Samsung G920F Galaxy S6 Android 6.0.1 Yazılım Yüklemesi

Samsung G920F Galaxy S6 modeli telefonunuzda formatla çözülemeyen sorunlar varsa yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek. Yüklemesini anlatacağımız yazılım Android 6.0.1 sürümüne aittir.Orjinal romdur. Türkçe dili mevcuttur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece G920F modeli içindir. Farklı bir Galaxy S6 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G920FXXU3DPEU_G920FVIR3DPF1_VIR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


g920f android 6.0.1 yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: AG920FXXU3DPEU_G920FVIR3DPF1_G920FXXU3DPDP_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.


Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

Author: Halil Akgül

25 thoughts on “Samsung G920F Galaxy S6 Android 6.0.1 Yazılım Yüklemesi

     1. Hocam tuşladığımda hiçbişey olmuyor, aramaya basınc damobil ağa erişilemiyor diyor.

 1. Halil hocam ben telefona güncelleme yapayım derken (smart switch ile) yarıda hata verdi ve mavi ekranda kaldı telefon samsung s6 bu arada. Bende internetten araşıtırıp ingiltere romunu kurdum telefon android 7.0 oldu ve çalışmaya başladı ama arama yapamıyor ağda kayıtlı değil yazıyordu.Şuan ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz ? Hangi adımları izlemem gerekir ? teşekkürler…

  1. İmei numaranız orijinal değilse yazılım yüklemeden sonra şebeke gelmeyebilir. Bu durumda patch certificate işleminin yapılması lazım. Bu işlemi biz BOX yardımıyla yapıyoruz. BOX olamadan yapılabilen bir yöntem var mı bilmiyorum açıkçası.

 2. s6 odinde fail hatası alıyorum. smart switch yükledim cihazı görmüyor nasıl kurtarırım?

   1. peki hocam çökme durumunda telefona hangi sürümü yükleyerek kurtarabiliriz ? yada nasıl sorunlar çıkabilir ve o sorunları nasıl halledebiliriz ?

  1. hocam ben bugün almanya (dbt) romunu kurdum nougat üzerine eski sürüme dönüş yapabildim şuan sorunsuz kullanıyorum

 3. imei kayıtlı gorünyo sebeke yokrom yukledikten sonra yalnızca acil aramalar ilerisi yok cekmiyor

 4. kardeşim benim cihaz g920f imei kayıtlı değil ama kapanma olmadı telefonda şebeke gitmedi yani telefonu yazılım güncelleme dediğim zaman ayarlar kısmında yetkisiz yolla işletim sistemi değişti yazısı veriyor bunu yüklesem sorun gider mi bir de imei ile ilgili sorun yaşar mıyım?

  1. MErhaba, cihaz rootlanmışsa/modifiye edilmişse bu uyarı çıkar. yazılım yüklemesi bunu değiştirmez. manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

 5. merhaba,

  almanya dan s6 aldım SM-G92O7 görüntülü konuşamıyorum. ne yapmalıyım.
  yardım rica ederim.
  teşekkürler.

 6. selamun aleyküm kardeşim,G920F rootladıktan sonra dokunmatik ters çalışıyo.*#2663# menüsü açılmıyo hangi romu önerirsin….teşekkürler

   1. teşekkür ederim kardeşim denemeye devam edeceğim sammobile den indirdiğim romları yemiyo :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir