Samsung Galaxy W i8150 ClockWorkMod Recovery Yükleme

Samsung Galaxy W i8150 model telefonunun kendi recovery menüsü olmasına rağmen kısıtlı işlemler yapabiliyorsunuz.  Telefona ClockWorkMod Recovery (CWM) yükleyerek telefonu üzerinde daha fazla yetkiye sahip olabilirsiniz.

İhtiyacımız olan dosyalar :

1:  i8150 recovery mode

2: Telefon sürücülerinin otomatik yüklenmesi için lütfen bilgisayarınızda Kies kurulu olsun. Yoksa buraya tıklayarak indirin ve kurun.

Dosyayı indirip bir klasöre çıkardığımızda aşağıdaki dosyaları göreceğiz.

i8150 recover mode dosyalar

Odin Multi_Downloader programını açın ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi işaretlemeleri ve dosya seçimlerini yapın.

OPS: Ancora.ops
One Package: recovery-clockwork-6.0.1.9-ancora.tar.md5

i8150 odin recovery mode

Dosya seçimleri ve işaretlemeleri doğru yaptığınızdan eminsek  telefonumuzu bağlantı için hazırlyacağız. Telefonumuzu kapatalım. Telefon kapalıyken ses ksıma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp bir süre basılı tutuyoruz. Download Mode ekranı açılacak bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Şimdi telefonu usb kablosu ile bilgisyara bağlıyoruz. Programın Com Port Mapping kutucuğu sarı olacaktır. Start butonuna basıp yüklemeyi başlatıyoruz. Yükleme çok kısa bir sürede bitecek ve telefon kendini yeniden başlatacaktır.


Telefonu geri kapatıyoruz ve CloclWorkMod ekranında açmak için ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basıyoruz. Telefonda Samsung yazısını görünce güç(açma-kapama) tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam ediyoruz. Telefon Recovery Mode ekranında açılacaktır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.