Samsung Galaxy Star S5280 telefonunuza iki yöntemle format atabilirsiniz.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndüreceğiniz için, içindeki veriler silinecektir. Bunun için öncelikli olarak verilerinizin yedeğini alıp işlemi gerçekleştirin. Ve şarj yüzdesi en az % 25 olmasına dikkat edin.

Telefonunuzun yazılımsal problemi olduğunu düşünüyorsanız, telefonda donma, yavaşlama gibi sıkıntılar yaşıyorsanız bunu ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına döndürüp telefonunuzu sıfırlayarak giderebilirsiniz.

Ancak telefonunuza desen kilidi koymuş ve bunu unutmuş ya da yanlış girmişseniz telefon menüsüne ulaşamayacağınız için  sıfırlama yöntemini telefon kapalı iken tuş kombinasyonunu kullanarak yapabiliyorsunuz.

Bunun için de şarj yüzdesinin % 25 olmasına dikkat edin.

Telefonunuzu kapatın. Ve ardından Home Tuşu + Ses Açma Tuşu + Güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin.  Biraz sonra telefon kendini Recovery Mode’ una alacaktır. Android logosunu görüdğünüzde tum tuşları bırakabilirsiniz.

samsung-star-5280-format

Bu menüde Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla geliyoruz. Home Tuşu ile tıklayıp açılan ekranda tekrardan ses kısma tuşu yardımı ile Yes, delete all user data seçeneğine Home Tuşu ile tıklıyoruz. Bazı cihazlarda onaylama tuşu olarak Home Tuşu yerine  Güç Tuşu yani açma-kapama tuşu işlev görmektedir.

Telefon kendini otomatik olarak sıfırlayıp tekrardan Recovery Mode’ a geri dönecektir. Bu ekranda Reboot System Now ‘a tıklayarak telefonunuzu yeniden başlatıyorsunuz.

Format işlemi yapıldıktan sonra telefon biraz geç açılabilir. Lütfen biraz bekleyin. İşlem tamamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir