Sony Xperia SP Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia SP akıllı telefonunuzda donanımsal sorunların haricindeki tüm sıkıntılar için ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi yazılımsal bir çok sorunu çözdüğü gibi performans iyileşmesi de sağlar.

Sony marka telefonlarda format için bir kod bulunmaz. Ayrıca aksi durumlar için bir kurtarma modu da(recovery mode) yoktur. Bu yüzden kodla ya da tuşlarla format mümkün değildir. Fakat Sony’nin akıllı telefonları için ürettiği, PC Companion masaüstü programıyla yazılım yüklemesi şeklinde formatlama işlemi yapılabilir.

Sony modellerinde bir süre sonra ortaya çıkan, açılışta Sony yazısında takılma ve aynı yerde sürekli yeniden başlama sıkıntısı için de bu yol izlenmelidir. Bunun haricinde sürekli tekrarlan tüm yazılımsal hatalar da bu yolla çözülecektir. Aynı zamanda kurtulmak istediğiniz kilitler için de en geçerli yoldur.

PC Companion’la yapacağınız işlem ön belleği de temizleyen tam bir yazılım yüklemesi. Bu yolu izlediğinizde akıllı telefonunuz hem formatlanmış  hem de en güncel yazılımla yenilenmiş olacak! sony-xperia-sp-hard-format-atmaİşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleden görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanmalısınız.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Sony Xperia SP Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

  1. hocam telefonumun şifresini unuttum sizinde soylediğiniz gibi xperia companion indirdim ve bilgisayarıma kurdum xperia companionu açtım açar açmaz sony telefonunuuzu usb le bağlayın dendi bağladım sonra telefonunuzu bişeyler yüke dedi bastım telefonunuz kitlendi yazdı bilgisyarda gerekirse parola veya parmak iziyle kilitinizi kaldırın yazıyor başka bişey yazmıyor ve tıklayamıyorum yardım edebirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir