Lenovo P70 modeli Android işletim sistemiyle çalışmaktadır ve herhangi bir yazılımsal sorunla karşılaştığınızda yeniden yazılım yüklemesi yapıp sistemi yenileyebilirsiniz. Özellikle virüs bulaşmaları ve sistem dosyalarının silinmesi gibi durumlarda orijinal romu yükleyip telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.

Yüklemesini yapacağımız yazılım orijinal yaızlımdır ve Türkçe dili mevcuttur. Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgileriniz varsa lütfen yedekleme yapın.

Yükleme işlemi sadece Lenovo P70 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orijinal değilse yükleme sonrası şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda yeniden IMEI onarımı yapmanız gerekebilir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Lenovo_P70_A_S147_MT6752_20161222 & SP Flash Tool

Dosyayı indirip winrar ile bir klasöre çıkarın. SP Flash Tool v5.1708 klasöründeki flash_tool.exe programını çalıştırın.

1: Scatter Loading kutucuğundan indirmiş olduğunuz Firmware klasöründeki MT6752_Android_scatter.txt dosyasını seçin. Diğer dosyalar otomatik olarak seçilecektir. Program penceresinde başka bir işaretleme yapmanıza gerek yok.

2: Download butonuna basıp kapalı durumdaki telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.  İlk bağlantıda sürücü yüklenmesi gerçekleşebilir. Hata alırsanız baştan başlayabilirsiniz.

Bilgisayar telefonu gördüğünde yükleme işlemi başlayacaktır. Bu aşamada lütfen bağlantıyı kesmeyin. Bağlantı kesilmesi durumunda en baştan başlamanız gerekecek.

Yükleme işlemi bittiğinde Download OK mesajını göreceksiniz. Programı kapatıp bağlantıyı kesebilirsiniz. Telefonu güç tuşuna basarak açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

Telefon açıldığında kurulum ekranını kendinize göre ayarlayıp telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

12 thoughts on “Lenovo P70-A Yazılım Yükleme”
 1. lenovo p70-a bugün itibariyle sorunsuz yükledim. teşekkürler.. Lolipop 5.1 yüklendi.. ilk açılışı lenovo yazısındayken bekleyin.. 2-3 dk sürüyor.. harika.. :)

  1. İşlemi tekrarlayın. Yine de olumlu sonuç alamazsanız başka yazılım dosyaları deneyin ve donanımsal bir arıza ihtimalini göz önünde bulundurun.

  1. Ali merhaba. Web sitemizde bu dosya yer almıyor maalesef. Ama arama motorlarındaki küçük bir araştırma seni sonuca götürecektir.

 2. Telefonum P70-A
  ve artık yükleme olmuyor kabloyu taktığım an yukarıda bahsettiğim siyah ekrana geçiyor ve hiçbir işlem yapılmıyor

 3. merhaba benim lenovo p70 de sorun vardı telefon açılıyor lenovo yazısında kalıyordu.
  araştırma yaparken burayı buldum sizin talimatalrınıza göre yükleme yaptım ama bunu yüklemeden önce enazından sp flash tool ile başka romlar yükleyip deniyordum. şimdi sizin attığınız linkteki romu yükledim telefon artık hiç açılmıyor.
  power tuşuna basıyorum select boot mode yazan yere giriyor hani format atmak istediğimizdede açılan siyah ekran varya alt alta 3 tane şık var recovery mode seçince format atma ekranına geçiyor işte o ekrana giriyor.
  recovery mode
  fastboot mode
  normal boot
  yazıyor bunların karşısında seçenek ok işareti var kendi kendine bu üç seçenek arasında gidip geliyor.
  powerdan elimi çekince ekran kapanıyor.
  şarj kablosunu prize takıyorum kendi kendine gine bu ekran açılıyor.
  tekrar rom yükleme için sp flash tool başlatıp talimatlara göre yükleme yapıp download a basıp kabloyu telefona takıyorum gine bu ekran açılıyor.
  batarya soketini çıkardım denedim gine aynı.
  ne yapıcam bilmiyorum.
  lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba, anlatılan işlem sadece p70-a modeli içindir. Sizin model p70 ise yazılım uymadığı için çökmüştür, veya model doğru olmasına rağmen bu sorunu yaşadıysanız farklı bir yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir