Htc Desire 626 yekpare kasa yapısına sahip bir akıllı telefon olduğundan bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden de kullanıcı donma, takılı kalma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığında telefonu kapatamıyor ya da yeniden başlatamıyor. Tam bu aşamada devreye giren ve genel manasıyla ‘resetleme’ olarak adlandırılan işlem, telefonun yeniden kullanıcı erişimine hazır olmasını sağlıyor.

Resetleme işlemi restart, yeniden başlatma ya da kapanmaya zorlama gibi farklı şekillerde de ifade edilir ve telefona herhangi bir zararı yoktur. İşlem sonunda verilerinize de herhangi bir zarar gelmez.

Htc Desire 626’da resetleme uygulaması basit bir tuş kombinasyonu şeklinde yapılıyor. Ses açma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte yaklaşık 10 saniye süreyle basın ve telefonu kapanıp, yeniden başladığında yani ekranda Htc logosu gördüğünüzde tuşları bırakın.

İşlem örneğini YouTube kanalımızdaki videoda da görebilirsiniz.htc-desire-626-reset-atmaUygulamayı doğru yapmanıza rağmen dokunmatikten yani telefondan hâlâ tepki alamıyorsanız, dokunmatik lensin bozulması, soketinin yerinden oynaması gibi donanımsal bir arızadan şüphelenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir