Samsung N5105 Galaxy Note 8.0 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung N5105 Galaxy Note 8.0 tabletinizin ekranında bulunan görüntüyü kaydedip, galeriye eklemek ve daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşımda bulunabilmeniz mümkün.

Ekran görüntüsü alma özelliği akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazların büyük çoğunluğunda dahili olarak bulunur. Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellikle, o an cihazın ekranında bulunan görüntüyü kayıt altına almak mümkün oluyor.

Galaxy Note 8.0, Android 4 işletim sistemi kullanan bir tablet ve ekran görüntüsü alma yöntemi, aynı işletim sistemini kullanan Samsung marka mobil ürünlerle benzerlik gösterir.

Samsung N5105 modeli dahili kalemli bir ürün olduğundan ekran görüntüsü alabilmenin tam 3 farklı yolu var ve bu 3 yol da Samsung Galaxy Note serisi(Note 2, Note 3 Note 3 Neo gibi) phabletlerle aynıdır.

Kullanabileceğiniz ilk ve en basit yöntem, Samsung’un en genel, en kullanılabilir yöntemi olan tuş kombinasyonu yapmak. Bunun için görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken, görseldeki gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

samsung-n5105-galaxy-note-8.0-ekran-goruntusu-alma

Diğer bir yol ise yine görselde işaret etmeye çalıştığımız gibi tabletin dahili kalemini kullanmak. Görüntüyü yakalamak için kalem üzerinde tuşa basılı tutarak ekrana dokunun. 

Kullanabileceğiniz son yöntem ise tabletin sensörlerinden yararlanmak. Bunun için Ayarlar’ bölümünden tabletin ‘Hareket’ özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Hareket özelliği açık konumdayken, görseldeki gibi avuç içinizi tablete dik gelecek şekilde ekranın sağ köşesine koyun ve sola doğru kaydırın.

Eğer herhangi bir yöntemi başarıyla gerçekleştirirseniz, ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız.

Yakaladığınız görüntüyü tabletinizin galerisindeki ‘Screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.


Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung N5105 Galaxy Note 8.0 Ekran Görüntüsü Alma

  1. Samsung note 8 kullanıyorum. ekran göruntüsünü almak için aşağı ses tutuna ve kilit tuşuna aynı anda iki saniye basılı tutarak ekran göruntüsünü alabilirsiniz. yanlış bilgilendirme olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.