Samsung Galaxy S i9000 Format Atma

Samsung Galaxy S I9000 telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı formatlamak-sıfırlamak istediğinizde aşağıdaki işlemleri uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayınız.  Ayrıca formatlama sonunda telefon hafızasındaki tüm bilgilerinizin silinecek olduğunu da unutmayın!

Telefonunuzu kapatın, kapalı durumda iken ses açma  + home (geri) tuşu + açma kapama (on-off)tuşlarına beraber basın,  ekrana Samsung logosu gelince açma-kapama tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Bir kaç saniye sonra telefonunuz ‘Recovery Mode’ ekranında açılacaktır; tuşları bırakabilirsiniz. Ses tuşları yardımıyla ‘wipe data/reset factory’ seçeneğinin üzerine gelip home (geri) tuşu ile işlem yapın. Açılan menüde de ‘yes/delete all’ seçeneğini seçip onaylayın. Bu işlem telefonunuzu formatlayıp içindeki tüm bilgileri silecektir. Şimdi ‘reboot system now’ diyerek telefonunu yeniden başlatabilirsiniz.

i9000*Görselde yeşil çizgilerle işaret edilen ‘Recovery Mode’ telefonunuzu formatlamanız için gerekli olan moddur. Yani makalemizde anlattıklarımızı harfiyen uyguladığızda yeşil çizgileri takip etmiş olursunuz. Kırmızı çizgilerle gösterilen mod ise ‘Download Mode’ yani telefonunuzu güncellerken kullanmanız gereken moddur.

***Cep telefonunun ekran kilit desenini ve cep telefonunu bağladığı gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

Samsung Galaxy S i9000 Yazılım Güncellemesi İçin Tıklayın

Author: Tayfun Sağır

14 thoughts on “Samsung Galaxy S i9000 Format Atma

  1. yapım yes delete dedim sonra şifre istedi ben şifremi unuttuğum için formatlıcam ne yapmam gerekli

    1. öncelikle telefonun orjinal ve i9000 olduğundan emin olun. i9003 ve benzeri modeller de var. başka tuş formatı mevcut değil bu telefon için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.