Samsung G920F Galaxy S6 Android 6.0.1 Yazılım Yüklemesi


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung G920F Galaxy S6 modeli telefonunuzda formatla çözülemeyen sorunlar varsa yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek. Yüklemesini anlatacağımız yazılım Android 6.0.1 sürümüne aittir.Orjinal romdur. Türkçe dili mevcuttur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece G920F modeli içindir. Farklı bir Galaxy S6 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G920FXXU3DPEU_G920FVIR3DPF1_VIR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

g920f android 6.0.1 yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: AG920FXXU3DPEU_G920FVIR3DPF1_G920FXXU3DPDP_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

17 Yorum

 1. muro dedi ki:

  s6 odinde fail hatası alıyorum. smart switch yükledim cihazı görmüyor nasıl kurtarırım?

 2. yusuf dedi ki:

  Hocam Android şuan 7.0 ben telefona bu 6.0.1 yazılımıı yüklesem bi sorun olurmu ?

 3. harun dedi ki:

  imei kayıtlı gorünyo sebeke yokrom yukledikten sonra yalnızca acil aramalar ilerisi yok cekmiyor

 4. ALİ dedi ki:

  kardeşim benim cihaz g920f imei kayıtlı değil ama kapanma olmadı telefonda şebeke gitmedi yani telefonu yazılım güncelleme dediğim zaman ayarlar kısmında yetkisiz yolla işletim sistemi değişti yazısı veriyor bunu yüklesem sorun gider mi bir de imei ile ilgili sorun yaşar mıyım?

  • Halil Akgül dedi ki:

   MErhaba, cihaz rootlanmışsa/modifiye edilmişse bu uyarı çıkar. yazılım yüklemesi bunu değiştirmez. manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

 5. senol dedi ki:

  arkadaslar bu roma yuklersem acilirmi ne yaptiysam cihazi acamadim G920FXXU3COI9

 6. mürteza erdoğan dedi ki:

  merhaba,

  almanya dan s6 aldım SM-G92O7 görüntülü konuşamıyorum. ne yapmalıyım.
  yardım rica ederim.
  teşekkürler.

 7. yaşar dedi ki:

  selamun aleyküm kardeşim,G920F rootladıktan sonra dokunmatik ters çalışıyo.*#2663# menüsü açılmıyo hangi romu önerirsin….teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir