Lenovo P70-A Yazılım Yükleme

Lenovo P70 modeli Android işletim sistemiyle çalışmaktadır ve herhangi bir yazılımsal sorunla karşılaştığınızda yeniden yazılım yüklemesi yapıp sistemi yenileyebilirsiniz. Özellikle virüs bulaşmaları ve sistem dosyalarının silinmesi gibi durumlarda orijinal romu yükleyip telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.

Yüklemesini yapacağımız yazılım orijinal yaızlımdır ve Türkçe dili mevcuttur. Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgileriniz varsa lütfen yedekleme yapın.

Yükleme işlemi sadece Lenovo P70 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orijinal değilse yükleme sonrası şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda yeniden IMEI onarımı yapmanız gerekebilir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Lenovo_P70_A_S147_MT6752_20161222 & SP Flash Tool

Dosyayı indirip winrar ile bir klasöre çıkarın. SP Flash Tool v5.1708 klasöründeki flash_tool.exe programını çalıştırın.

1: Scatter Loading kutucuğundan indirmiş olduğunuz Firmware klasöründeki MT6752_Android_scatter.txt dosyasını seçin. Diğer dosyalar otomatik olarak seçilecektir. Program penceresinde başka bir işaretleme yapmanıza gerek yok.

2: Download butonuna basıp kapalı durumdaki telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.  İlk bağlantıda sürücü yüklenmesi gerçekleşebilir. Hata alırsanız baştan başlayabilirsiniz.

Bilgisayar telefonu gördüğünde yükleme işlemi başlayacaktır. Bu aşamada lütfen bağlantıyı kesmeyin. Bağlantı kesilmesi durumunda en baştan başlamanız gerekecek.

Yükleme işlemi bittiğinde Download OK mesajını göreceksiniz. Programı kapatıp bağlantıyı kesebilirsiniz. Telefonu güç tuşuna basarak açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

Telefon açıldığında kurulum ekranını kendinize göre ayarlayıp telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Lenovo P70-A Yazılım Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir