LG G4 (H815TR) akıllı telefonunuzda ekrandaki görüntüyü aynen kaydedip, galeriye ekleyebilmeniz mümkün. Üstelik bunun için Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize de gerek yok.

Lg G4 Android 5 işletim sistemiyle gelen(Android 6 güncellemesi alacak) bir akıllı telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi bir çok diğer marka ve diğer Lg modelleriyle aynı. Ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ve screenshot gibi bir çok şekilde adlandırılan özelliğin uygulanabilmesi için 2 farklı yol var.

Kullanılabilecek ilk yol için telefonun fiziksel tuşlarından faydanılmalı. İlgili ekrandayken görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin.

Ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda uygulama başarılı olmuş demektir.

lg-g4-ekran-goruntusu-almaDiğer yol ise Lg yardımcı uygulamalarından biri olan Quick Memo‘yu kullanmak. Yine ilgili ekranda ister ana ekran tuşunu sağ çapraza çekerek, ister de yukarıdaki akıllı bildirim ekranında Quick Memo simgesine dokunarak görüntü kaydı yapabilirsiniz. Quick Memo açıldığında görüntüyü kaydedecek ve üzerinde düzenleme yapabilmeye imkan tanıyacak.

Yakalanan görüntüyü telefonun galerisinde ‘Screenshots’ ya da ‘Quick Memo’ albümlerinde bulabilirsiniz.

3 thoughts on “LG G4 Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”
  1. Telefonumdaki quick memo uygulamasi telefona format attiktan sonra silindi tekrar nasil yuklerim orjinalini

    1. Melike merhaba. Telefon bir süre sonra uygulama güncellemelerinin olduğunu size bildirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir