Samsung Galaxy J5’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung J500 Galaxy J5 akıllı telefonunuzda tıpkı bilgisayar ve tabletlerdeki gibi ekran görüntüsü alabilir, yakaladığınız görüntüyü düzenleme ya da paylaşım gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ve screenshot gibi çok çeşitli şekilde adlandırılan özellik, Galaxy J5’te dahili olarak bulunduğu için, uygulama marketinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek kalmaz.

Samsung Galaxy J5’te ekran görüntüsü alabilmek için standart Samsung tuş kombinasyonu uygulamak yeterlidir. İlgili ekrandayken, görseldeki gibi ana ekran ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

Anlattığımız yöntem Galaxy J5’in J500, J500F, J500FN, J500G, J500M ve J500Y gibi tüm ürün kodları için geçerlidir.

Ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda yöntemi doğru uyguladınız demektir. Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

samsung-galaxy-j5-ekran-goruntusu-alma

Galaxy J5 akıllı telefonunuzda ekran videosu çekmek isterseniz, Play Store’a giriş yapıp, ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir