Mobee Nett 7 S900-E tabletinize herhangi bir nedenle format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz. Mobee, Android işletim sistemi kullanan bir marka ve bu yüzden tablet bilgisayarlarının format şekilleri Android akıllı telefonlarla benzerlik gösterir.

Formatlama işlemi cihazda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlara karşı kullanmanız gereken ilk yoldur. Zira S900-E modeli bir süre sonra uygulama hataları verebilen bir tablet. Örnek olarak ‘android.com durduruldu’, ‘google.com durduruldu’ vb. şekilde hatalar alabilirsiniz ve bu hatalar bir süre sonra artarak tableti kullanılmayacak duruma getirebilir. Bu gibi sorunların çözümü tableti formatlamaktır!

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve tableti şarj ederek, işlem sırasında kapanmayacak seviyeye getirin!

Mobee Nett 7 S900-E tablet bilgisayarı formatlayabilmek için iki farklı yöntemden birini kullanabilirsiniz. İlk yöntem için cihaz menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek, onay verdiğinizde tablet sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

İkinci yöntem ise ekran kilit desenini, güvenlik kodunu unutmak-bloke etmek ya da uygulama-açılma hatalarından ötürü menüye erişimde problem çıkaran telefonlar için en geçerli yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi tabletin fiziksel tuşlarını kullanarak onarım moduna(recovery mode) erişmeye çalışmalısınız.

mobee-nett-7-s900-e-hard-reset-format-atma

 

Tableti kapatın ve ses açma tuşuyla birlikte açma-kapama(kilit) tuşuna basarak tableti açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Kırmızı harflerle yazılmış uyarı ekranı gelene kadar tuşları bırakmayın. Bir süre sonra şu şekilde bir uyarıyla karşılaşırsınız;

Are you sure system recovery?

Only power button long prees again in 10 seconds.

Bu bildirimle karşılaştığınızda tuşları bırakabilirsiniz. Eğer işlem yapmazsanız tablet normal olarak yeniden başlar. Onarım moduna geçebilmek için bildirim sonrasında 10 saniye içinde uzun bir şekilde(birkaç saniye) açma-kapama tuşuna basmalısınız.

İşlemi doğru gerçekleştirirseniz sarı-kırmızı renklerle beliren bir bildirimle daha karşılaşırsınız ve daha sonra Android robot belirerek tablet onarım moduna geçer. Sarı renkli bildirimi gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

Bu aşamada sizden herhangi bir işlem yapmanız istenmez ve tablet otomatik olarak sıfırlama işlemine başlar.

Cihaz kendiliğinden yeniden başladığında tablet formatlanmış demektir. İşlem tamam!

NOT: Eğer formatlama işlemiyle sorunlarınızdan kurtulamazsanız, tablete yazılım yüklemesi-güncellemesi yapmanız gerekecek. Bu durumda markanın resmi sitesi olan http://www.mobee.com.tr/ adresinden yardım almalısınız.

14 thoughts on “Mobee Nett 7 S900-E Tablete Format Atma”
  1. Şu an web sitemizde konuyla ilgili bir makale olmadığından yani ürüne yazılım yükleme işlemi yapmadığımızdan elimizde Rom mevcut değil maalesef.

 1. Merhaba; Mobee Nett 7” S900-S Tablet geçti elime Acaba verimi Nedir.grafik ve ofis yükleyebilirmiyim pili değişecek .tamire vermeme değermi?
  Cevabınıza şimdiden Teşşekkür ederim’İ Çalışmalr. Cemal

  1. Cemal merhaba. İhtiyaçlarınızı karşılamayabilir. O yüzden masraf etmemenizden yanayız.

 2. mobee internet sitesi kapatıldı o yüzden orjinal rom oradan indirilemez.
  orjinal rom u nette satan bir site var ama ben sizin için ücretsiz olarak upload ettim.
  site açıkken kendim download etmiştim maksat millete faydamız olsun :)

  https://yadi.sk/d/fxhwV8tyrHVcP

  indirin. winrar la açın tamamen boşaltılmış olan micro sd kartın içine açtığınız dosyanın içindeki FirmwareInstall ve wmt_scriptcmd dosyalarını sd kartın içine atın.
  tabletinizi tamamen kapatın sd kartı tabletinize takın ve tableti açın.
  kendiliğinden yüklemeye başlayacak.
  %100 olduğunda sd kartı çıkarın tablet kendiliğinden yeniden başlayacak ve süpriiiiiiiiiiiz.
  nurtopu gibi bir işletim sisteminiz var güle güle kullanın
  :D

  1. arkadaşlar bende de aynı tabletten var halil beyin söylediğini yaptım ama ekran da sadece jelly bean yazıyor ve öylece kalıyor. ne yapmalıyım?

   1. Gökmen bey biraz uzun sürer açılması ama açılır.
    Eğer açılmaz ise aynı işlemi tekrar yapın derim. İlk açılış her zaman uzun sürer

  1. asya bu dosya ile ben kendi tabletime rom yükledim sorunsuz ve orjinaldir.
   öncellikle winrar ile açtığın dosyanın içindekileri içi tamamen boş olan sd karta kopyala sonra sd kartı tamamen kapalı tablete tak ve tableti aç başka hiç bişey yapma
   kurulum kendi başlayacak sonra kurulum %100 e ulaştığında sd kartı çıkart tablet kendini yeniden başlatacak
   burada öenmli olan sd kartı çıkartmadan tabledi kendin yeniden başlatma aksi halde o kırmızı yazı sonsuza kadar devam eder :D
   yükleme %100 olunca eğer tableti kapatmadan sadece sd kartı çıkartırsan gerisini tablet halleder
   kolay gelsin..
   :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir