Sony Xperia ZR Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia ZR akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz herhangi bir sorun ortaya çıktığında ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefona zarar vermeyeceği gibi performansı da iyileştirecektir.

Sony marka akıllı telefonlarda bir format kodu ya da kurtarma modu(recovery mode) olmadığından, işlem sadece yazılım yüklemesi şeklinde yapılabilir. Bunun için de Sony’nin akıllı telefonları için geliştirmiş olduğu Sony PC Companion programını kullanmalısınız.

Ağırlaşma, donma, sürekli kasılma, sürekli tekrarlayan uygulama ya da işletim sistemi hataları ile ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi tüm yazılımsal sorunlarda kullanılabilen yöntemle telefonunuzun performansını da arttırmış olacaksınız.

sony-xperia-zr-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılacak işlem tam bir yazılım yüklemesidir. Bu nedenle ön bellek de temizlenerek telefon formatlanır ve en güncel yazılımla kullanıma hazır olur. İşlemin adımlarını, daha önce genel bir başlıkta anlattığımız makalede bulabilirsiniz. Görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir