Htc Desire 626 akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar baş gösterdiyse, desen kilidini bloke etmek, unutmak gibi güvenlik aşamalarının birinde takılı kaldıysa ya da tek seferde veri ya da ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, formatlama yani sıfırlama yöntemlerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Desire 626’ya format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız şartken, ikinci yöntem için böyle bir zorunluluk yoktur!

Formatlama işlemi sadece telefonunuzu fabrika ayarlarına döndüreceğinden herhangi bir zararı yoktur. Ancak işlem sırasında veri temizliği yapılacağından kişisel ve önemli verilerinizin yedeğini almayı unutmayın! Ayrıca şarj düzeyini de en az %25 olarak ayarlamayı ihmal etmeyin!

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise eğer 2. yöntemi kullanacaksınız, telefona bağlamış olduğunuz Google (Gmail) hesap bilgilerini eksiksiz bilmeniz gerektiği! Aksi halde kurulumu tamamlayamayacağınızdan, telefonu yeniden kullanamayacaksınız. Bu yüzden menüye erişebiliyorsanız lütfen önce ilk yöntemi kullanın!

Htc Desire 626’ya format atabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırla> Tamam> Tamam yörüngesini izlemelisiniz.htc-desire-626-format-atmaKullanabileceğiniz ikinci yöntem olan donanımdan formatın uygulaması da oldukça basit ve pratiktir. İzlemeniz gereken yol şöyle:

  • Telefonu kapatın ve ses kısma tuşu ile birlikte güç(kilit) tuşuna da basarak telefonu açın.
  • Üzerinde renkli yazıların ve alt tarafından 3 Android robotun bulunduğu ekranla karşılaşınca tuşları bırakın.
  • Ses kısma tuşuna 2 kez basarak ‘FACTORY RESET’ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Bu kadar! Şimdi kurulumuzu yaparak, telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

7 thoughts on “Htc Desire 626’ya Nasıl Format Atılır?”
    1. YouTube’da ‘HTC Desire 626 reset frp’ şeklinde aratma yapın ve karşınıza çıkan işlemleri deneyin.

        1. O halde yazılım yüklemesi denemek gerekecek. Bu işlem için de bir teknik servise danışmanız en doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir