Lenovo A319 Yazılım Yükleme

Lenovo A319 modeli android işletim sistemiyle çalışan bir modeldir. Herhangi bir yazılımsal sorunla karşılaştığınızda cihaza yeniden yazılım yüklemesi yapabilir ve telefonu tekrar çalışır hale getirebilirsiniz. Anlatımını yapacağımız yazılım yükleme işleminde kullanılan rom orijinal romdur. Türkçe dili mevcuttur.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Önemli bilgileriniz varsa lütfen yedeklerinizi alın. Bu işlem sadece Lenovo A319 modeli içindir.

Farklı bir modele yükleme yapmayınız. Eğer IMEI numaralarınız orijinal değilse yükleme sonrası şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda yeniden imei onarımı yapmanız gerekecektir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Lenovo A319 SP Flash Tool & Firmware

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlıyorsanız sürücü yüklemesi yapabilir. Bu yüzden ilk bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz. İkinci denemede başarılı olacaktır.

İndirmiş olduğunuz SP_Flash_Tool_v5.1524.00.000 klasöründeki flash_tool.exe programını çalıştırın.

1: Scatter Loading butonuna tıklayıp açılan pencereden A319_ROW_DS_S318_150615 – target_bin klasöründeki MT6572_Android_scatter.txt dosyasını seçin. diğer dosyalar otoimatik olarak seçilecektir. Başka herhangi bir işaretleme yapmanız gerekmiyor.

2: İşlemi başlatmak için Download butonuna tıklayın. Kapalı durumdaki telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayar  telefonu gördüğünde işlem başlayacaktır.


Yükleme işlemi bittiğinde Download OK mesajı alacaksınız. Kablo bağlantısını kesip telefonu açabilirsiniz. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

 

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Lenovo A319 Yazılım Yükleme

  1. Merhaba, Tek sim kart içinmi rom yoksa çift sim kart içinmi acaba.
    Malum a319 un tek ve çift sim olarak 2 tipi var.
    Birde şunu sorayım türkcell in yüklediği rom mudur malum bu telefonları piyasaya Türkcell sürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir