Sony Xperia C4 Modeline Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia C4 bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan bir akıllı telefon olduğundan donduğunda, takılı kaldığında yani size hiç bir şekilde tepki vermediğinde telefonunuza reset atmanız gerekir.

Reset atma işlemi telefonunuzu sadece yeniden başlatacağı için telefona herhangi bir zararı olmayacaktır ve verilerinizi silmeyecektir.

Xperia C4’e reset atabilmek için önceki nesil Sony Xperia cihazlarından daha farklı bir yol izlemelisiniz. Xperia C4 güncel bir model ve Sony güncel mobil cihazlarının hemen hepsine bir reset butonu ekliyor. Bu yüzden en kullanılabilir, en geçerli olan restart yöntemi telefonun kart slotlarının bulunduğu bölüme yerleştirilmiş düğmeyi kullanmak.

Yapmanız gereken telefonun kart yuvalarının bulunduğu bölümü koruyan ve kapatan kapağı aralayarak, buradaki butona kürdan gibi ucu sivri bir cisimle hafifçe bir kaç saniye basmak. Aşağıdaki temsili görsel bu konuda oldukça açıklayıcıdır.sony-xperia-c4-e-nasil-reset-atilir

Tüm bunları denemenize rağmen telefon hâla tepki vermiyor ve teşhis koyamıyorsanız, lütfen bir teknik servise danışın. Cihazdan fiziksel tuşlar ya da ekran gibi donanımsal arızalar olabilir.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Sony Xperia C4 Modeline Nasıl Reset Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir