Samsung E500HQ Galaxy E5 modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal İtalya romudur. Android 4.4.4 sürümüne aittir. Bu yazılımı yükledikten sonra wi-fi güncellemesi ile telefonunuzu son sürüm olan Android 5.1.1 sürümüne yükseltebilirsiniz Bu işlem sadece E500HQ modeli içindir. Farklı bir Galaxy E5  modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Yüklemeye başlamadan önce cihazınızda OEM kilidi mevcutsa ve eğer menüye ulaşabiliyorsanız lütfen OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinde bulabilirsiniz.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerrin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: E500HQ-TUR-OD1

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung e500hq galaxy e5 yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (E500HXXU1AOD1_E500HOJV1AOD2_E500HXXU1AOD1_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

8 thoughts on “Samsung E500HQ Galaxy E5 Yazılım Yükleme”
  1. cihaz download moda giriyorsa yazılım yüklemeyi deneyin. mümkünse en güncel yazılımı deneyin. sammobile.com sitesinden güncel romu indirebilirsiniz. Buna rağmen sorun devam ediyorsa cihazda donanımsal bir sorun olabilir.

 1. Yazılanları uyguladım fakat son adımda telefon yeniden başlatıldığında sadece açılış ekranı var ve açılış ekranından başkada bir şey gelmiyor ekrana. Ne yapmalıyım başka?

   1. kardeş açılış akranında kaldı samsung yazısı tek var ok falan başka bişey yok 5 defa yükledik

    1. cihazı recovery modtan formatlamayı denediniz mi, buna rağmen açılmıyorsa cihaz güncelleme almış demektir, en güncel romu bulup yüklemeniz gerekecek.

 2. cidden super adamlarsınız cok aradım bulamamıstım sonunda buldum telefonumda cok saglam bir virus vardı cozememiştim root gerektigini biliyordum ama uygun root dosyasını sadece burda buldum ve sistemim tamamen viruslerden arındı cok tessekurler

  bu arada benim gibi sorun yasayan arkadaslar varsa bu işlemden sonra telefonda kayıtlı tum eposta gmail instagram twitter vb. uygulamaların sifrelerini degiştirsinler cunku benim yakalandıgım virus tum bunlara erişim saglama yetkisine sahipti tek cozum burdaki yontem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir