapping..
  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  1. İlker merhaba. Bu gibi durumlarda bazen özel cihazlarla (z3x box gibi)müdahale edilmesi gerebiliyor. Bu yüzden iyi bir teknik servise telefonunuzu göstermenizi tavsiye ederiz. Sadece 1 işlem için söz konusu cihazı edinemeyeceğinizden, en mantıklı olanı odur.

 2. hocam merhaba benim telefonum orjinal imeili değil fakat efs yedeğini aldım stock rom sonrası yedekleri yüklesem gelir mi şebeke ?

 3. NOT5 7 SÜRÜMÜ YÜKLÜDÜ TELEFONUM ÇÖKTÜ ŞU AN HERHANGİ BİR SÜRÜM YÜKLERSEM SORUN OLUŞURMU?

 4. Merhabalar note 5 kullanıcısıyım geçenlerde telefonum kullandıktan sonra güç tuşundan ekranını kapattım açılmadı ses kısma ve orta menü tuşu olsun power güç tuşu ses tusu olsun herseyi denedim lakin açılmadı aradan 1 saat sonra açıldı ama ekran kapanır kapanmaz tekrar gidiyor ama arka planda telefon açık görünüyor akran yok defalarca format attım hard da dahil lakin açılmadı sabah tekrar denedim gayet normal açıldı bir kaç gün sonra yine oldu ardından günler sonra tekrar oldu kapandı ver ertesi sabaha kadar açılmadı güç tuşunda ve ekranımda bir sorun yok düşmedi de tuş da sıkıntı da yok sebebi nedir sizce şuanda yine kapandı ve açılmıyor dün ise telefonla konuşurken kulağımda sensör otomatik ekranı kapattığında kapandı sizce sorun nerededir yazılımsal mı yoksa anakart mı ? Şimdiden teşekkürler..

  1. Merhaba, öncelikle yazılım yüklenip denenmesi lazım, yazılım yüklenmesine rağmen sorun devam ediyorsa batarya değiştirilip denenmeli, bataryadan değilse başka bir ekran ile denenebilir, başka ekranla da aynısını yapıyorsa sorun anakarttandır.

   Cihazın yurt dışı imei işlemi görmüşse yazılım yüklerseniz bir daha şebeke almayabilirsiniz. Telefon ithalat kayıtlı cihazsa yazılım yüklemesi sorun çıkarmayacaktır. N920C modeli için yazılımları bu bağlantıdan bulabilirsiniz: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note5/SM-N920C/TUR/

 5. merhabalar abi mardin kızıltepeden selamlar ben note 5 kullanıyorum fakat android 7 de aşırı şarj sorunu var android 6 ya dönmek istiyorum ama hep fail veriyor nasıl yapacam yardım edermisin

  1. Merhaba Özgür. Geri 6’ya dönmeni tavsiye ermiyoruz. Yine de dönmek istiyorsan öncelikle cihazın OEM kilidi varsa bunu kapalı konuma getirmen lazım. OEM kilidine geliştirici seçeneklerinden bakabilirsin. Telefon hakkında – Yazılım bilgisi – yapım numarasına 7 defa dokunursan ayarlarda geliştirici seçenekleri çıkacaktır.

   Kilidi devre dışı bıraktıktan sonra rekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Buna rağmen hata alıyorsan farklı bşr android 6 romu denemen gerekecek. Ayrıca eğer imei numaran orijinal değilse yükleme sonrası şebeke alamayabilirsin.

   1. Tesekur ederim imei adersim orjinal ve nougat surumunde aşırı sarj gidiyor sadece andriod 6 yi denemk istiyorim fark vsr mi die hemem dediklerini yapiorum cok tesekur ederim

    1. Abim merhaba dediğini yaptım oem kilidini kapalı yaptım fakat yine Odin de fail hatası alıyorum neden?

     1. Cihazın basebandı ile yazılımınki tutmuyor demekki. Teelefonun baseband sürümünü yazılım bilgisinde bulabilirsin. Ona uyumlu bir rom bulman gerekecek.

        1. Peki abim indirecegim rom ile uyumlu olup olmadığını nasil anlarım indireceğim romun neresinde yazıyor basebandi?

  1. yüklenmeyecektir zaten büyük ihtimalle, Start butonuna bastığınızda hata verecektir. Ama yüklemeyi denemeyin zaten. N920s ve N920C modelleri farklıdır.

   1. N920s romu indireyim ve n920c romunu deneyim eğer olursa tmm olmaz cihaz açılmazsa 920s romu atarım uygun olur mu

 6. halil bey benim telefon orjinal imea değil android 6.0.1 onarımı yuklersem kullandığım
  email gidermi

 7. Benim telefonum samsung galaxy note 5 şebeke sorunu yaşıyorum telefondaki imei farklı ama tel orjinal imeiden kaynaklanabilirmi çözümü nedir cevaplarsanız çok sevinirim.

 8. Ben hiç rom vs yüklemedim twrp flashlayıp root dosyasını twrp ile yükledim. sonra z3 ile imei yazıp sertifikala yaptım şebeke geldi sıkıntısız çözüldü. telefon android 7. ilk twrp flasladıgımız zaman telefon samsung yazısında kalıyor onu da once download mode alıyoruz sonra restart yapıp seri şekilde recovery moda giriyoruz root dosyasını yuklediğimiz zaman çözülüyor..

 9. sa abi sammobilden en son sürüm 2 tane yazılımını indirdim odinden yazarken en sonda fail hatası veriyo neden verir böyle bi hata ?

  1. cache veya hidden yüklemesi yaparken bazen hata verebiliyor. z3x box varsa hata veren dosyayın tikini kaldırıp öyle yükleyebilirsiniz. odin ile yüklüyorsanız telefonu formatlayıp öyle bi deneyin.

   1. Denedim herseyi abi yine ayni sonuna kadar geliyo hata veriyo uc dort tane yazilim denedim ayni

   1. eyw merhaba halil ustam .ancak bu telefon repairde olması lazım çünkü imei 000000000000
    soyadımız aynı nereliniz halil usta :)

    1. 000 değil de boş imei olduğunda en güncel yazılım yüklerseniz orjinal imei numarası geri geliyor, 0000 sorunuyla karşılaşmadığım için net bir şey söyleyemiyorum. uzun süredir z3x box ile n920c imei repair yapmadım. repair için de net bir yol söyleyemiyorum şuan. mardinliyim.

  1. yandiske veya başka bir yere yükleyip link verirseniz ihtiyacı olan arkadaşlara iletebiliriz. bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir