Samsung S7582 Galaxy S Duos 2 Format Atma

Samsung S7582 Galaxy S Duos telefonunuzun desen / model kilidini unuttuysanız veya çok fazla deneme yaparak bloke ettiyseniz telefonunuzu tuş kombinasyonu ile formatlamanız gerekecektir. Menüden yaptığınız sıfırlama işlemi ile çözüme kavuşturmadığınız problemleriniz için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi, verilerinizi ve uygulamalarınızı silecektir. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için telefonu şarja takın ve batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin.

Biraz sonra telefon Recovery Mode‘a geçecektir. Tuşları bırakabilirsiniz.

samsung s7582 galaxy s duos 2 format atma

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçin ve tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung S7582 Galaxy S Duos 2 Format Atma

  1. Bunun sesi çok az çıkıyor onu nasıl yüksel te birim yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.