Samsung i9301 Galaxy S3 Neo telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan, tek seferde veri ya da ayar sıfırlaması yapma nedenleriyle format atmak isterseniz bunu aşağıdaki yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem öncesi telefonun şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin ve mümkünse veri yedeği alın!

Samsung i9301 Galaxy S3 Neo, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model. İki farklı format yolu bulunan telefon için kullanılabilecek yöntemler, aynı işletim sistemini kullanan telefonlarla benzerlik gösterir.

Format atmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem için telefonun menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Kullanılabilecek diğer yöntem ise uygulama ve işletim sistemi hataları ya da ekran kilit deseni unutulması-bloke edilmesi gibi durumlardan ötürü menüye erişimde zorluk çıkaran akıllı telefonlar için en etkili yöntem olandonanımdan format seçeneğidir! Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak, onarım moduna(Recovery Mode) ulaşmanız gerekir.

Galaxy S3 Neo modeline donanımdan format atabilmek için izlemeniz gereken yol şu şekilde:

Telefonu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses açma ile ana ekran(home) tuşlarına basılı tutarak telefonu açın! Yani telefonu ilk açarken tüm fiziksel tuşlarını kullanın.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Ana Ekran(Home) Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
samsung-i9301-galaxy-s3-neo-hard-format-atma
Açma işlemini doğru şekilde yaptığınızda telefon bir süre sonra onarım moduna(Recovery Mode) geçecektir. Burada dokunmatik çalışmaz. Aşağı yukarı seçeneklerine ilerleyebilmek için ses tuşlarını, onay için ise açma-kapama(kilit) tuşunu kullanmalısınız.

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes-delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecek. Bu aşamada aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamanız, telefonun gereksiz ön belleğini de temizleyecektir.

Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylayın ve telefonun yeniden başlamasını sağlayın.

İşlem tamam! Artık telefonun kurulumunu yaparak yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

2 thoughts on “Samsung i9301 Galaxy S3 Neo Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir