Samsung J700H Galaxy J7 Root Yapma

Root işlemi cihazdaki Android işletim sistemini modifiye edebilmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde işletim sisteminde kod veya uygulama aracılığı ile sistemde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Samsung J700H & J700H/DS modelini rootlamak için modifiye Recovery mod yüklemesi yapacağız. Bu yükleme cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Android sürümüne göre farklı dosyalar kullanacağız. Lütfen telefon sürümünüze uygun dosyaları indirin. Farklı bir modele sahipseniz işlemi uygulamayın. Cihazınız ciddi yazılımsal zararlar görebilir.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririm. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 veya Smart Switch  programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

ÖNEMLİ NOT: İşlemlere başlamadan önce lütfen eğer varsa cihazın OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinden açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J700H Android 5 TWRP Root

3: J700H Android  6 TWRP Root

Odin Downloader ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. 2. klasörde bulunan SuperSu dosyasını telefon hafızasına veya hafiza kartına atın.


Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz(sürüme göre dosya ismi değişebilir) recovery dosyasını (j700h_recovery_6.0.1.tar) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz.
Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Telefon kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın diğerlerine basmaya devam edin. Karşınıza TWRP ekranı gelecektir. Bu ekran dokunmatik bir ekrandır. aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın.

 • İlk resimde en altta bulunan Swipe to Allow Modifications çubuğunu soldan sağa kaydırın. İkince resimdeki ekrana geçeceksiniz.
 • Install butonuna tıklayın.
 • Telefon hafıza attığınız J700H_SuperSU_6.0.1.zip  (sürüme göre dosya ismi değişebilir) dosyasını bulun.
 • J700H_SuperSU_6.0.1.zip (sürüme göre dosya ismi değişebilir) dosyasının üzerine dokunun.
 • Ekranın altında bulunan Swipe to cinfirm Flash çubuğunu soldan sağa çekin.
 • Yükleme işlemi başlayacaktır. Done mesajını aldıktan sonra Reboot System butonu ile telefonu yeniden başlatın.

Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Samsung J700H Galaxy J7 Root Yapma

  1. OEM kilidini,n açık olduğundan emin olun ve ayrıca cihaz sürümüne göre root dosyalarını idnirin. Buna rağmen sorun devam ediyorsa bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

 1. g610f var normal şekilde rootlanıyor onarımda yapılıyor fakat gmail hesabını girdikten sonrada sorun yok taki bir uygulama yükleyince telefonu kapatınca açılmıyor frp hatası veriyor nasıl yapabiliriz

    1. tam olarak derdim herşey tamam olduktan sonra googleplaydan uygulama yükleyince cihaz frp hatası veriyor

      1. çok teşekkür ederim Oem kilidiymiş sorun belki 15 defa kurulum yaptım ama en son oldu sizin sayenizde çookkkk teşekküler HALİL bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir