Mar 30 2013

Samsung Galaxy Ace (S5830i) Yazılım Yükleme/Güncelleme


Samsung Galaxy Ace (S5830i) model telefonunuzun Android sürümünü yükseltmek isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Telefonunuzda zaten 2.3.6 yüklüyse bu işlemi yapmanıza gerek yok, bu model için en son sürüm 2.3.6 dır. Daha düşük bir versiyona sahipseniz aşağıdaki işlemleri yaparak sürümü 2.3.6’ya yükseltebilirsiniz.

Birincisi telefonunuzun Wi-Fi özelliğine kullanarak güncelleme yapmak. Bu yöntem bilgisayar gerektirmez sadece bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağ yeterlidir. Kablosuz ağa bağlanıp Menü> Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  Eğer telefonunuzun güncellemesi varsa sizden bu güncellemenin yüklenmesi istenecektir. Yönergeleri takip ederek güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz ancak güncelleme işlemine başlamadan önce lütfen telefonun batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Eğer güncelleme esnasında telefon kapanırsa telefonunuzda ciddi yazılımsal arızalar meydana gelebilir. Ayrıca eğer Wi-Fi üzerinden güncelleme yüklemesi belli bir süreden sonra kesiliyor veya başka bir hata yüzünden yarıda kalıyorsa lütfen aşağıda anlatacağımız Kies yardımı ile güncelleme yöntemini deneyin.

Eğer Wi-Fi üzerinden güncelleme denemeniz başarısız olduysa Samsung Kies  programını ile güncelleme yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Kies yoksa buraya tıklayarak indirin. Programı kurduktan sonra açın ve data kablosu aracılığı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Kies programı telefonunuzla bağlantı kurduğunda size yazılım güncellemeniz olduğuna dair bir uyarı verecektir. Lütfen açılan penceredeki yönergeleri takip ederek telefonunuzu güncelleyin. Yazılım güncellemesi bilgisayarın hızına bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir. Yazılım güncelleme esnasında lütfen telefonunuzu bilgisayardan ayırmayın. Ayrıca yazılım güncellemesine başlamadan önce lütfen batarya şarj seviyesinin en az %50 olmasına dikkat edin.

Bir diğer yazılım güncelleme yöntemi ise Odin programı ile yazılımı direk telefona yükleme yöntemidir. Bu yönteme daha çok  Wi-Fi ve Kies ile yapılan güncellemelerle giderilemeyen bir sorun olduğunda veya bu yöntemlerle güncellemede hata aldığınızda başvurabilirsiniz.

Önemli NOT: Bu yükleme sadece s5830i modeli içindir. Eğer s5830 telefonunuz varsa aşağıdaki işlemleri denemeyin!

Odin ile yazılım yüklemesi-güncellemesi yapmak için belirtilen dosyaları bilgisayarımıza indirip, zip dosyasından çıkarıyoruz.

1: S5830I_ORJiNAL_ROM_Downloader  (Orjinal Rom, resmi Android sürümü ve Odin)


İndirmiş olduğumuz klasör içindeki Odin programını açıyoruz. Hiç bir işaretleme yapmadan aşağıdaki resime bakarak dosyalarımızı seçiyoruz. Lütfen  resimdekinden farklı bir seçim yapmayınız.

Telefonumuzu yazılım güncellemesine hazırlamak için kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses açma + ses kısma + açma-kapama(on-off) tuşlarına basıp telefon açılınca açma-kapama tuşunu bırakıp, diğer tuşları basılı tutuyoruz. Biraz sonra telefon Download Mode‘unda açılacaktır. İngilizce yazıların olduğu ekran açılınca tuşları bırakıyoruz ve devam etmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Şimdi telefonumuz bağlantı yapmaya hazır.s5830i-odin-yazilim-yuklemeData kablosu aracılığı ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Program telefon ile bağlantı kurduğunda program ekranını  ID:COM kutucuğunda bağlantı noktası çıkacaktır. Eğer bağlantı gerçekleşmezse lütfen telefonu kablodan ayırıp tekrar bağlayın. Bağlantı sağlanıldığında Start butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Lütfen bu esnada bağlantıyı kesmeyin. Bir kaç yüklemeden sonra telefon resetlenecektir(yeniden başlayacaktır). PASS yazısını görmeden telefon bağlantısını kesmeyin. PASS yazısı çıkınca telefonun kablo bağlantısını çıkarabilirsiniz. Artık telefonunuzda Gingerbread 2.3.6 yüklüdür.


 Samsung Galaxy Ace S5830i Telefonunuzu Formatlamak İçin Tıklayınız

Yorum Yaz

  • pınar on 18 Kasım 2018 at 01:05
  • Cevapla

  yazılım dosyasını indiremiyrum .yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba, dosyada bir sorun gözükmüyor. Doaya çok fazla indirildiğinde bazen yandisk hız kıaıtlaması yapar. Bu engeli aşmak için yandiskten ücretsiz hesap açıp indirebilirsiniz.

  • gulten on 08 Haziran 2018 at 13:44
  • Cevapla

  merhaba samsung için yazılımı yükle dediğimde önce donanım yükleniyor dedi.ama herhangi bir dosya yüklenmedi yüklenen donanım neydi peki.bilgi verirseniz seviniirim.

  1. Merhaba, donanım yüklemesi ile ilgili bir işlem yok burada, doğru dosyaları yüklediğinizden emin olun.

    • gulten on 08 Haziran 2018 at 14:14
    • Cevapla

    ben lin ke 1: S5830I_ORJiNAL_ROM_Downloader (Orjinal Rom, resmi Android sürümü ve Odin)tıkladığımda pc de donanım yuklenyor şeklinde uyarı geldi bu esnada neyi yükledi onu anlamaya çalışıyprum .pc de yüklenen bir şey bulamadığımda linke tekrar tıkladım bu sefer beni http://dosya.ceplik.com/?p=22 bu sayfaya attı.ilkinde boyle olmamıştı.

     • gulten on 08 Haziran 2018 at 14:15
     • Cevapla

     indirme linkide maalesef yandex kaynaklı açılmıyor.

     1. bağlantıda herhangi bir sorun gözükmüyor.

       • gulten on 09 Haziran 2018 at 01:58
       • Cevapla

       linke tıklayıp yüklemek istediğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum

       Güvenli bağlantı kurulamıyor
       Dolandırıcılar docviewer.yandex.ru üzerinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartı bilgileri). Daha fazla bilgi

       net::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID

       1. bilgisayarınız ile ilgili bir sorun olabilir, tekrar kontrol ettim şimdi herhangi bir sorun gözükmemektedir.

  • mustafa on 31 Mayıs 2018 at 17:15
  • Cevapla

  samsung galaxy ace s5830i son sürümünü ögrenebilir miyim ? ve bide instagram çok eski sürümde onu da güncelleyemiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

  1. android 2.3.6. bu sürüm artık birçok uygulamayı desteklemiyor.

  • gurkan on 29 Nisan 2017 at 20:50
  • Cevapla

  benim tel samsung aCe s6830i odimsiz rom atmayı nSıl yaparım yardım

  1. maalesef deneyip başarılı olduğumuz başka bir yöntem yok.

 1. room attıktan sonra ımeıl gitmiyormu?

  1. hayır normalde gitmez ama %100 garantisi yok tabi.

  • Buğra on 05 Ocak 2017 at 15:17
  • Cevapla

  Merhaba kardeşim benim telde sadece hafıza kartını görüyor telin hafızası görmüyor dosyalarımda bunu nasıl yapabilirz yardımcı olursanız sevinirim..

  1. Merhaba, Galaxy Ace telefonlarının kendi hafızaları yoktur, hafıza kartı takmadan fotoğraf çekemezsiniz, ses kaydı yapamazsınız.

  • cannnn on 22 Ekim 2016 at 10:07
  • Cevapla

  nolur yardım dowlandıng bolumu acıyonm ıslemlerı yapcam telı algılamıyo ama dovlandıgı acmadan algılıyo nolurrrrrrrrr

  1. download moda normal modtan farklıdır, sürücüleri kontrol edin, sürücülerde sorun yoksa telefon soketinde sorun olabilir.

  • arda on 16 Eylül 2016 at 01:51
  • Cevapla

  Ben play storden oyun indiremiyorum galiba programini silmisim nasil programini indirecem

  1. galaxy ace modelinin ram ve depolama alanı artık uygulama ve oyun indirmeye müsade etmiyor. apk dosyası bulup yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 2. İyide kardeş galazy ace için 2.3.6dan sonrası yok bu telefon hiç güncelleme almadı ve almicakta kies falan boş romlarda boş sadece android surumu 4.4.2 falan filan yazar ama işlevi 2.3.6 gibidir sadece gorunumu degisir gorunumunu degistirmek istersenizde dosya yoneticisinden system klasorune girip build.prop dosyasini bulun ordaki android vending 2.3.6 yazan yeri isterseniz 23.3.3 yapın size kalmış birşey yok eğer ben gercekten cihazımın surumu yukselsin diyorsanız cm11 romunu indirip yükleyin müthiş bir rom kitkat yukluyor telefona yani 4.4.2 oluyor android surumu sadece gorunusde deil 4.4.2 uyumlu butun programlari vs. İndirebilirsiniz. Romda bazı sorunlar var ama ornegin kasıyor biraz, hayvan gibi şarj yiyor ( bu zaten normal cunku normal bataryanin pil gucu 1100mAh kitkat en az 3000mAh kullaniyor ) onun disinda kamerada flas calismiyor bide youtubeden ve galeriden film izlenmiyor. Benim bildiklerim bu kadar. Benim şahsi gorusum romlarla falan ugrasmayin cihazi rootlayin ondan sonra ram yiyen sistem uygulamalarini silin bide swap alani olusturun alin size iphone :d

  1. Galaxy ace* xd

  • Recep on 08 Ağustos 2016 at 18:16
  • Cevapla

  Google Play Store uygulaması (com.android.vending işlemi) beklenmedik biçimde durdu lütfen yeniden deneyin…
  Rom Atıldıktan sonra play store hesabı kurulunca play store açılmıyor bu hatayı veriyor çözümü varsa paylaşırsan sevinirim :)

  1. *2767*3855# kodu ile formatlayıp deneyin. ancak google play store güncellenmeyebilir, internetten güncel apk dosyayı bulup telefona yüklemeniz gerekebilir.

  • Harun on 07 Temmuz 2016 at 18:24
  • Cevapla

  Selam ace 5830i telefonu internet üzerinden yazılım sorunlu yaparım diye aldım recovery moda download moda girmiyor bende jig yaptım uzun uğraşlar sonucu zar zor odin gördü yazılım yükledim sorunsuz oldu pas dedi yine aynı sorun samsung yazısında resetleyip duruyor ne yapabilirim başka teşekürler

  1. cihazın modelinden eminseniz farklı yazılımlar deneyin, misal önce buradan arapça yükleyin düzelirse tekrar türkçe yüklersiniz: http://www.ceplik.com/samsung-s5830i-samsung-galaxy-ace-arapca-rom-yazilim-yukleme/

    • Harun on 08 Temmuz 2016 at 16:21
    • Cevapla

    Teşekkür halil bey arap romu açtı ama Türkçeye dönünce yine reset atıyor samsung yazısında yalnız arap romu çalışmasına rağmen duğmelerden girilmiyor recovery download olmuyor yine jig yaparak giriyorum bana türkçe destekli yapabci rom yokmu link versen Teşekkürler

      • Harun on 08 Temmuz 2016 at 19:04
      • Cevapla

      Sağol eksik olma almaya romu buldum yükledim dil seçeneği var şimdi duğmelerden download bide recovery gilimiyor buna bir çare varmı

      1. bu tuşlarla ilgili bir soruındur büyük ihtimalle, ses tuşları çalışıyor msu? sesi kısıp yükseltiyor mu?

        • Harun on 09 Temmuz 2016 at 18:10
        • Cevapla

        Teşekkür☺

  • samet on 01 Temmuz 2016 at 19:02
  • Cevapla

  paket veri açınca telefon kapanıyor

  1. Telefonu önce fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin, sonra bu işe yaramazsa yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yüklemesi yapın.

 3. abi bu 2.3.6 sürümümü yoksa yüksek olanmı 2.3.6 olan 114 mb bu 115 mb :D ne eklediniz cok merak ediyorum :D bu arada rom yüklerken telefonu brick olan açılmayan samsung yazısında takılan vs.

  odinle bu orjinal rom yükleme işlemini yaparsanız yüzde yüz düzelecektir tamircilere para vermeyin :D

  • Mehmet Kurukaya on 21 Haziran 2016 at 23:07
  • Cevapla

  Denedim ama fail hatası aldım acaba neden ?

  1. Doğru modele yükleme yaptığınızdan emin olun. Bağlantının sağlıklı şekilde sağlandığından emin olun.

  • devrimile on 14 Haziran 2016 at 17:42
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun an itibariyle telefonum sayenizde düzelmiş oldu. :)

  • Kutay on 05 Haziran 2016 at 22:28
  • Cevapla

  Merhaba halil bey ben ace ın sahibiym ama sizin deigniz gibi her seyi yaptım
  yinede bir şey olmadı telefon acılmıyor sadece dowland modu acılıyor başka hiç birşey oda sarzdayken lütfen acil yardım edin

  1. Merhaba. Öncelikle cihazı şarda olmasa bile download moda geçebilecek duruma getirmelisiniz. Yoksa yazılım yükleyemezsiniz. Batarya ve bataryanın remas ettiği pil tırnaklarını kontrol edin.

 4. once wahtsaap ve mesenger yüklüydü kaldırdım format attım şimdi alan yetersiz diyip indirilmiyor

  1. bu cihazın hafızası güncel whatsapp ve messenger uygulamalarını yüklemeye yetmiyor artık. eski sürüm uygulamalarda artık çalışmıyor maalesef.

   • Haydar on 14 Haziran 2016 at 13:43
   • Cevapla

   Whatsapp’ı bilgisayar5dan indirip sdkart yardımıyla kurdum oldu.

  2. eski sürümleri dene kardeş

  • duygu on 05 Mayıs 2016 at 12:03
  • Cevapla

  merabalar benim telefonum galaxy ace GT-S5830i google playın güncellemelerini sildim android markete döndü yükleniyor işareti çıktı sonra kapandı ve market uygulaması (android vending )beklenmedik biçimde durdu dedi format attım yine aynı hatayı veriyor surekli bide ustune google talk kmlik dogrulaması basarısız oldu uyarısı geliyor her yolu denedim veri sildim bi cok kez format attım düzelmiyor tüm uygulamalarım gitti hiçbirsey indiremiyorum yardımcı olun nolur

  1. Merhaba, hemen alt tarafta kübra arkadaşa verdiğim cevaplar sizin için de geçerlidir.

  • kübra on 03 Mayıs 2016 at 14:14
  • Cevapla

  halil bey merhabalar,ben samsung galaxy ace s5830i mobil cihazına sahibim,telefonuma yazılım yüklemem gerekiyor,ben beceremedim,size nasıl ulaşabilirim,tiemvier den bağlantı sağlayıp siz yapabilir misiniz acaba?teşekkürler.

  1. Merhaba, hangi nedenden dolayı yazılım yüklemek istiyorsunuz? Yazılım yüklemede önemli olan nokta bilgisayarın telefonu sağlıklı şekilde görmesidir, telefonu download modundayken usb kablosuyla bilgisayara bağladığınızda sürücülerin yüklenmesi lazım, sürücüler yüklenmiyorsa telefon soketinde sorun vardır. sürücülerin yüklendiğinden emin olun,sürücüleri aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz.

   bağlantı kurulduktan sonra işlemler çok basit, dosya seçimlerini yapıp start butonuna basmanız yeterli bu yüzden benim teamviewer ile bağlanmam pek yardımcı olmayacak size.

    • kübra on 04 Mayıs 2016 at 13:39
    • Cevapla

    telefonu formatladıktan sonra sürümü çok düştü,bu nedenle yazılım yükleme gereği duydum,pekala teşekkürler,tekrar kendim yapmaya çalışacağım olmadı birini bulurum.

     • kübra on 04 Mayıs 2016 at 13:43
     • Cevapla

     bi de,yukarı da ilk yazıda 2.3.6 sürüm yüklüyse bunu yapmanıza gerek yok demişsiniz de,format atmadan önce biraz daha yüksekti formattan sonra düştü sürümü,şuan bir şey indiremiyorum yani,depolama alanı uyarısı veriyor,şimdi yapsam da işe yaramayacak mı yani?

     1. format ile sürüm değişmez. en yüksek sürüm de 2.3.6 dır zaten, yazılım yükleseniz de bahsettiğiniz sorunlar düzelmeyecektir, bu modelin hafıza artık google play store’u çalıştırmaya yetmiyor.

       • kübra on 04 Mayıs 2016 at 14:39
       • Cevapla

       şifrenın çok kez girilip ekranın kilitlenmesi sonucunda format attım,atmadan önce indirebiliyordum

  2. Google Play Store’un eski sürümünü kullanıyordunuz çünkü. cihaz formatlandıktan sonra güncel google play store kurulmasını istiyor telefon, güncellemeyi de yapamadığı için indirmelere izin vermiyor, bunun yerine internetten kurmak istediğiniz uygulamanın apk dosyasını bulup telefona yükleyip kurabilirsiniz. misal whatsapp için “whatsapp apk” yazıp arama yapabilirsiniz.

    • kübra on 04 Mayıs 2016 at 14:53
    • Cevapla

    hemen deniyorum sağolun :)

     • kübra on 04 Mayıs 2016 at 15:42
     • Cevapla

     malesef olmadı,yine depolama alanı yetersiz diyor :(

     1. son çare olarak root öntemini deneybilirsiniz ama bu biraz risklidir, önce root nedir konusunu okuyun: http://www.ceplik.com/root-nedir-nasil-yapilir/

      cihazınızı rootlamak isterseniz: http://www.ceplik.com/samsung-s5830i-galaxy-ace-root-yapma/

      uygulamaları yönetmek için: http://www.ceplik.com/link2sd-uygulamalari-hafiza-kartina-indirin/

      • tufan yıldırım on 19 Haziran 2016 at 13:45
      • Cevapla

      kübra hanım sorununuz çözüldümü ?

  • hamza sepetçi on 01 Mayıs 2016 at 15:13
  • Cevapla

  hocam yazılımı attım fakat google play gırmıyor şoyle bır hata verıyor google pley store uygulamasi(com.android.vendig işlemı)beklenmedık biçımde durduruldu

  çok acele yardımcı olurmusunuz nasıl google play kullana bılırım

  1. Yazılım yüklemesinin başarıyla sonuçlandığına emin misiniz? İşlemi tekrarlayın ve internete bağlı şekilde bir kaç saat bekleyerek, Market’in kendini Play Store olarak güncellemesini bekleyin. Tabi şöyle bir durum da var; http://www.ceplik.com/cdKkQ

    • hamza sepetçi on 02 Mayıs 2016 at 19:44
    • Cevapla

    çok teşekkur ederım yardımcı olduunuz ıçın :))))))))))))

    ( superuser dıye uygulama geldı de ışe yarıyordu)

    1. telefon rootlanmıştır krdeş

  • ahmet on 29 Nisan 2016 at 20:16
  • Cevapla

  telefon kendi kendine kapanıyor yazılımmı atmak lazım acaba telefonu açıyorum 1-2 dakika içinde cebimde yine kapanıyor ne yapmamz lazm??

  1. kapandıktan sonra kapalı şekilde kalıyorsa genelde batarya bozuk demektir. ya da batarya tırnakları tam temas etmiyor olabilir, bataryanızı kontrol edin. kapandıktan sonra tekrar kendi açılıyorsa yazılımsal olabilir, yukarıda anlatıldığı gibi odin ile yazılım yükleyebilirsiniz.

  • Doğukan on 24 Nisan 2016 at 16:24
  • Cevapla

  Recovery mod mu herneyse artık işte orada “Apply Update from SDcard” dedikten sonra hiç birşel olmuyor yardım ededmisiniz. Şimdiden Teşekkürler…

  1. hafıza kartınız bozuk olabilir.
   telefon hafıza kartını görmüyor olabilir.
   dosyaları doğru şekilde karta atmamış olabilirsiniz.

    • Doğukan on 24 Nisan 2016 at 16:40
    • Cevapla

    hafıza kartımın çalıştığından eminim fakat telefon sd kartı görmüyor olabilir.

    bir dosya tek var onunda adı update dosyanın uzantısıda zip.

    1. hangi işlemi yapmaya çalışıyorsunuz?

      • Doğukan on 24 Nisan 2016 at 16:45
      • Cevapla

      İnternette gt s5830i android yükseltme diye bi arama yaptım. Yani rom yüklemeye çalışıyprum .

      1. bu yöntemi nereden bulduysanız oraya yorum yapıp destek alın lütfen. bizim anlattığımız güncelleme yönteminde hafıza kartı kullanılmıyor, Odin ile yükleme yaptık biz. root işlemi yaptığınızı sansım ben, root işleminde hafıza kartı kullanılıyor.

 5. s.aleyküm benim galaxsi ace 5830i yazılım attıktan sonra sebeke gidip geliyor bu yazılımı yüklersem düzelirmi?

  1. a.s yazılımsal bir sorunsa düzelmesi gerekir.

  • ahmet on 18 Mart 2016 at 11:17
  • Cevapla

  ben romu attım güzel çalışıyor ama google play store a girince com.android.vending hatası veriyor çözümü varmı bunun??

  1. *2767*3855# kodu ile format atın. düzelmiyorsa yeniden yazılım yükleyin. bu telefonun son orjinal sürümü 2.3.6 dır. ancak bu telefonun hafızası(ram) artık google play store’u çalıştırmaya yetmiyor, o yüzden hata almaya devam edebilirsiniz.

    • ahmet on 18 Mart 2016 at 13:17
    • Cevapla

    peki google ps yerine kullanabiliceğimiz bir uygulama varmı ??

    1. google ps’nin çalışmamasının sebebi ram yetmezliğidir. çalışmıyor derken de işlev görmüyor manasında söyledim, yani indirme yapamıyorsnuz, çünki hafıza ve ram yetmiyor. yani whatsapp apk dosyası bile yüklediğinizde kuramıyorsunuz genelde.

     sorun gogole play store ile ilgili değil, telefonla ilgili.

  • ERHAN on 26 Şubat 2016 at 14:28
  • Cevapla

  telefonum açılmıyordu yukarıda belirtilen şekilde işlemi yaptım ancak rom dosyalarını başka bir siteden indirmiştim.telefonum açıldı. fakat google play açmaya kalkmadığımda yeni güncelleme var diyor kabul ediyorum google playe açmıyor.

  birde telefondan yazılım güncelleme kontrol et dediğimde yeni güncelleme çıkıyor wifi ile indiriyorum. güncellemeye başlat dediğimde %7’de iken güncellemeden çıkıyor. kies ile de bir türlü telefona bağlanamadım.

  1. bizim verdiğimiz yazılımı yüklemeyi deneyin lütfen.

  • Ahmet on 25 Şubat 2016 at 16:48
  • Cevapla

  Slm samsung galaxy 5830i wifi sorununu nasil gideririz wifi hoc acilmiyor !!!!!!

  1. Hiç açılmıyorsa çözememe ihtimaliniz çok yüksek. Yazılımsal olacağını sanmıyoruz. Emin olmak için yukarıdaki işlemi deneyebilirsiniz. Çözüm olmazsa bir teknik servise başvurmanız gerekecek.

  • Ertugrul on 16 Şubat 2016 at 23:23
  • Cevapla

  mereba dedıgınız sekilde yaptım ama benim telefon o ses ama tusuna bastım ole kaldı bilgisayara bagladım sarj görevi gibi calişiyo dediginiz programıda indrirdim ama starda basamıyrum orda oldugu gıbi olmuyo yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba. Telefonun s5830i modeli olduğundan emin misiniz?

  • Halil on 13 Şubat 2016 at 17:02
  • Cevapla

  merhaba bana bilgisayarsız olanı lazım nasıl yapabilırim yardımcı olabılırmisiniz

  1. merhaba, bilgisayarsız yani sd kart ile yazılım yüklemesi genelde modifiye yazılımlar için kullanılır, biz modifiye yazılım önermediğimiz için sitemizde bu konuda bilgi yok.

  • ilknur on 20 Ocak 2016 at 21:18
  • Cevapla

  merhaba, telefonum durduk yerde market uygulaması(com.android.vending işlemi) beklenmedik biçimde durdu diyor telefonumda rom root hiç birşey yok her yolu denedim ama çözüm bulamadım lütfen yardım eder misiniz?

  1. Format ya da yazılım yüklemesi uygulandıktan sonra telefon bir kaç saat internete bağlı şekilde beklemeli. Market, Play Store olarak güncellendiğinde sorun çıkarmamalı.

  2. playstor u apk olarak yüklemenizi tavsiye ederim çözüm bu bence ben bu şekilde müdahale ediyorum sorun kalmıror bu arada cepliğin dediğide doğru fakat apk işleri kolaylaştırıyor.

    • ahmet on 18 Mart 2016 at 11:23
    • Cevapla

    hangi sürümü atmamız lazım telin sürümü 2.3.6 son sürüm sıkıntı çıkartmazmı ??

  • melike on 06 Ocak 2016 at 10:59
  • Cevapla

  merhabalar ben galakx ace GTs5830i telefon kullanıyorum ve instagramın son sürümünü ne indiriyor nede güncellıyor instagramı kaldırdım tekrar yükledım ama yine olmadı yardımcı olabılırmısınız

  • olcay on 01 Ocak 2016 at 13:12
  • Cevapla

  Samsung galaxy ace gt-s5830i telefonun bu şekilde açılmıyor yardımcı olur musunuz.

   • olcay on 01 Ocak 2016 at 13:32
   • Cevapla

   PC olmadan nasıl acabilirim lütfen acil yardim

   1. PC olmadan yukarıdaki işlemleri yapamazsınız. Bilgisayardan yazılım yüklemesi yapmalısınız.

 6. Slm telefonum samsung ace s5830i telefonum turkce ayarina girdim ama halen yabanci dil bu konuda yardimci olun lutfen

  1. İçinde Türkçe dil desteği bulunan bir yazılım yükleyin. Yukarıdaki olabilir.

  • Kamran on 23 Aralık 2015 at 14:16
  • Cevapla

  Teşekkür ederim. Telefonum açilamıyordu. Şimdi eski haline döndü sorunsuz çalışıyor.

  samsung-galaxy-ace-s5830i

  • Ersel Yılmaz on 02 Aralık 2015 at 12:15
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim. Allah ne muradın varsa versin. İşe yaradı, açılmayan telefonum artık sorunsuz çalışıyor. Büyüksün abi…

 7. odin ile attığınız programları indirmem için link atarmısınız.
  isimlerinide bilmek istiyorum.

  1. Makaleyi düzgünce okuyun! Sorduğunuz tüm bilgiler yazıyor ve makaledeki linkte hepsi tek bir klasör halinde zaten.

  • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 00:11
  • Cevapla

  Merhaba benim telefon galaxy ace s5830i konu dışı ama yardımcı olursanız çok sevinirim benim telefon root luydu telefon kardeşimdeyken oyun oynarken karıştırmış herşeyi silmiş telefonda nası halletti bende bilmiyorum ve sistem şeyleri bozulmuş android le ilgili samsung orjinal launchersiz ana sayfası durduruldu kapanmaya zorla gelip duruyor sebebi nedir acaba nasıl böle olmuştur yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim ??

  1. Yazılım bozulmuştur ve yukarıda anlattığımız işlemle sorununuz çözülecektir.

    • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 17:50
    • Cevapla

    Önceden attıgım rootuda denedim recovery modundan fakat olmadı anasayfaya ulaşamıyorum kapanmaya zorla diyo bekleyıncede donuyo ulaşabildiğim yerler tuş takımları telefon , rehber , mesajlar ve ayarlara girebiliyorum sadece sadece samsung ana sayfası değil gogle ortağı eposta process media gibi şeyler ekrana gelip duruyor öyle kolay bi sorun deil cidden nasıl bu hale geldi bende anlamadım fabrika ayarlarınada döndürsem bi işe yaramıyor herşeyi sil deyince normal rebot atıp baştan başlıyo ama değişen bişey yok sd kartıda sıfırladım recovery modu dışında pek bi işlem yapamıyorum telefonda lütfen tam olarak bi yol gösterebilirmisiniz ?

     • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 18:01
     • Cevapla

     Android sürümüde 2.3.6 wifi yi açınca ağlar gelmiyor bluetoothdanda bişe atsam işlem başlamıyor android dosyaları büyük bi eksiklik olmuş kardeşim silmiş heralde rootlu oldugu için sistem dosyalarını kaldırmış sanırım telefonun düzelme şansı varmıdır ? telefoncuya falan götürmeden sadece sd karta bağlanabılıyorum usb den , acaba telefonu pcye bağlayarak yapabilceğim bi işlem varmıdır düzelmesi için veya sd karta launcher atayım dicemde onu nasıl kurucam oda var apk yi yardımcı olabilceğiniz bi konu varsa söylersenız sevinirim.

     1. Siz yukarıda anlatılanları denediniz mi?

       • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 19:09
       • Cevapla

       şuan kiesi kurdum telefonu bağlamaya çalışıyorum taktım usb yi başarıyla yüklendi falan geldi 2 kez ama kies sayfasında halen bağlanıyor yazıyor

       1. Tamam da makalede Kies’i kullacaksınız diye bir şey yazmıyor! Kies sadece kurulu olacak, ama kapalı olması gerekiyor. Odinle işlem yapacaksınız. Makaleyi dikkatlice okuyun ve videoyu izleyin.

         • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 19:33
         • Cevapla

         hepsi ayrı ayrı sandım kusura bakmayn son olarak benim yazılımı yüklemem için şimdi videodaki odin mi kaldı onu indiriyorum şimdi dediginiz ginderbread yazılımı başarılı olunca benım sorunum çözülücekmidir , birde zipden çıkarıp odin i açınca resimdeki gibi yapın demişsiniz resimi göremiyorum çok küçük orda ne seçicem

          • Ömer Başkan on 17 Kasım 2015 at 20:11
          • Cevapla

          Tayfun abi faceden ulaşma imkanım varmı cevap verirmisin yazsam ?

          1. Tabiiki cevap veririm ama buradan da veriyorum zaten.

           Evet, yükleme bittiğinde sorunların çözülecek. Görseli düzenledim, şimdi yeniden görsele tıklayıp, daha büyük görüntüleyebilirsin.

           • Ömer Başkan on 20 Kasım 2015 at 00:05

           Tayfun abi çok teşekkür ederim düzeldi telefon ilk aldıgım gibi aldı çok saol kolay gelsin.

          2. Rica ederim. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutma; http://www.facebook.com/ceplikcom

       • ebru on 31 Aralık 2015 at 04:21
       • Cevapla

       Merhaba ben instagrami guncellemeye calisiyorum lakin dm si falan guncellenmiyo ve hafiza karti olmasina ragmen uygulama indirirken sıkntı yasiyorum nasil guncellerim

       1. Telefonunuzda İnstagram dışında bir uygulama varsa kaldırmalısınız. Şu makaleye göz atın lütfen; http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-modeline-neden-uygulama-yuklenemiyor/

 8. ben yaptım ama tlf açılmıyor neden ve bu tlf hic degisşen bir şey yok ki

  1. Açılmayan telefon açılacak, ölüyü diriltecek diye bir beyanımız olmadı zaten. Eğer cihazınızda yazılımsal bir sorun varsa yukarıdaki işlem sorunları çözecektir. Ancak donanımsal bir arıza varsa teknik servise başvurmalısınız.

  • Kadir on 29 Ekim 2015 at 12:26
  • Cevapla

  Ace gunceleme gelmis nasi yaparim

  1. Yukarıda sorunuzun cevabı için bir makale yazılmış, okuyun.

  • Recep on 28 Ekim 2015 at 19:29
  • Cevapla

  Dowload mod acilmıyor. Onun yerine ekran simsiyah olatak geliyor ilgilenirmisiniz

  1. Tuşlara doğru bastığınızdan emin olun. Eğer geçmiyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok, teknik servise danışmalısınız.

  • y on 24 Ekim 2015 at 15:49
  • Cevapla

  yazılımı iki üç kez denedim olmadı fail uyarısını verdi iki kez tekrar indirip tekrar yüklemeye çalıştım yine fail. uyarısı verdi kabloyu değiştirdim yine olmadı makeleyi eksiksiz yapıyorum hatta eksik yapıyorum diye dikkatli dikkatli okuyarak bi kaç kez yaptım yine fail uyarısı verdi ne yapmam lazm??

  1. Bilgisayarın ana USB girişlerinden birini kullanıyorsunuz dimi?

    • y on 24 Ekim 2015 at 16:48
    • Cevapla

    ewt kullanamasm sarı kutu gelmez ztn

    1. Sarı kutu yine gelir ama işlem sağlıklı yürümeyebilir. Ana USB noktaları, masaüstü kullanıyorsanız kasanın arkasındakiler, laptop kullanıyorsanız klavyenin sağ tarafındakiler. İşlemi bu bölgelerle mi yapıyorsunuz?

      • y on 26 Ekim 2015 at 22:26
      • Cevapla

      Masaüstü kullanıyorum ama kasanin ön tarafındakileri kullanıyorum fark edermi ki ön arka??

      1. Farkediyor ki işlemin aksıyor. Arkadakileri kullan.

  • ahmet on 16 Ekim 2015 at 20:16
  • Cevapla

  Replika note 4’e lollipop yazilimi atsak olurmu??

  1. Olmaz.

    • ahmet on 16 Ekim 2015 at 21:28
    • Cevapla

    Pki ingilizce olan yerleri türkçeye çevirmenin yolu varmi

    1. Hayır.

  • y on 15 Ekim 2015 at 20:33
  • Cevapla

  ace telefonum aşırı derecede kasıyor reset atıyrum faydası yok hafıza yetersiz uyarısı veriyor tekrar yazılım yüklesem sorun çözülürmü acaba ve aynı yazılım olduğu için üst üste yüklenince bişey olurmu??

  1. Üst üste yüklemenizde bir sıkıntı yok. Yazılım yüklemesi bir süreliğine çözüm olur, hafıza konusunda daha detaylı bilgi için; http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-modeline-neden-uygulama-yuklenemiyor/

  • kadir on 11 Ekim 2015 at 18:50
  • Cevapla

  bende andiroid_opp/ yazıyo lütfen yardımmmm

  1. Nerede yazıyor bu?

    • kadir on 12 Ekim 2015 at 21:20
    • Cevapla

    gardaş apply update from sdcard a girince yazıyo lütfen yardım

     • kadir on 12 Ekim 2015 at 21:23
     • Cevapla

     sizin anlatınız gibi deyil

     1. Yanlış anlamadıysak Recovery moda girmişsiniz. Ama orayla bir işiniz yok!

      Yukarıda anlatılan işlemler defalarca denenmiş olup, başarıyla sonuçlanmıştır. Lütfen baştan dikkatlice tekrarlayın.

  • gökçe on 08 Ekim 2015 at 11:49
  • Cevapla

  bunları yaptım fakat reset yazan yerde FAİL uyarısı çıkıyor ne yapmalıyım

  1. İşlem başarısız anlamına geliyor. Baştan, dikkatlice tekrarlayın lütfen.

    • gökçe on 14 Ekim 2015 at 18:13
    • Cevapla

    tamm denedim bu seferde işlem bittikten sonra pass yazıor ve samsung yazısı çıkıyor fakat tel açılmıyor

    1. Şu makalede anlatılan yöntemle telefonu tuşlarla formatlayın; http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/

      • gökçe on 17 Ekim 2015 at 13:07
      • Cevapla

      Telefonumun sorunu şu; telefon kapandı açılmıyor. açma kapama tuşuna basınca da samsung yazısı çıkıyor samsung logosu geliyor tekrar başa sarıyor. Ben şimdi format mı atmalıyım, yoksa yazılım mı yüklemeliyim ?

      1. Yazılım yüklemelisiniz.

        • gökçe on 17 Ekim 2015 at 21:09
        • Cevapla

        Tamam çok teşekkür ederim

  • ö f k on 03 Eylül 2015 at 00:27
  • Cevapla

  Çoooook teşekkür ederim sayenizde kızımın telefonunu kurtardım..

  • ferhat on 15 Ağustos 2015 at 02:24
  • Cevapla

  Çok teşekkürler işimi gördü bu video.

  1. Biz teşekkür ederiz, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. :)

  • hursit on 05 Ağustos 2015 at 02:17
  • Cevapla

  bu telefonlarin surumunu 2.3.6 dan daha yuksek hale getire biliyorlar biz nasl yapariz ?

  1. resmi olarak yayınlanmış son orjinal sürüm 2.3.6 dır. bunun üstü modifiye yazılımdır. önermiyoruz.

    • ibrahim on 10 Eylül 2015 at 15:10
    • Cevapla

    zaten tel. alindiginda surum 2.3.6’ydi hocam

    1. Doğrudur, başlığımız aslında yazılım yükleme şeklinde olmalıydı. Ancak bu şekilde kaldı bir kere, daha sonra da müdahale etmedik.

      • ibrahim on 10 Eylül 2015 at 18:48
      • Cevapla

      Bu 2.3.6 nin ustunu ciksak tel coker mi hocam

      1. Tavsiye etmiyoruz çünkü hepsi modifiye yazılım ve telefonun onu kaldıracak bir gücü yok.

  • hilal yııldırım on 28 Temmuz 2015 at 17:40
  • Cevapla

  samsung 5830i telefonum bırden gttı acılkmıyor hıc bır sekılde ses acma tusuyla kendı acma tusuna bastgımda dowloadıngg cıkıyor dha ılerlemıyor napabılırım yardımcı olursanız sevınırım accılll

  1. Download moda giriyorsa yazılım yükleyebilirsiniz. Makaleyi okuyun lütfen.

    • hilal on 28 Temmuz 2015 at 17:51
    • Cevapla

    nasıl yazılım yukleyecegım?

    1. Yukarıdaki makalede nasıl yüklyebileceğinizi anlattık lütfen okuyun. Okumayı sevmiyorsanız makalede video da var. Onu izleyin.

  • emre on 13 Temmuz 2015 at 15:29
  • Cevapla

  usta starta basdığımda 2-3 saniye sonra fail diyor

  1. cihazın 5830i modeli olduğundn emin misin.

    • emre on 13 Temmuz 2015 at 15:43
    • Cevapla

    evt usta bataryanın altında s5830i yazıyor

    1. o zaman bağlantı kurabildiğinizden emin olun, kies açıksa kapatın,dosya seçimleirni doğru yapın,

   • satı demeirci on 13 Temmuz 2015 at 15:55
   • Cevapla

   USB ayarlarından sadece şarz seçili olursa ROOT yapıyor,öncesinde program kendini güncelliyor.

   1. telefonu download moduna alacaksınız herhangi bir ayara gerek yok

    • emre on 13 Temmuz 2015 at 16:37
    • Cevapla

    usb değiştim düzelde eyvallah usta sağolasın

  • Sema Serpil on 28 Haziran 2015 at 12:52
  • Cevapla

  Merhaba , usb ile telefonu taktım ama bilgisayar USB aygıtlarından birisi çalışmadığından Windows aygıtı tanıyamıyor diyor

  1. mümkünse windows 7 yüklü bir bilgisayar ile deneyin. buna rağmen bağlantı kuramıyorsanız telefon soketinde sorun oluşmuş olabilir.

  • İlayda on 24 Haziran 2015 at 21:29
  • Cevapla

  merhaba.telefonum samsung galaxy ace 5830i. google play’dan hiçbir uygulamayı yükleyemiyorum.ayarlardan android sürümüne baktığımda 2.3.6 olduğunu görüyorum fakat play store’de cihazınız bu sürümle uyumlu değil diyor bu durumda ne yapabilirim?

  1. merhaba, yeni güncellemelerle beraber bir çok uygulama 2.3.6 desteğini kesti, hiç bir uygulama kuramıyorsanız format atmanızı, formatla çözülmüyorsa yeniden yazılım yüklemenizi öneririz.

 9. benm telefonum yazılım atacam kapanmıs kies pırogramı yukleyemıyom ne yapmam lazm

  1. kiesi telefona değil bilgisayara yüklüyorsunuz, lütfen makaleyi dikkatlice okuyun.

  • Alikemal on 02 Haziran 2015 at 12:54
  • Cevapla

  ses acma + ses kapama + güç tuşuna bastığım zaman [LK ver Dec 6 2011]diyor

  • barıs on 21 Mayıs 2015 at 12:57
  • Cevapla

  Merhabalar samsung galaksy s5830i android 2.3.6. Swarm güncellemesi gelmedi bana mesaj özelliği vs. telefonla mı alakalı acaba. Watsapp ve diğer uygulamalarda böyle sıkıntı yaşamadım.

  1. merhaba, telefonla değil android sürümüyle ilgilidir güncellemeler, eğer 2.3.6 sürümünü desteklenen bir güncelleme ise size de gelmiş olması lazım, gelmemişse büyük olasılıkla swarm artık 2.3.6ya destek vermeyecektir.

  • sefer on 06 Mayıs 2015 at 00:05
  • Cevapla

  admin bn son güncellemeyi yaptım herşey iyi ama sim kartını okumuyo telefon

  1. *#06# kodunu girip imei numaranızı kontrol edin. bazen yanlış yüklemelerde imei numarası silinebiliyor, imei numarsı silinmişse yani null/null olmuşsa farklı yazılımlar ddeneyin, yine düzelmezse bir teknik servise götürüp yeniden imei yazdırmalısınız.

  • nihal on 03 Mayıs 2015 at 17:34
  • Cevapla

  Telefonum samsung ace gt-s5830 güncelleme yapmak istiyorum ama yazılım güncellenmesi yok nasıl yapıcam lütfen yardım edin hiç birşey inmiyo bu yüzden

  1. bu cihaz için son güncelleme android 2.3.6 dır. sizin şuanki sürümünüz kaç. ayarlardan cihaz hakkındaya girip bakabilirsiniz. 2.3.6 ise zaten güncel demektir. 2.3.6nın altındaysa yukarıda anatılan işlemleri yaparak telefonu güncelleyebilirsiniz

  • mehmet on 27 Nisan 2015 at 20:54
  • Cevapla

  dostum kaç gündür arıyorum bulamadım asıl sıkıntı zaten şarj seviyesini %50 ye getirmekte telefon şarj olmuyor kabloyu takdığımda telefon kapanıyor ve boş pil simgesinin köşesinde sarı üçgen içinde batarya simgesi var telefonu reebot ladım yine düzelmedi yazılım güncellesem dedim yazılım güncellemek içinde % 50 lazım :S

  1. boş batarya ile yazılım yükleyemezsiniz. ancak telefonu şarj edemiyorsanız yani sokette sorun varsa yazılım yükleme işlemi de olmayacaktır büyük ihtimalle, önce şarj sorununuzu çözemeye çalışın. mümkünse dolu bir batarya bulun veya bataryanızı dışardan akıllı şarjlarla şarj edip deneyin. bağalntı kurmazsanız dediğim gibi sokette sorun vardır.

  • sedat on 23 Nisan 2015 at 17:02
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN SENDEN siteni çok yakından takip ediyorum o kadar fazla insana yardım ediyorsun ki hesabı yok ALLAH ta senin işine yardım eder inşallah

  • mehmet on 22 Nisan 2015 at 21:05
  • Cevapla

  ağzına sağlık dediğini uyguladım sorunsuz oldu helal olsun be :)

 10. merhaba ben anlattığınız herşeyi yaptım ancak bilgisayar aygıtı gormuyor usb arızalı diyor hangi usb den denesem usb telefonu gormuyor

  1. merhaba, büyük olasılıla telefon soketinde sorun vardır. önce soketi tamir ettirin.

   1. hocam okudu tamam halletim o kunuyu ancak şu anda ıd bolumu sarı oldu tum dosyaları koydumda pda ya hangisini koyacağımı bilemedim

    1. ben kiesi indirmedim bi sorun olur mu ?

     1. ben pda dosyasını buldum ancak bilgisayar onu hata olarak goruyor

      1. lütfen makaleyi dikkaylice okuyup resimdeki gibi dosya seçimlerini yapın.

  • haldun on 25 Mart 2015 at 16:01
  • Cevapla

  samsung galaxy ace gt-s5830L modeli telefon var. sorunu çocuklar birkaç defa yanlış el girişi yaptı ve kilitlendi telefon teknik servise götürdük. bir hafta kaldı telefon yok çin malı dediler tek ülkede kullanılıyormuş dediler dün aldım telefonu şimdi saçma sapan bir sürüm yüklemişler sim kartı kabul etmiyor ekran rengi tuhaf bir şeki var benim ne yapmam gerekiyor?! yardımcı olursanız sevinirim.

  1. s5830L modeli üzerinde çalışma fırsatımız olmadı maalesef. büyük ihtimalle eski bir sürüm yüklemişlerdir. internetten yazılım yüklemesini araşatırabilirsiniz.

  • seyma on 19 Mart 2015 at 22:30
  • Cevapla

  Bn telefonuma format attirmak icin goturdum fakat yazilim guncellemesi yapmislar teli aldimda sarji bitti ve kapandi ve sarja taktim sbaah kadar doldu die acmaya calistim fakat telefonum acilmiyo nedenn acilll yardimm edinn bi yol gosterin telefoncuya geri gotrudumuzde yazilim yukledik yazilim yukleyince bidaha calismaz dediler kafayi yiycm

  1. madem bir daha çalışmayacak neden yazılım yüklemişler? telefonunuzu çalışır halde vermişseniz çalışır halde almanız lazım. yukarıdaki makaleyi okuyun. telefon download moda giriyorsa siz de yazılım yükleyebilirsiniz. yok download moda girmiyorsa geri götürüp çalışır halde teslim etmelerini isteyin.

    • seyma on 19 Mart 2015 at 23:49
    • Cevapla

    Boyle bi durum soz konusu olabilirmj yazılim yukleyince calismama gibii egerki boyle biseyse ben o dukkani baslarina yikicammmm

    1. Yanlış yazılım veya eksik yazılım yüklenirse cihaz çöker. Siz en iyisi gidip tam olarak ne yapıldığını öğrenip çözüm yolu araştırın

      • Yuusf on 05 Haziran 2015 at 21:18
      • Cevapla

      Guncelleme yaptim ama bisey degismedi. Ne yapmaliyim

      1. nasıl bir değişiklik bekliyordunuz? sürümünüz 2.3.6 olmuşsa başarıyla telefonunuzu güncellemişsiniz demektir.

  • barış on 18 Mart 2015 at 16:57
  • Cevapla

  Ben yazilim güncellemesini yaptım bisey indirdi otomatik sonra yeniden başlıyacak dedi yeniden baslatildi ama bi degisiklik olmadi yardim edin lutfenn

  1. iyileştirme güncellemesidir. herhangi bir şey değiştirmez zate. sürümünüz 2.3.6 ise son sürümü kullanıyorsunuz demektir.

  • melike on 02 Mart 2015 at 09:43
  • Cevapla

  merhaba editör telefonum galaxy ase s5830i telefon kapandı sürekli sumsung logosunda takılıp duruyo format attım yeniden aynı şey oluyor samsung logosunda takılıp kalıyor ne yapmalıyım kendim yapmak zorundayım yardın edin lütfen

  1. Merhaba. Yukarıda anlatıldığı gibi yazlım yükleyin.

  • volkan sinan on 25 Şubat 2015 at 13:44
  • Cevapla

  kardeş emeğine saglık o kadar uğraştım en son senin rom hatasız çalıştı..
  teşekkür ederim…

  • Selin on 22 Şubat 2015 at 21:14
  • Cevapla

  Merhabalar, telefonumun markası Samsung galaxy ace s5830i. Telefonum dün kendi kendine takılma yaptı, bataryayı çıkarıp taktığımda ise, Samsung yazısında takılı kalıp açılmadı. Dediğiniz gibi Kies ve Odin dosyalarını sorunsuz indirip kurdum. Telefonu dowland moduna getirdim fakat telefon bilgisayara bağlanmıyor. Bilgisayardan bazen bağlantı sesi geliyor fakat bir süre sonra bağlanılamadı diye sorun çıkarıyor. Kısacası telefonumu bilgisayara bağlayamıyorum ne yapmam gerekiyor?

  1. Merhaba. Kies yoksa kiesi kurun. Kies açık olmasın. Kiesi kapatın.

    • Selin on 22 Şubat 2015 at 21:43
    • Cevapla

    Az önce dediğiniz gibi Kies’i kapattım ama yine telefonu görmüyor. Kabloda da sorun olduğunu düşünmüyorum şarj oluyor, yinede başka kablo ile tekrar denedim faakt bağlantı yine kurulamadı.

    1. Şarj ile data yolları farklıdır. Şarj olması soketin sağlam olduğunu gösterm3z. Sokette sorun olmuş olabilir.

      • Selin on 22 Şubat 2015 at 22:59
      • Cevapla

      Değişmesi ile sorun çözülür mü?

      1. Teknil servisin bakması lazım. Yine de başka bir kablo ve bilgisayarla denemenizi öneririz.

        • Selin on 22 Şubat 2015 at 23:55
        • Cevapla

        Başka bilgisayar ile denedim yine olmadı, bağlantı olunca okunamadı diye yazı geliyor. Kabloyu çekince de başarısız diye yazı geliyor ama bir türlü okumuyor. Neyse, yarın telefoncuya götüreceğim.

  • coşkun aydoğdu on 31 Ocak 2015 at 17:00
  • Cevapla

  ben samsung ace formatlarken telefon tamaen gitti birdaha açılmadı

  1. bataryada şarj olup olmadığını kontrol edin. telefonunuz açılmıyorsa yazılım yüklemesi yapmalısınız. modeliniz s5830i ise yukardaki işlemleri yapın.

  • enes on 21 Aralık 2014 at 22:34
  • Cevapla

  bağlantıyı kurdum start dedim > All threads completed. yazısı çıktı pass daha çıkmadı öyle kaldır ne yapmalıyım?

   • enes on 21 Aralık 2014 at 22:38
   • Cevapla

   Bu işlem kaç dk sürüyor? yandaki işaretlediğim yerlerde yazı çıkmıyor?

   1. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır. Makaleyi dikkatlice okuyun.

  • Murat on 04 Aralık 2014 at 20:27
  • Cevapla

  Kardeş benimki 2.3.6 day şimdi güncelleme buldu Ama
  indiremiyorum

  1. son sürüm 2.3.6 zaten. bunun üstüne çıkamazsınız. Bulunan güncelleme büyük olasılıkla uygulama veya iyileştirme güncellemesidir. imei değiştirme falan yapmışsanız güncellemeyi kuramazsınız zaten.

  • elif on 01 Aralık 2014 at 18:16
  • Cevapla

  Güncellemeyi kaldırmak istiyorum telefonum ilk başlarda iyiydi şimdi hiçbir şey yüklenmiyorum yardım eder misiniz

  1. güncellemeyi kaldırırsanız herhangi bir uygulama kuramazsınız artık. google play store artık android 2.3.6’nın altındaki sürümlere pek destek vermiyor.

   ağırlaşma problemi genelde facebooktan yapar.

 11. Her şeyi yapıyorum böyle oluyor yardım eder misiniz ?

  1. Her şeyi yapıyorum

   (1.kutucuk)FAIL!(2.kutucuk)FAİL!

   ID:COM
   0:[COM4] 1:[COM3]

   Alttaki yazılar ise
   Added!!
   Added!!
   Odin v.3 engine (ID:4)..
   Odin v.3 engine (ID:3)..
   File analysis..
   File analysis..
   SetupConnection..
   SetupConnection..
   Complete(Write) operation failed.
   Complete(Write) operation failed.
   All threads completed. (succeed 0 / failed 2)

   Eksiksiz yaptım bu şekil oluyor acil yardım…

   1. bağlantı kuramıyorsunuz. kies yoksa kiesi kurup pcyi resetleyin. mümkünse başka bir kablo ile deneyin. yine aynısı oluyorsa telefonun şarj soketinde sorun var demektir.

    1. Şu anda ise;
     Added!!
     Added!!
     Odin v.3 engine (ID:4)..
     Odin v.3 engine (ID:3)..
     File analysis..
     File analysis..
     SetupConnection..
     SetupConnection..
     Complete(Write) operation failed.
     Can’t open the serial(COM) port.
     All threads completed. (succeed 0 / failed 2)
     Diyor.

     1. setupconnection, bağlantı kurmaya çalışıyor yani bağlantı kuramıyor. kies yoksa kiesi kurun. kiesi açmayın kapalı olsun. ve makalede anlatılan işlemleri sırasıyla uygulayın. hala bağlantı kuramıyorsanız kablonuzu ve telefon soketinizi kontrol edin.

      1. Kies’te yaklaşık 15 dakikadır bağlanıyor diyor bağlanmıyor.
       3 USB kablosu var onlarla denedim yine aynı problem sokette hiç bir sorun yok.

       1. kiesin bu esnada kapalı olmsı lazım demiştim. kies açıksa odinle bağlantı kuramazsınız. imakaleyiokuyun makaledekileri eksiksiz yaptğınızdan eminseniz ve buna rağmen olmuyorsa zorlamayın. bri teknik servise danışın.

        1. Kafayı yicem ya sağolun yinede tekrar uygulayacağım inşallah bu sefer olur.

         1. Allah razı olsun yaptım. Çok teşekkür ederim.

  • meryem on 10 Ekim 2014 at 21:23
  • Cevapla

  windows aygıtınızın sürücü yazılımını bulamadı dıyor yüklenmedi mi? yüklenmedıyse ne yapacagım?

  • meryem on 10 Ekim 2014 at 20:18
  • Cevapla

  sizin adımlarınızı denedim ama benim telefonum tamamen kapalı samsung yazıp kapanıyo tekrar açılıp samsung yazıyor format dahi atamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

   • Yunus Emre on 11 Ekim 2014 at 22:43
   • Cevapla

   Gitmiş telefon

   • onur on 03 Kasım 2014 at 19:28
   • Cevapla

   arkaas aynisi benim ablamada oldu sanirsam 25 gibi bir fiyata yaptirmisti.

  • meryem on 10 Ekim 2014 at 20:13
  • Cevapla

  android sürümümün 2.3.6 olup olmadıgını nerden bakabilirim ilgilenirseniz cok sevınırım

  1. ayarlardan telefon hakkında vey cihaz hakkında diye bir bölüm var.

  • meryem on 10 Ekim 2014 at 20:08
  • Cevapla

  telimin yazılımı çöktü ikinci defadır oluyor kies i indirmeye çalıstım ama 1 saattir 360 total security diye bir sey geldi virüs taraması yapıyor bu neir? nasıl düzeltecegim telefonumu s5830i

  1. yanlış dosyayı indirdiniz sanırım. kiesi buradan indirebilirsiniz. http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP#versionInfo

    • meryem on 10 Ekim 2014 at 20:56
    • Cevapla

    kies android os 4.2 veya aıtı bunu indirdim

     • meryem on 10 Ekim 2014 at 21:00
     • Cevapla

     tamm yanlış indirmişim tekrar deniyorum

      • meryem on 10 Ekim 2014 at 21:13
      • Cevapla

      teli pc ye taktım tel ekranında wipe data factory reset bir seyler yazıyor. pc de ise aygıt sürücüsü yazılımı yüklüyor diyor dogru mu yapıyorum anlamadım

      1. yukarıdaki makalede anlatılan işlemleri uygulayın. güncelleme yapacaksanız Kies ile yapın Kies telefonu görmüyorsa veya güncelleme yoksa Odin ile yüklemeniz lazım. makaleyi dikkatlice okuyun. karışık geliyorsa hiç işlem yapmayın telefonunuz çalıamaz duruma gelebilir.

  • cagatay on 08 Ekim 2014 at 22:06
  • Cevapla

  benim telefonumu dowland moduna aldımda bilgisayar görmüyor bu yüzden odin ile ypamaıyorum ne yapmayalım

  1. kies yoksa kiesi kurup bilgisayarı yeniden başlatın. olmuyorsa başka bir bilgisayarda deneyin yine olmuyorsa telefon soketinde arıza var demektir.

  • ekrem on 29 Eylül 2014 at 20:02
  • Cevapla

  imei adresim silindi yardım edin

  1. imei onarımını teknik servisler yapar.

  • burak on 25 Eylül 2014 at 14:35
  • Cevapla

  telefonum kies olmasına rağmetn bilgisayar ile bağlantı kurmuyor

  1. kiesin kapalı olmasına dikkat edin. buna rağmen bağlantı kuramıyorsanız başka bir bilgisayarda da deneyin. yine olmuyors telefon soketinizde sorun var demektir.

    • burak on 25 Eylül 2014 at 14:45
    • Cevapla

    söyle anlatım benim telefonumun yazılımı silinmisti yani reset atıp duruyo acılmıyo butun dosyaları ındirdim kieste dahil ama bağlantı kuruluyor menüsünde takılıp duruyor kieste ne yapmalıyım

    1. sürekli reset atan telefona kiesle yazılım yükleyemezsiniz. Odin yüklemesi yapmalısınız. makalede detaylı bilgi var.

  • Ümit Çelik on 09 Eylül 2014 at 23:07
  • Cevapla

  Benim s5830i Açılış ekranında yükleme %lik dilim çok ama çok yavaş doluoyor ne yapmalıyım?

  1. Son uygulama guncellemeleriyle bu model cok agirlasti. Normaldir yani.

  • erman peker on 08 Eylül 2014 at 00:28
  • Cevapla

  slm ben samsung galaxy s5830i kullanıyoruum merak ettiğim şuki android telefonumu güncelledimmi veri kaybıı yaşanırmı

  1. Odin ile yaparsaniz evet silinir.

    • hs on 28 Ekim 2014 at 22:41
    • Cevapla

    Added!!
    Odin v.3 engine (ID:8)..
    File analysis..
    SetupConnection..

  • Enes on 24 Ağustos 2014 at 17:58
  • Cevapla

  Ben biraz önce sorunsuz bir şekilde yaptım. Adımları dikkatlice takip ederseniz hiç bir sorun çıkmıyor. ‘ceplik.com’ teşekkür ederim.

  • gökhan on 25 Temmuz 2014 at 15:42
  • Cevapla

  slm arkadaşlar bende android logosu geloyor başka bısey olmuyo bıde yabancı yazılarvar

  1. makaleyi okuyun lütfen. ne yapmanız gerektiği yazıyor.

  • Recep on 23 Temmuz 2014 at 15:55
  • Cevapla

  Benimki %86 da Kaldı 15-20 Dakikadırda Öyle :/ Nolmuş Olabilir ?

  1. bağlantı kopmuşsa kesilmiş olabilir.herhangi bir hata vermemişse biraz daha bekleyin. hata vermişse baştan deneyin.

  • büşra on 23 Temmuz 2014 at 13:09
  • Cevapla

  bende o android logosu gelmiyor?

  1. bazı cihazlarda logo çıkmıyor, ingilizce yazılargeldiğinde bırakın.

    • büşra on 23 Temmuz 2014 at 13:30
    • Cevapla

    yok ya hiç bir şey gelmiyor.

    1. telefon doanload moda girmiyorsa yazılım yükleyemezsiniz. işlemleri doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın. olmuyorsa lütfen bir teknik servise danışın.

    • nurettin on 23 Ağustos 2014 at 16:02
    • Cevapla

    odın modunda pc telefonu okumuyor

    1. kies yoksa kiesi kurun bilgisayara ve resetleyin. kiesi açmayın. otomatik açılırsa kapatın. baştan deneyin.

  • ramazan on 04 Temmuz 2014 at 16:26
  • Cevapla

  çok yavaş güncelleme yapıyo ya neden ???

  1. bilgisayarın hızı etiler bunu. ayrıca işlemin başladığından emin olun. settupconnectionda mesjında kalmışs aişlem hiç başlamamaştır demektir.

  • Mevlut Fatih Seki on 07 Haziran 2014 at 18:07
  • Cevapla

  Zaten benim Ace’ım 2.3.6 sürümünde :)

  • ismail u on 07 Haziran 2014 at 13:44
  • Cevapla

  Aa bilmiyodum gelen yenilemeleri geri göndermiştim peki yenileri gelirmi

  • ismail u on 07 Haziran 2014 at 11:12
  • Cevapla

  Hocam benim telefonum s5830i günlük hayatta şöyle bir uyarı veriyor sürümünüz eski yazılım güncellemeniz gerekiyor diyor ve ben 2.3.6 kullanıyorum napa bilirim

  1. bu model için yayınlanmış son resmi sürüm 2.3.6 dır. sürüm güncellemesi değil de iyileştirme güncellemesi olabilir. gelen güncellemelerin hepsini yapın. güncellemeler başarısız oluyorsa telefonda başka bir ülkenin yazılımı olduğu için bu tur uyarılar çıkabilir, göz ardı edebilirsiniz.

  • ramazan on 29 Mayıs 2014 at 02:17
  • Cevapla

  Admin merhaba 5830 lar da da yazılım güncelleme var mı acaba?

  1. merhaba, evet 2.3.6 güncellemesi var. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-android-2-3-6-yazilim-guncellemesi/

  • Ümgl on 27 Mayıs 2014 at 10:20
  • Cevapla

  mrb.telefonuma skyp yüklemek istiyorum.yardımcı olursanız sevınırım

  1. Markette skype diye arama yapin. Varsa indirin. Aramasa cikmiyorsa telefonunuz desteklemiyor demektir.

 12. Benim tel s5830 guncelleme yok diyor

  1. telefonunuz 2.3.6 ise zaten son sürümü kullanıyorsunuz demektir. daha düşükse odin iel güncelleyebilirsiniz.

  • rhsdt on 23 Mayıs 2014 at 20:47
  • Cevapla

  mrb hocam dediğiniz şekilde format attım. formattan sonra telefonum sim kartı kabul etmiyor. yardımlarınız için tşk
  model galaksi ace S5830İ

  1. Tekrar format atmayu deneyin. Olmazsa yazılım yuklemeniz gerekebilir.

  • ramazan on 05 Mayıs 2014 at 15:49
  • Cevapla

  tlefonda arama yaparken ekran kapanıyo telefonu karsıdan kapatmadıktan sonra ekran gelmıyo bununla ılgılı ne yapmam gerekıyo

  1. yakınlık sensörü ile ilgili bir dorun bu. öncelikle telefonunuzu formatlamaınızı öneririz. formatla düzelmezse sensöün değişmesi gerekebilir.

  • kadir on 27 Nisan 2014 at 20:27
  • Cevapla

  TAMAM SAGOLUN YARDIMCI OLDUGUNUZ İÇİN TEŞEKÜRLER

  • kadir on 27 Nisan 2014 at 19:06
  • Cevapla

  iyi günler telefonum samsung yazısına gelip tekrar kendini kapatıyor böyle tekrarlıyor sürekli cözümünü söylermsiniz lütfen

  1. Merhaba, öncelikle format menüsüne girip wipe cache parititon ve wipe data factory reset seçenekleriyle format atmayı deneyin. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/
   bu işe yaramazsa yukarıda anlatıldığı şekilde yazılım güncellemesi yapın.

    • kadir on 27 Nisan 2014 at 19:20
    • Cevapla

    dediginiz gibi yaptım yani format attım aynı degişen bişey olmadı dediginiz diger yazılım güncelleme yapıcam fakat odin fail uyarısı veriyor yardımcı olurmusunuz :(

    1. telefonunuzun s5830i olduğundan eminseniz (s5830 ayrı bir modeldir) makalede anlatılanları doğru şekilde yapın. hata vermeyecektir. kies yoksa kiesi kurun bilgisayarı resetleyin. telefon bataryasını çıkarıp geri takın. download moda alıp yüklemeyi yapın.

      • kadir on 27 Nisan 2014 at 19:36
      • Cevapla

      telefonum 5830i fakat kiesi kurdum nasıl nasıl kullanılacagını bilmiyorum ilk defa geliyor başıma

      1. kiesi kullanmayacaksınız. telefonunuz normal çalışmadığı için odin yüklemesi yapmalısınız. lütfen makaleyi okuyun.

        • kadir on 27 Nisan 2014 at 20:06
        • Cevapla

        makalede telefonu bilgisayara baglayın yazılım güncellemesi uyarısı verecektir diyor fakat telefon baglanmıyor recory moda baglanmıyor

        1. işte o kies için. bir önceki yorumda dediğim gibi telefonunuz çalışmadığı için ıdin yüklemesi yapmalısınız ama odin yüklemsi yapabilmeniz için de bilgisayarınızda kies programının olması lazım. sadece olması lazım. açmayacaksınız. odin ile yükleme yapacağınız zaman kiesi açmayacaksınız. sadece bilgisayarda kurulu olması yeterli.

          • kadir on 27 Nisan 2014 at 20:21
          • Cevapla

          tamam şimdi odinle verdiginiz winrardan dosyaları cıkardım kurdum odini calıştırdım dedigim gibi fail uyarısı geliyor fakat telefonum dowland da degil recory modda telefon baglandıgı zaman ID:COM degil 0:[COM3] DİYE BAGLANIYOR

          1. hocam lütfen ya makalede anlatılanları yapın ya da kendinize başka bir kaynak bulun. telefon download modta değilse yazılım yükleyemezsiniz.

  • tülay arslan on 24 Nisan 2014 at 17:29
  • Cevapla

  ben format için gerekeni yaptım. melek arkadaşla benim sorunumda aynı ama benim telefonumda tuş fonksiyonları açılmıyo. benim telefonumda samsung galaxy ace s5830i. google yasal uyarı veriyor :(

  1. tuş fonksiyonları çalışması lazım. bataryayı söküp geri takın ve tekrar deneyin.

    • tülay arslan on 24 Nisan 2014 at 17:46
    • Cevapla

    çok yaptım bunu ama olmuyo çıkan hata durumları kapanmaya zorla butonuna bastırıyo sonra duruyor bu hiç değişmedi. dünden beri olmadı belki 150 defa denedim

    1. *2767*3855# kodu ile de format attınız mı?

      • tülay arslan on 24 Nisan 2014 at 17:52
      • Cevapla

      hayır atamıyorum telefon açıldıktan sonra arama tuşlarım çıkmıyo. bnde acil arama kısmından yapmak istedim ama olmadı.

      1. aynı işlemleri defalarca başarıyla yaptık. lütfen format menüsüne girip wipe data factory reset ve wipe cache parititon seçenekleriyle format atın ve telefonu açın. telefon açık kalsın bir kaç dakika tuşlar gelir tuşlar açılınca da kodla format atın düzelir. bunun tek yolu bu başka çaresi yok.

        • tülay arslan on 24 Nisan 2014 at 17:56
        • Cevapla

        ama sürekli sistemden program isimleri gelip kapanmaya zorla diye pencere açılıyor olmuyor :(

        1. wipe data factory ve wipe cache partition seçeneklerini yaparsanız azalır onlar. tuşları açabilirsiniz. tuş kominasyonu ile format menüsüne girip
         wipe cache parittion
         wipe data factory reset seçeneklerini uygulayın.

          • tülay arslan on 24 Nisan 2014 at 18:02
          • Cevapla

          sizin dediklerinizi yaptım fabrika ayarlarını sıfırla başlıklı birşey geldi ama içinde birşey yazmıyo siyah ekran bu şekilde düzelir mi biraz beklesem

  • melek on 16 Nisan 2014 at 09:10
  • Cevapla

  telefona bi uygulama indirdim dondu bataryayı cıkarttım şimdi telefonu acında peşpeşe hata veriyor uygulamalar durduruldu kapanmaya zorla diyor ve telefon kendiliğinden kapanıyor ne yapabilirim? fomat attım ama düzelmedi.

  1. Hem wipe data factory reset hem de wipe cache partition secenekleriyle format atin. Ayrica telefon açıldığında *2767*3855# kodu ile de format atin.

  • isa on 13 Nisan 2014 at 21:00
  • Cevapla

  çok saol allah ne muradın varsa verisn sonunda yaptım bee çok saol saol

  • furkan on 08 Nisan 2014 at 16:26
  • Cevapla

  benim telefonum açılınca durmadan ard arda uygulamalar durduruldu diyor ve telefonda hiç bi işlem yapılmıyor 2 3 dk sonra da donup kalıyor ne yapmam lazım cavaplarsanız sevınırım

  1. hem wipe data factory hem de wipe cache parititon seçenekleriyle format atın. sonra telefon açılınca ayrıca *2767*3855# kouyla da format atın. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-format-atma/

 13. Bi pirogram indirdik o pirogram butun baglanti ayarlarini sildi geri yuklemem lazim nasil yukluye bilirim 5830 i

  1. *#06# kodunu tuşlayıp seri numarası var mı yok mu diye kontrol edin. null yazıyorsa yukarda anlattığımız şekilde tekrar yazılım yüklerseniz büyük ihtimalle düzelecektir. düzelmezse yeniden imei atılması gerekecek.

 14. Benim telefonda sebeke pirogrami silinmis nasil geri yukluye bilirim

  1. şebeke programı diye bir program yoktur. şebeke alamıyorsanız telefonunuz kayıt dışı olmuş olabilir. *#06# kodunu telefona girin çıkan numarayı burada sorgulayın: https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

 15. merhabalar ,benim galaxy s 5830i telefonum bu aralar konuşma yaparken kesilmeye başladı bi kaç kere format attım fakat aynı sorun devam ediyor sizce yazılımsal bi sorun mudur yoksa tekniksel mi veya hattan mı sorularımı cevapjarsanız çok mutlu olurum sevgiler :)

  1. Merhaba, telefon kapanmıyor sadece arama kesiliyorsa genelde şebeke zayıf çektiği içindir. Sabit bir süre içinde arama kesiliyorsa sorun yazılımsaldır.(misal: bütün aramalar 15. saniyede kesiliyorsa) yazılımı yukarıda anlattığımız şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

   başka bir operatörün hattıyla denemenizi tavsiye ederiz. başka hatlarla da aynısını yapıyorsa büyük olasılıla teknik bir hata vardır. o zaman bir teknik servise danışmanız gerekecek.

  • osman on 28 Mart 2014 at 11:53
  • Cevapla

  samsusg ace s5830i 101 oynarken iki yada üç el attııktan sonra kapanıp acılıyo ne yapmam lazım

  1. oyun aşırı ram kullanıyorsa telefon kendini resetler. kullanmadığınız diğer uygulamaları silip deneyin.

   1. slm ben spot not 3 aldım bunu başka sürüm var not 3 sürümünü nasıl atarım

    1. spot derken taklit telefondan bahsediyorsunuz sanırım. maalesef taklit telefonlar üzerinde fazla bilgi sahibi değiliz.

     1. ya not 3 ün sürümünün linkini verebilirmisin

      1. elimizde note 3 sürüm linki yok.

  • Dilek on 24 Mart 2014 at 22:20
  • Cevapla

  Merhaba ;)
  Öncelikle bu sitede bu yararlı paylasım ve hiç bir mesajı es geçmeden cevapladığınız icin sizi tebrık ederım cok duyarlısınız
  Benım size bir sorum olacaktı
  Samsung ace sonu i ile biten :)
  İşte o telefonun arama esneasında birden kapanıyor görüşme nedenını anlayamadım
  Format mı atmalı telefoncu yazılım atmalı dedı 40 lira istedi burada varsa neden ödeyeyım kı boşuna değil mi
  Bu sorunu halleder mı yoksa format kafi mi
  Teşekkür ederım

  1. Merhaba. Kapanma sorunlarinda oncelikle batarya değiştirip deneriz. Batarya degismesine ragmen ayni sorun devam ederse format atıp deneriz. Son olarak yazilim yuklemesi yapariz. Sirasiyla denemenizi tavsiye ederiz.

  • ALİ KAPLAN on 16 Mart 2014 at 12:21
  • Cevapla

  ALLAH Razı Olsun sayende telefonumu kurtardım.Açılış samsung yazısında kalıyordu dediklerini yaptım telefonum tekrardan açıldı.teşekkür ederim

  • Cansu on 11 Mart 2014 at 21:51
  • Cevapla

  iyi günler telefon hafızası dolu diye bilgi geliyor msjlarm gitmiyor format atmak istiyorum ama rehber hafıza kartındaki resimler müzikler silinir mi yoksa onları çıkartıp format atsam olur mu

  1. format atmanız gerekiyor. sim ve hafıza kartınızı çıkarın. rehberinizi de hafıza kartına atabilirsiniz. telefon hafıza tamamiyle silinecektir ama.

  • Barış on 03 Mart 2014 at 21:15
  • Cevapla

  Abi bende güncelleme var dedi tmm yükle dedim ınstalling %86 da kaldı acil yardım lütfen çok ciddiyim telefon garanti dışımıdır

  • QWERT on 27 Şubat 2014 at 22:08
  • Cevapla

  abi her şeyi yaptım odin fail hatası veriyo nasıl düzeltebilirim sinir oldum

  1. biligsayarınıza reset atın. telefonun bataryasını çıkarınp geri takı n ve işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar başlayın.

  • abdurrahman ünal on 22 Şubat 2014 at 14:54
  • Cevapla

  allah senden razı olsun dostum :D

  • isimsiz on 17 Şubat 2014 at 20:00
  • Cevapla

  peki çok teşekkürler

  • isimsiz on 17 Şubat 2014 at 19:55
  • Cevapla

  ace 1 derken yani s5830i

  1. hayır ace için son sürüm 2.3.6 dır.

  • mustafa on 17 Şubat 2014 at 12:30
  • Cevapla

  selamun aleykum hayırlı gunler ınsallah galaxy ace s5830i var bende ama daha once yuklemıs oldugum custom rom ve root dan doolayı yanlıs bır uygulama yukledım ve telefonumun dokunmatıgı calısmamaya basladı bana yardımcı olabılırmısınız acaba burda anlatılanları yaptım ama yınede calısmıyor yazılımı komple sıfırlama gıbı bır olanak varmı acaba

  1. a.s. buradaya anlatılanları yapmanıza rağmen dokunmatiğiniz çalışmıyorsa sorununuz yazılımsal değildir. dokunmatik lensinizin değişmesi gerekiyor olabilir. lütfen bir teknik servise danışın.

    • Mustafa on 17 Şubat 2014 at 18:22
    • Cevapla

    *#*#2663#*#* samsung un özel kısayollarını yaptım yapmaz olaydım telefon onu yaptıktan yoksa dokunmatık calısmamaya basladı dıger tuslar calısıyor

    1. Merhaba, bahsettiğiniz sorunu ilk defa duydum ancak araştırınca şöyle bir kaynak buldum. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22709246&postcount=1

  • isimsiz on 16 Şubat 2014 at 18:16
  • Cevapla

  bir şey daha sormak istiyorum arkadaşımda galaxy ace 2 var o da güncelleme yapmıştı telefonun ana ekranının falan görüntüsü daha da güzelleşmiş ace 1 de olmuyor mu

  1. 2.3.6 son sürümdür.

   ace 1 derken telefon modelini yazabilir misiniz?

  • isimsiz on 16 Şubat 2014 at 17:57
  • Cevapla

  2.3.6 şuan

  • isimsiz on 16 Şubat 2014 at 17:54
  • Cevapla

  menü/ayarlar/telefon hakkında/güncelleştirme ile yazılım güncelleştirmesini sorunsuz yaptım. bunun yanında yapmam gereken birşey var mı yukarıda baya şeyler var ama

  1. android sürümünüz kaç oldu. 2.3.6 dan düşükse odin yüklemesi yapıp 2.3.6 yapabilirsiniz.

 16. Merhaba,
  “samsung galaxy gt-s5830i güncelleme %86 da kaldı” sorunu yaşayanlar sabırla beklesinler.
  86 sonra çok yavaş ilerliyor.
  Sonra eninde sonunda bitiyor.

  “Download mode” da telefonu tanımıyorsa windows 8;
  http://upload.dinamiknet.com/1438db3ceac6a473009a65417b4ea061
  bunu yükleyin.
  bilgisayarı ve telefonu kapatıp yeniden açıp. tekrar deneyin.

  Saygılar.
  İyi çalışmalar.
  İyi günler.

  • abbus on 04 Şubat 2014 at 20:08
  • Cevapla

  ABİ ELLERİNE SAĞLIK BİR ÇOK SİTEDEN BAKTIM OLMADI BURDAN YAPTIM OLDU..
  BUNDAN ÖNCE TOUCHWİZ YÜKLEMİŞTİM O ROM TELEFONUN İMEİ SİNİ SİLMİŞ BUNU YAPTIKTAN SONRA HEPSİ DÜZELDİ

  • mustafa on 04 Şubat 2014 at 12:04
  • Cevapla

  Merhaba,

  5830i telefonuma android 4.1.1 sürümü yüklendi.
  Menü tuşunun solundaki tüş normalde telefon tuşu idi (tuşlar, arama kaydı, favoriler, rehber) çıkıyordu.
  4.1.1 yüklendikten sonra bu tuşa basınca ekranda;
  -ekle
  -duvar kağıtları
  -ekranları düzenle
  -uygulamalrı yönet
  -ana ekranu kilitle
  -başlatıcı ayarları
  -sistem ayarları

  çıkıyor, ben bu tuşa tekrar telefon tuşunu nasıl atayabilirim?

  Teşekkürler

  1. merhaba, resmi olmayan, modifiye bir yazılım yüklemişsiniz. yazılımı hazırlayan şahıs istediği tuşa istediği fonksiyonu atayabilir. siz müdahele edemezsiniz. isterseniz sürümünüzü tekrar 2.3.6 ya düşürüp orjinal resmi yazılımını yükleyebilirsiniz. yukarıdaki makalede nasıl yapabileceğinizi anlattık.

  • samed on 01 Şubat 2014 at 22:11
  • Cevapla

  aga ben telefona program yukledim telefonu kitledi format yontemini deniyom yapıyom ama olmuyo baska formatlamak için yontem varmı

  1. Telefonu kilitledi derken? Telefonunuzun s5830i oldugundan emin misiniz. Eminseniz tekrar bastan baslayin işlemlere.

  • özlem on 29 Ocak 2014 at 01:56
  • Cevapla

  telefonu güncelleştirirken şarj bitti ve bırdaha çalışmıyor ne yapmam gerekıyor

  1. öncelikle bataryanızı şarj edin. bataryayı şarj ettikten sonra telefonunuzun download moduna girip girmediğini kontrol edin. download moduna giriyorsa işlemlere baştan başlayın. download moda girmiyorsa bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 17. nasıl olcak admin bey kies gibi bişeylerse denedim fakat sorun devam eti

  1. s5830i için yukarıda anlatılan şekilde yazılım yükleyebilirsiniz.

   s5830 için ise: http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-android-2-3-6-yazilim-guncellemesi/

 18. formatladım düzel medi
  admin bey

  1. büyük ihtimalle donanımsal bir sorununuz var demektir. ama isterseniz yazılım yüklemesi de deneyebilirsiniz.

 19. iyi günler benim ace telim acma kapama ile ilgili bir arzasıvar tel uyku moduna girince kapanıyo ne sbep aluyo acaba bilgi verirsenin sevinirim şimdiden teşekurler

  1. açma-kapama(kilit) tuşunuzda sorun yoksa formatladığınızda düzelmesi laızm. lütfen telefonu formatlayın.

  • furkan on 20 Ocak 2014 at 19:47
  • Cevapla

  çok saol android 4.1.1 yapmıştım berbattı sizin sayenizde düzelttim.

  • Melike on 17 Ocak 2014 at 21:09
  • Cevapla

  bunu yaparsak şifre kalkar mı?

 20. android günceleme yapınca telefon aırlasıyormu

  1. biraz ağırlaştırır.

  • Berat Kayabaşı on 08 Ocak 2014 at 23:59
  • Cevapla

  kardeşim Allah razı olsun. Allah tuttuğunu altın etsin . çok sağol . sen olmayaydın telefon servise gidiyodu eyvallah

  1. Sifre icin yazilim yuklemenize gerek yok. Format atnalisiniz. Sitemizde var. Arama kutucugundan modelinizi aratin.

  • okan on 06 Ocak 2014 at 20:57
  • Cevapla

  Tşkrler kies felan baya görmedi uğraştı ama değdi sonunda oldu. Tşkrler güzel anlatım.

  • Hidayet on 05 Ocak 2014 at 23:31
  • Cevapla

  Hiç bi sıkıntı kalmadı. Tşkler hocam

  • Hidayet on 05 Ocak 2014 at 22:51
  • Cevapla

  yok daha 2 gün oldu alalı. inşallah düzelir. durumu bildiricem yine buraya

  • enes on 05 Ocak 2014 at 22:49
  • Cevapla

  ya arkadaş indirdim odin açtım dosyaların hiçbiri odin de görünmüyor nasıl olacak yardımcı olurmusun

  1. Dosyalari siz sececeksiniz. Lutfen makaleyo dikkatlice okuyun.

    • enes on 05 Ocak 2014 at 23:07
    • Cevapla

    peki dosyaları nasıl şeçiyoruz

    1. Makaleyi okuyun.

  • Hidayet on 05 Ocak 2014 at 22:47
  • Cevapla

  Hocam mp3 dosyalarını açmama yani açmaya çalışınca dosya tipi desteklenmiyor demesini de bu şekilde giderebilir miyiz?

  1. Hafiza kartinizda sorun yoksa duzelir.

  • Furkan on 04 Ocak 2014 at 18:15
  • Cevapla

  Bunu Yaptıydım dostum orda format yerinde telefon kapalıyken tuşlara basın diyor ya basıom aynısını gene açılınca samsungun logosu gelio öle kalıo

  1. Makalelere ekleyecek başka bisey yok hocam. Iaterseniz buradan 4.1.2 yukleyebilirsiniz. http://www.ceplik.com/samsung-i8160-galaxy-ace-2-android-4-1-2-jelly-bean-yukleme/

  • Furkan on 04 Ocak 2014 at 18:09
  • Cevapla

  samsung galaxy ace 2 gt _ı8160

  • Furkan on 04 Ocak 2014 at 17:54
  • Cevapla

  arkadaşlar telefona yazılım attım odinden ondan sonra samsungun logosu geldi tuşlara basıom öyle kalıo lütfen yardımcı ;_?

  1. Format atin format atarken wipe cache partition secenegini de uygulayin.

    • Furkan on 04 Ocak 2014 at 18:04
    • Cevapla

    Formatı nasıl atacam dostum samsung yazısında kalıo

    1. Telefonunuzun modeli nedir.

  • halil atasever on 01 Ocak 2014 at 22:25
  • Cevapla

  merhabalar benım telefonumun imei numarası kçak çıktı ben butelefonu garantıye gonderdım 2 kez aynı seyı yaptı ve yıne yaptı benım bunu nasıl cozmem lazım imei numarası çalındıgı için veya kayıtlı olmadıgı için arama yapamıyorum yardımcı olurmusunuz yada ben gereken yasal işlemı yapmak zorunda kalıcam xxxxxxxxx bu numaram sızlerden yardım beklıyorum kıesde çozum olmuyor

  1. Merhaba. Servisten değişim talebinde bukunabilirsiniz. Veya faturasi ile beraber tuketici hakları dernegine basvurabilirsiniz.

 21. telefonum 5830i kapandı samsung yazısına geliyor sonra tekrar başa dönüyor sım kart şifresini sormuyor dowlondu denedim ama kabul etmedi

  1. download moduna girmiyorsa yapacağınız bir şey yok demektir. teknik servise götürmeniz gerekecek. lütfen telefonunuzun modelini kontrol edin. s5830i mi yoksa s5830 mu. düz s5830 ise burdaki download mode işe yaramayabilir.

  • ömer on 28 Aralık 2013 at 12:52
  • Cevapla

  makalede bulamadım anlatırmısın lütfe ?

  1. makalenin başlangıcı şöyle başlıyor: Samsung Galaxy Ace S5830i model telefonunuzun Android sürümünü yükseltmek isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Telefonunuzda zaten 2.3.6 yüklüyse bu işlemi yapmanıza gerek yok. Bu model için en son sürüm 2.3.6 dır. Daha düşük bir versiyona sahipseniz aşağıdaki işlemleri yaparak sürümü 2.3.6ya yükseltebilirsiniz.

   yani bu makale telefona 2.3.6 yükleme makalesi. Odin ile yükleme işlemini yaparak telefonunuzu 2.3.6 yapabilirsiniz.

  • ömer on 24 Aralık 2013 at 17:44
  • Cevapla

  Ben telefonumu geri eski haline yani 2.3.6 ya nasıl geri döndürebilirim söylermisin?

  1. Lutfen makaleyi okuyun. Orada anlatilmistir.

  • mert on 22 Aralık 2013 at 19:07
  • Cevapla

  ses kısmayı yapıyodum sarj bitti acılmıyo şimdi yardım lütfen

  1. bataryayı iyice şarj edip baştan deneyin.

 22. sanmsung ace yi guncelledım ama mesaj klavyasına yenı harfler eklemısler hıc begenmedım eskı klavyaya nasıl donebılırım

  • GÖKHAN on 11 Kasım 2013 at 18:34
  • Cevapla

  PARDON AMA BEN YAPIYORUM AMA STARTA BASIP BEKLEDİKTEN SONRA ENBÜYÜK KUTUCUĞUN BASINDA FAİL YAZIYOR

  1. sol köşedeki işlem akışını kopyalayıp buraya yapıştırırsan daha net bilgi verebilirim sana, telefonun s5830i olduğundan emin olun. s5830 düz serisinde hata verir.

  • Arda on 04 Kasım 2013 at 16:57
  • Cevapla

  Arkadaşlar. Ben bu telefonu kullanıyorum. Bi salak sitede android yaması çıkarmışlar. Androidini 4.1.1 yapıyo. Ben bunu indirdim ve yaptım. Telefonum hattımı görmüyordu. Editor saolsun kurtardım ama msj atamıyorum. Lütfen yardım edin

  1. lütfen önce mesaj ayarlarından mesaj merkez ayarlarını kontrol edin.burada sorun yoksa *2767*3855# kodunu kullanarak format atmayı deneyin işe yaramazsa. buradaki formatı atın. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/

  • MİLENA on 22 Ekim 2013 at 19:27
  • Cevapla

  ya benim s5830i kapandı ve bir daha açılmadı. samsung yazısında takılı kalıyor. format atayım dedim yine samsung yazısında kaldı açılmadı. odinle denedim herşey olduktan sonra kendi kendini başlatırken yine samsung yazıısnda kaldı. tamirciye vermiştim 3 ay önce aynı sorundan dolayı. baya da bi ücret ödedim fakat düzelmedi bi kaç hafta sorunsuz kullandım ama 3 4 gün önce bi daha açılmamak üzere kapandı. acaba artık düzelmesi imkansız hale mi geldi ya da tekrar tamirciye mi vermeliyim?

  1. format menüsüne girin orda wipe cache parititon seçeneğini uygulayın, buna rağmen hala samsung yazısında kalıyorsa tamirciye götürmenizde fayda var.

  • devran on 22 Ekim 2013 at 00:49
  • Cevapla

  bi ekleme yapıyorum sen dedikten sonra bende tam emin olamadım telofonun pilini çıkarıp arkasına baktım orada 5830 yanında i falan yazmıo ama ayarlardan baktığımda i vardı eminim. sizce hangisi doğrudur ?

  1. Etikette yazan dogrudur. Lutfen s5830 yazilimini yukleyin.

    • devran on 22 Ekim 2013 at 00:58
    • Cevapla

    peki yardımlarınız için çok teşekkür ederim yüklemeyi deniycem daha sonra sonucu bildiririm

  • devran on 22 Ekim 2013 at 00:04
  • Cevapla

  merhaba kardeşim. öncelikle anlatımın için teşekkürler. yüklemeyi anlatıma göre yaptım herşey sona kadar düzgün şekilde geldi fakat pass yazısından sonra telefonun bağlantısını kestiğimde telefon hep yeniden başlıyor bir türlü açılmıyor defalarca yükledim fakat her defasında aynı problemle karşılaştım yardımcı olursan sevinirim

  1. Merhaba. Telefonun s5830i oldugundan emin misiniz. S5830 ise oyle bir sorun olabilir. S5830 için http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-android-2-3-6-yazilim-guncellemesi/

    • devran on 22 Ekim 2013 at 00:45
    • Cevapla

    eet kardeşim firmware yüklemeden önce tel ayarlarından bakmıştım 5830i yazıodu. şuan telimi kullanamıyorum

 23. ben yapıyorum olmuyor I:DCOM AYARI GELMİYOR

  1. bilgisayarınızda Kies yoks alütfen kies kurun. telefon sriverleri yuklenemiyor olabilir, kies varsa ve ona rağmen id:com gelmiyorsa telefon soketinizde sorun olabilir.

  • Sema Yeşilduman on 17 Ekim 2013 at 18:26
  • Cevapla

  benimde candy crush indirmem gerek ama inmiyor acaba başka kolay yönden nasıl güncelleştirme yapabilirim?

  1. telefonun özellikleri candy crush oynamak için yetersiz, dolayısıyla candy crush oyunu desteğini bu sürümde çalışabilen telefonlar için desteğini çekti, sürüm yükseltseniz bile oyun normal çalışmaz. 2.3.6 üstünde sürüm yükseltmeyi tavsiye etmeiyoruz.

 24. cook tesekkur ederim son surum yukluymus :-)

 25. ben menuden guncelleme var mi diye baktim guncelleme yok diyor kies prokrami ile guncellemeye calistim bu seferde pc de prokram dondu kaldi ciddi ciddi ikisaat ayni yerde durdu . bi kacdefa denememe ragmen prokram donup hata verip durdu guncelleme sirasinda. acaba proramda yada pcde mi sikinti yoksa guncellemesi gercekten yok mu galaxy ace i5830un ?? tel hic guncellenmedi iki senedir ??

  1. Merhaba, öncelikle telefonunuzdan Menü-ayarlar-telefon hakkında yolunu izlyerek telefonunuzun android sürümünü kontrol edin. 2.3.6 ise son sürümdür ve güncelleme yoktur. daha düşük bir sürüm ise güncellemesi vardır. cihaz yurtdışı falansa kies güncellemez. Odin ile güncellemeniz gerekir.

  • Emine on 11 Ekim 2013 at 23:41
  • Cevapla

  Merhaba, yine ben, telefonumu formatlamak için kies kullanmam gerekiyor değil mi? Ancak kies yeni sürümü güncelleyin diyor. Güncelle dediğimde doğru işlem mi yapmış olacağım.. Teşekkür ederim

  1. Merhaba. Guncelleme format atmaz telefona. Format icin bu konuya bakabilirsiniz. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/

  • Ata on 09 Ekim 2013 at 22:21
  • Cevapla

  Telefonum gt-s5830i kies ile update yapıyordum telefonun ekranında 1saattir downloading do not turn off target yazısı kaldı ne yapmalıyım ??

  1. kies herhangi bir işlem yapmıyorsa baytaryasını çıkarıp geri takmanız lazım, kies hala işlem yapıyorsa lütfen bağlantıyı kesmeyin ve işlemin bitmesini bekleyin.

  • Emine on 08 Ekim 2013 at 22:40
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun açıldı telefonum çok şükür. hafıza dolu diyor, ama neyi sileceğimi bilmiyorum. O nedenle silmemek daha doğru sanırım. Bu arada iyi ki varsınız, Allah sizin gibi güzel insanların eksikliğini vermesin, şu anda vermiş olduğunuz hizmetin inanın değeri anlatılamaz. Sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Herhalde bundan sonra telefonumda arıza olmamasını benden çok istiyorsunuzdur. Dünden buyana sizi çok yordum. Ne olur kusuruma bakmayın. Geceniz iyi olsun. saygılar…

  1. :) rica ederiz, yinsanlara yardımcı olmak için burdayız :) mümkünse rehberinizin yedeğini alıp telefonunu formatlayın. telefon rahatlayacaktır.

    • Emine on 09 Ekim 2013 at 15:09
    • Cevapla

    Merhaba yine ben rehberimi nasıl yedekleyebilirim, o konuda da desteğinizi rica etsem. Mümkün müdür acaba ?.. sayın editörüm…

    1. rehbere girdiğinizde seçeneklerden içe dışa aktar seçeneğini göreceksiniz. o menüden yedekleme yapabilirsiniz. sim kartınızda yer varsa sim kartınıza katarabilirsiniz veya hafıza kartınıza aktarabilirsiniz.

  • Emine on 08 Ekim 2013 at 20:17
  • Cevapla

  Çok naziksiniz ama olmuyor, yapamıyorum başım çatlıyor. Güncelleyemiyorum, batary % 99 dolu olmasına rağmen, pil zayıf diyor ekrana bildirim geliyor. Bağlantıyı kesiyor. Ne yapayım vaz mı geçsem acaba. Ben mi yapamıyorum, yada neyi yanlış yapıyorum.. Gerçekten çok özür diliyorum, siz hiç çaresiz durumda kaldınız mı ? şimdi öyleyim. mevzu bahis cihaz değil. Tabi yazdıklarımı okuyan herkesten ayrıca özür dilerim. Ne yapayım olmuyor işte arkadaşlar. Bizde bilene soruyoruz. Sağolun çok yardımcı oldunuz.

  1. Öcelikle telefonunuzun tam modelini öğrenin, bataryayı çıkarında arkasında yazar. s5830 veya s5830i yazar.
   bu işlemi ben az önce denedim, telefondan birşey silmiyor. dikkat etmeniz gereken şey wipe cache partitionu seçmek lütfen başka seçenek seçmeyin.

   Telefonunuz S5830 ise: Telefonu kapatın. telefon kapalıyken home(orta tuş) ve güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun, ekranda samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın home tuşuna basmaya devam edin. biraz sonra telefon da renkli ingilizce yazılar göreceksiniz. ses tuşları ile wipde cache partition seçeneğinin üstüne gelin ve home tuşuna basın. sonra bataryayı çıkarıp tekrar geri takın ve telefonu açın.

   Telefonunuz S5830i ise: Telefonu kapatın. telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) ve güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun, ekranda samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın home ve ses açma tuşlarına basmaya devam edin. biraz sonra telefon da renkli ingilizce yazılar göreceksiniz. ses tuşları ile wipde cache partition seçeneğinin üstüne gelin ve home tuşuna basın. sonra bataryayı çıkarıp tekrar geri takın ve telefonu açın.

    • Emine on 08 Ekim 2013 at 22:07
    • Cevapla

    Telefonum S5830İ daha önce bakmıştım şimdi tekrar kontrol ettim. Dediklerinizi aynen yaptım, telefonu tekrar açtığımda açılmıyor. Ekranda; Android system recorvery 3e / android system recorvery utility ve hemen altında reboot system now yazısı ön plana çıkıyor ortada üçgen ve ortasında ünlem işareti var.

    1. wipe cache parititonun üstüne gelip home tuşuna basın. bu şekilde de düzelmezse yapacağınız pek birşey kalmıyor. format atmalısınız o da telefondaki bütün bilgileri silecektir.

  • gul on 05 Ekim 2013 at 12:27
  • Cevapla

  merhaba,
  telefonde sureklı alan az işareti alıyorum(ınternal phone storage is getting)
  8 GB sd kart taktım ama bir şey değişmedi,
  Mevcut programların (e-posta 51.35 MB)açılmıyor, samsung apps 31.05 mb, facebook 18.33 mb( sd kartta) whats app 16. 17 mb v.s.
  Kısacası; kayıt yeri 179MB/190MB ve harici sd kart 45.94 MB/7.28GB
  ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Merhaba sanirim daha önce kurmus oldugunuz uygulamalar onbellek birakmis. Format atmanizda yarar var.

    • Emine on 08 Ekim 2013 at 00:26
    • Cevapla

    Aynı sorun bende de var, Gül hanımın bahsettiği gibi iş için Erbilde bulunmaktayım. Kendim format atabilir miyim. bilgilerim numaralarım silinir mi acaba ? neyi nasıl yapmam lazım lütfen yardımcı olun. Ülkemle iletişimim kesildi. Şimdiden teşekkür ederim

    1. Merhaba. Format islemi telefon hafizasini siler. Sim kart ve hafiza kartinizi cikardiginizda telefonda geriye kalan butun bilgileriniz silinir. Format icin yukarda anlatilan islemleri yapmalısınız.

      • Emine on 08 Ekim 2013 at 00:53
      • Cevapla

      Merhaba yedekleme yapabilir miyim? Sim kart yaklaşık 250 numara saklıyor 1000 üzerinde kayıtlı numaram var silinmemesi lazım. Telefonu USB bağlantısı yaptım ama PC algılamıyor cihazı. Tavsiyeniz nedir ?

      1. Rehbere girip ice dışa aktar seceneginden hafıza kartina yedekleme yapabilirsiniz.

        • Emine on 08 Ekim 2013 at 11:01
        • Cevapla

        Merhaba, önceki görüşmemize istinaden vakit çok geçti malumunuz cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmadım. yaklaşık 1 saat önce cihazın ekranı dondu, tuşlar hiç bir şekilde çalışmadı. tamamen kapattım. Ancak açtıktan sonra hiç açılmıyor ekranda samsung yazısı dönüp duruyor, sık sık titreşim veriyor. Hiç bir tuş çalışmıyor. Bataryayı çıkarıp biraz bekledikten sonra tekrar takıp açtım ama aynı açılmıyor. Cihazım çöktü mü tamamen, gitti mi bütün numaralarım. Lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım. Bilgilerimi kurtarmam lazım. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

        1. sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarıp öyle açmayı deneyin lütfen.

          • Emine on 08 Ekim 2013 at 18:45
          • Cevapla

          Teşekkür ederim, telefon açıldı. Ancak tuşlar işlev görmüyor. Bu nedenle karta yedekleme yapamıyorum. Kies yükledim, oradan yedekle diyorum, sürekli bağlantı hatası veriyor ve program kendini kapatıyor. Çok özür diliyorum, beceriksiz biri değilim ancak telefonumdaki bilgilerin kaybolmasından kaygılandığım için hata yapmamaya çalışıyorum. Yani güncelleyemiyorum. telefonda bulunan bütün programlar kendini kapattı. Tabi başta Google üzerinden işlem yapanlar olmak kaydıyla. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

          1. sizinle iilgili bir durum yok zaten, telefonu yakından tanıyorum :) telefonu açın, çıkan bütün hatalara tamam/kapanmaya zorla diyin, ancak sabırlı olun kendine gelmesi baya zaman alabilir (2-3) saat, bu süre sonunda büyük olasılıkla cihaz normal çalışmaya başlayacaktır. işte o zaman hafıza karıtnızı takıp yedek alabilirsiniz.

  • melih on 01 Ekim 2013 at 10:51
  • Cevapla

  Merhaba telefonum s5830i ama candy saga yı yuklemiyor cihazıniz bu sürüme uygun degil diyor ne yapmam lazim??!!

  1. merhaba, bahsettiğiniz oyun android 2.3.6 sürümünden desteğini çekmiş sanırım. ace ile bu oyunu oynayamazsınız.

  • oğulcan on 29 Eylül 2013 at 11:46
  • Cevapla

  ben dedıgınız her seyı yaptım surum 2.3.6 oldu ancak candy cyrush felan hıc bırını ındırmıyo bı yardımcı olun lutfen

  1. candy crush oyunu 2.3.6 sürümünden desteğini çekti sanırım, 2.3.6 için .apk uzantılı dosya bulmalısınız. apk dosyasını hafıza kartına atıp öyle yüklemelisiniz.

  • Ahmet on 24 Eylül 2013 at 23:42
  • Cevapla

  Abicim ellerinden öpüyorum ya adamsın adam 3 aydır orjinal romu yükleyemedim bu yorumumu çok içten yapıyorum oldu telefon açılınca çok şaşırdım eskisi gibi oldu varya adamın has dibisin oldu. kaç yerden indirdim hep yalan oldu dedim kesin busefer olmıcak ama olunca çok sevindim

  • galaxy ace s5830i on 20 Eylül 2013 at 20:13
  • Cevapla

  s.a meraba ya ben denilen her bi şeyi indirdim ve aynen uyguladım ama farklı bir hatayla karşılaştım.
  ID:com kutucunda yeşil yerine sarı renkte 0:(COM4) yazıyor…
  lütfen acil cvp
  şimdiden tşkrler

 26. benim telefon 5830i 2.3.6 islemci yukardaki islemleri yaparsam surway surf ve cand crush sagayi yukleyebilirmiyim

  • selen on 15 Eylül 2013 at 22:50
  • Cevapla

  herşeyi uyguladımda usb ıle baglaynca pc telefnu algılamıyo ne yapabilirm

  1. Bilgisayarda kies yoksa lütfen kiesi yukleyin. Mümkünse başka bigisayarda deneyin, hala bağlantı kuramiyorsaniz sokette sıkıntı olabilir.

  • ümran on 14 Eylül 2013 at 18:09
  • Cevapla

  tamam teşekkür ederim:)

  • ümran on 14 Eylül 2013 at 17:29
  • Cevapla

  kontrol ettim sorun telefonumda o zaman yazılım güncellemesi yapmam gerekiyo anladım ama nasıl yapıcam bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim:)şimdiden çok teşekkürler..

  1. telefon s5830i ise yukardaki işlemleri yapabilirsiniz. s5830 ise aşağıdaki linke tıklayın.
   http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-android-2-3-6-yazilim-guncellemesi/

  • ümran on 14 Eylül 2013 at 00:54
  • Cevapla

  merhaba..3 ay önce 5830i aldım.ne güzel anlaşıyoduk.:)şu 2 haftadır telefonda konuşurken birden arama sonlanıyor.yazılım güncellemsi yaparsam bu sorun çözülür mü??yardımcı olursanız çok sevinirim:)

  1. Merhaba yazilimsal bir sorunda düzelir, ancak arama kesilmesi şebeke ile ilgilidir, öncelikle bulunduğunuz yerde şebekenin çekip cekmedigini kontrol edin varsa aynı operatorden diğer telefonların aynı sorunu yaşayıpyyaşamadığını tespit edin, sadece sizde oluyorsa yazılım guncelleyin.

  • osman on 08 Eylül 2013 at 13:24
  • Cevapla

  Merhabalar telefonum Galaxy Ace 5830i spot bir teleon mobil ağlar bölümünde şebeke modu şeçeneği yoktur bulamıyorum. başka illere gittiğimde 3G ve H telefonumda çıkıyordu fakat bulunduğum yerde 3G ve H çıkmıyor arkadaşlarımın telefonlarında çıkıyor benimkinde çıkmıyor yani şebekeden kaynaklanmıyor herhalde yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

  1. merhaba, mobil ağlar bolumunde ” Sadece 2g kullan” diye bir seçenek olması lazım, o işaretli yani aktifse lütfen pasif duruma getirin. başka bir ayarı yok zaten. Ayrıca mobil veri kapabiysa ekranda H veya 3G işareti çıkmaz.

  • arda on 01 Eylül 2013 at 21:57
  • Cevapla

  Editör kusura bakma şimdi fark ettim :S benim telefonum sadece 5830 fakat ben siparişi 5830i olarak vermiştim 5830 göndermişler. Şimdi ne yapmalıyım biraz araştırdım ama anlayamadım hangisi iyi bu telefonlardan :S kafam karıştı kusura bakma…

  • arda on 01 Eylül 2013 at 21:10
  • Cevapla

  internetten almıştım ama en çok satış yapandan :) yurt dışı telefonu olabilir… Aynı telefonu olan bir arkadaşımla benim telefon arasında hız anlamında fark var benim telefon uygulamaları açmada onunkine göre yavaş 2.3.6 yı yüklersem bu sorun giderilir mi?

  • arda on 01 Eylül 2013 at 20:51
  • Cevapla

  merhabalar benim telefonumda (5830i) android sürümü olarak 2.3.3 görünüyor telefondan ve kies den yazılım güncelleme yapmaya çalıştım telefonunuzda son sürüm yüklü diyor. Fakat 2.3.6 sürümü son sürüm olarak yazmışsınız. Benim güncelleme yapmama gerek var mı?

  1. kies ile 2.3.6 güncellemesi almıyorsa büyük ihtimalle yurtdışıdır telefonunuz. Odin ile güncelleme yapabilirsiniz. 5830i için son sürüm 2.3.6 dır.

  • ali on 30 Ağustos 2013 at 16:56
  • Cevapla

  sağolun ALLAH RAZI olsun yaptım

  • gökhan on 23 Ağustos 2013 at 22:03
  • Cevapla

  dosyaları seçmiyomuşum yaptım şimdi çok sağol admin

  • gökhan on 23 Ağustos 2013 at 19:39
  • Cevapla

  laptopda yaptım olmadı masaüstünde usb okumuyo

  1. usb soketinde sorun olabilir, bilgisayarın arkasındaki usbyi dene, mümkünse başka kablo dene.

  • gökhan on 23 Ağustos 2013 at 19:35
  • Cevapla

  admin bi yardımcı ol ya telefoncuya gönderme beni :S

  1. önce telefonun modelinden emin ol . s5830 mu s5830i mi?
   s5830i ise yukarıda anlatılan işlemler defalarca denenmiştir. işlemleri doğru yaptığından emin ol tekrar baştan başla.

  • gökhan on 23 Ağustos 2013 at 16:43
  • Cevapla

  onu da yaptım diğer pc de denicem inşallah onda olur ya :(

  • gökhan on 23 Ağustos 2013 at 16:39
  • Cevapla

  odin i indirdim dediklerinizi yaptım ama succed 0 failed 1 diyo kies i de indirdim kurdum ama yine olmadı ? :(

  1. bilgisayarınızı kapatıp açın ve tekrar deneyin lütfen.

  • yunus emre on 13 Ağustos 2013 at 18:13
  • Cevapla

  jellybelly programını nasıl telefona indiriyoruz

  1. ace’ler için resmi jellybean sürümü yok, modifiye yazılım bulursunuz ama tavsiye etmiyoruz. ace özellikleri jellybean kaldıracak seviyede değil. en kararlı sürüm 2.3.6 dır.

  • büşra on 11 Ağustos 2013 at 23:49
  • Cevapla

  biz bu yazılımı yaptığımızda rehberimiz falan silinir mi acaba bide bi problemim daha var benim telefonım 5830i twittera fotoğraf yükleyemiyorum lütfen yardımcı olun :(

  1. Evet sifirlanir. Yazilimi yukledikten sonra duzelmesi lazim

  • ayçaa on 07 Ağustos 2013 at 17:40
  • Cevapla

  telefonum kendı kendıne bırden kapandı,ve telefoncuya goturdugumde yazılımı sılındıgını soyledı ve gerı verdı bana tarıf ettı yazılımı guncellemem ıcın ama ddaha yapmadım,nasıl yapacagımı bılmıyorum ve ayrıca telefona bırsey olurmu yardımcı olurmusunuz,telefonuun modeli 5830i

  1. telefona olan olmuş zaten :) yukardaki makalede nasıl yükleme yapacağınız yazılmış, işlemleri doğru yaptığınızda telefonunuza yazılım yüklenecektir.

  • mithat on 06 Ağustos 2013 at 14:40
  • Cevapla

  tşkler basarıyla tmmlandı dedi uzun sürüyor biraz onu yükleyecek arkadaslara söylemek isitiyorum

  2.anlamadığım benim sürüm android sürümü 2.3.6 idi güncelleme sonrası gene aynı sürüm var güncelleme basarılı yüklendi dedi ama yanlıs olan bişey vr mıı

  1. makaleyi okuduysanız orda yazıyor. ace için son resmi sürüm 2.3.6 dır.

  • izzet on 25 Temmuz 2013 at 13:52
  • Cevapla

  yeni çıkan telefonlardan 300-400 tl lik lerden öneririmisiniz

  1. yeni çıkan derken? garantili s5830i lerr 550-600 lira civarındadır. spot olanlar ise 250-500 arası değişiyor, taklit yani çin olmamasına dikkat edin.

  • tugay on 24 Temmuz 2013 at 14:15
  • Cevapla

  teşekürle sağolun

  • tugay on 24 Temmuz 2013 at 14:02
  • Cevapla

  teşekürler kardeş peki seri numarası silindiği için garantiye göndersem bu işlem garantiyi bitirirmi telefonun markasından eminim

  1. garantiye götürdüğünde Kies ile güncelleme yaparken çöktü dersen yardımcı olurlar.

  • tugay on 24 Temmuz 2013 at 12:17
  • Cevapla

  merhaba kardeş eline sağlık güncelleme çok güzel ama telefonun seri numarası kayboldu güncellemeden sonra telefon arama yapmıyor ıpde yok görünüyor yardımcı olurmusunuz

  1. merhaba, yazılım güncelleme seri numarasını etkilemez, yukleme yaparken bir sorun çıkmışsa hata verebilir, lütfen telefonunuzu önce formatlayın sonra işlemlere baştan başlayarak tekrar yazılım yüklemesi yapın. telefonunuzun s5830i olduğundan emin olun. düz s5830 ise hata verebilir.

  • ben on 18 Temmuz 2013 at 22:15
  • Cevapla

  telefonu root layip need for spead shift acma hakkinda bilginiz varmi anlatirmisiniz

  1. maalesef oyunlarla ilgili pek bilgim yok.

    • ben on 18 Temmuz 2013 at 22:36
    • Cevapla

    peki tesekkurler youtubeye giriorum herkes bu telefonda oynayisini koymus kimse nasi yaptini koymamis

    1. need for speed yüksek ram isteyen bir oyun, ace ile düzgün çalışacağını sanmıyorum.

  • izzet on 18 Temmuz 2013 at 14:08
  • Cevapla

  modifiye yazılım nerden bulabilirim

  1. internette araştırarak bulabilirsiniz ama tavsiye etmiyorum, pişman olacaksınız. tlefonun özellikleri 4 ve üstü versiyonları kaldıracak seviyede değil.

  • ben on 17 Temmuz 2013 at 23:36
  • Cevapla

  unroot yapsak garanti geri geliomu

  1. Evet unroot yaparsan garanti geri gelir

    • emre on 22 Temmuz 2013 at 06:48
    • Cevapla

    merhaba. benim cihazım s5830i . bu zamana kadar ne format attım,ne rootladım ne güncelledim.herşeynden memnununm ama telefonumda indrdiğim doğru düzgün bişey olmadığı halde telefon hafızamda 19 mb boş yer var. dolaysıyla androıdden bişey indrince alan az diye uyarı gelıyor ve mesajlar gelmıyor. yazılım güncellemesı yaparsam telefon hafızası genişler mi?

    1. yazılım güncelleme hafızayı etkilemez. bunun yerine format atmayı deneyin. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-format-atma/

      • emre on 23 Temmuz 2013 at 00:29
      • Cevapla

      bu işlemin telefona bi zararı olur mu? bir de telefonun hafızasını arttırır mı kesin olarak?

      1. Telefon hafızası artirilamaz. Hafiza ile ilgili bir sorun varsa düzeltir.

  • ben on 17 Temmuz 2013 at 22:38
  • Cevapla

  bak 10 oldu

  1. wifi bağlantın kesilmiş molabilir, yapacak bişey yok
   telefonu kapatıp yeniden deneyeceksin.

    • ben on 17 Temmuz 2013 at 22:45
    • Cevapla

    tesekkur 87 olmus

    1. yavaşlamıştır o zaman bağlantı ondandr.

    • ben on 17 Temmuz 2013 at 23:11
    • Cevapla

    az once guncelleme bitti bi ggogle harita ve rehber deismis ama ayarlardan telefon hakkinda ya girdim android surumu hala2.3.6yazio 4olmicakmiydi

    1. Resmi ve son sürüm 2.3.6dir. Başarıyla guncellemissiniz yani.

      • ben on 17 Temmuz 2013 at 23:33
      • Cevapla

      telefonun donanimozelliklerinde yazilim guncellendikten sonraandroid market gelecek yaziyordu ama gelmedi son olarak rootlama yaptiimizdeharanti gidiomu her sey icin tesekkurler

  • ben on 17 Temmuz 2013 at 22:35
  • Cevapla

  wifi guncelleme yapıom %86 didi galdı 5 dakka oldu acil yardım

  • izzet on 17 Temmuz 2013 at 18:47
  • Cevapla

  iyi günler ben jelly bean yükleyebilirmiyim acaba telefonuma s5830i modeli

  1. modifiye yazılım yükleyebilirsiniz ama tavsiye etmem, telefonun özellikleri jelly bean kaldıracak seviyede değil.

    • izzet on 17 Temmuz 2013 at 18:52
    • Cevapla

    peki gingerbread nedir

    • izzet on 17 Temmuz 2013 at 18:57
    • Cevapla

    ya gübcellerken telefon yüzde 86 da kaldı yardım edin ya

    1. gingerbread 2,3 serisine verilen isimdir. 4 serisi jelly beandır.

     ya telefonunzuun şarjı bitmiştir ya da usb kablosunun bağlantısı kesilmiştir. lütfen bataryanızı doldurup baştan başlayın.

      • izzet on 17 Temmuz 2013 at 19:09
      • Cevapla

      tam kardeş sorun çözüldü yinede saol

      • hasan on 17 Temmuz 2013 at 19:34
      • Cevapla

      s5830 surum atamazmıyız

      1. elime s5830 geçit geçenlerde tüm sürümleri yükleyip denedim, hepsinde hata verdi o yüzden yazmadım siteye, ancak telefon da bozuktu belki, o yuzden başka bir telefon beklliyorum elime geçerse tekrar deneyeceğim. isterseniz size dosya linklerini verebilirim siz deneyebilirsiniz. ama riskli, telefonunuz bir daha eskisi gibi çalışmayabilir.

  • camperr on 15 Temmuz 2013 at 19:56
  • Cevapla

  telefonumun s5830i olduğuna eminim kesin yani bilgisayarımda kies kurulu ama onu hiç denemedim açmadım yani

  1. herşeyi doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen hata veriyorsa, bağlantı sorunu yaşıyorsunuzdur, soketiniz bozuk olabilir, orjinal kablo olmadığından yapabilir, bilgisayarınızın arka usb bağlantılarını kullanın.

  • camperr on 15 Temmuz 2013 at 03:01
  • Cevapla

  ya aynen yaptım telefonuda gördü starta bastım ama sonunda (succeed 0/failed 1) yazıyo nasıl yapabilirim

  1. Telefonun s5830i olduğundan emin misiniz. S5830 ise hata verir. Bilgisayarda kies yoksa kies kurun ama calistirmayin. Kapali olsun.

 27. telefonun yazılımını yukseltırken % 44 de kaldı yenıden baslatamadım nasıl yapıcam acıl

  1. bataryanın dolu olduğundan emin olun(en az %50) telefonu download moda almayı denyin, download moduna girerse işlemlere baştan başlayın. download moduna girmezse telefon tamamen çökmüş demektir. box ile yazılım atılması lazım. teknik servise götürmelisiniz.

  • can on 03 Temmuz 2013 at 13:29
  • Cevapla

  Peki tesekur ederim

  • can on 03 Temmuz 2013 at 13:10
  • Cevapla

  Kardes meraba benim tel s5830 yazilim guncellemisne ara diyorum ama kullanilabilir guncelleme yok diyor cozumunu bulamadim yardimci olurmusunuz.

  1. merhaba, güncellemeniz yok demektir. Menüz-ayarlar-telefon hakkında yolunu izleyin. orda versiyonuz yazar. 2.3.6 ise zaten son sürümü kullanıyorsunuz demektir. daha düşük ise yurt dışı bir telefonunuz var demektir.

 28. allah razı olsun kardeş biraz uraştım ama araştırdıktan sonra sadece 1 dakika bile sürmedi bi room indirdim berbattı şimdi orjinal haline geri döndü çokk sağol not: uğraşma nedenim dowland moduna aldıktan sonra bir türlü odine bağlanmamasıydı eğer aynı sorunu yaşarsanız telefonun hafıza kartını çıkartarak bağlanın

  • İpek on 23 Haziran 2013 at 20:54
  • Cevapla

  tekrar indirmeyi denemek için girdim google play store a. yine uyumlu degil dedi. sonra mucizevi bir şekilde bi anda o yazı gitti; indirdim. cok tesekkürler ugrastırdım :)

  1. akıllı telefonlar yapar arasıra böyle şeyler :)

  • İpek on 23 Haziran 2013 at 20:48
  • Cevapla

  s5830i ayarlar/telefon hakkında/yazılım güncellemesi

  1. eğer yapabilirseniz yukardaki makalede anlatılan Odin ile güncellemeyi yapmanızı öneririm. önbellekleme ile ilgili bir sorununuz olabilir. ya da telefonunuz garantili ise yetkili servisine götürebilirsiniz.

  • İpek on 23 Haziran 2013 at 20:40
  • Cevapla

  format attım yine olmuyor

  1. yazılım güncellemesini nasıl yapmıştınız? telefonunuz s5830i mi s5830 mu?

  • İpek on 23 Haziran 2013 at 19:49
  • Cevapla

  paket çözümlemede sorun var diyor formatlamalı mıyım? onu nasıl yapmam gerektiği hakkında da bir fikrim yokk?

  1. formatlayıp denerseniz en azından sorunun kaynağını öğrenirsiniz, telefonla ilgili bir sıkıntı varsa formattan sonra düzelmesi lazım.
   telefonunuz s5830i ise: http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/
   s5830 ise: http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830-format/

  • İpek on 23 Haziran 2013 at 19:16
  • Cevapla

  şimdi ben telefona instagram indirmistim sonra sildim. daha sonra tekrar indirmeyi denediğimde ‘telefonunuz bu sürümle uyumlu değil’ diyor. ben de telefonun sürümünü güncelledim. su an 2.3.6 ama yine olmadı. ne yapmam gerekiyor?

  1. instagram dosyasını burdan indirip telefona atın ve kurmayı deneyin. bunu da kurmuyorsa telefonu formatlayın.
   https://hotfile.com/dl/230341317/b0e710e/instagram-2.3.6.apk.html

  • elif on 20 Haziran 2013 at 23:27
  • Cevapla

  bu işlemi yaparken sim karttaki numaralar silinir mi

  1. hayır sadece telefon hafızası silinir.

  • furkan on 13 Haziran 2013 at 04:25
  • Cevapla

  ama hepsi aklmda degil problm o egr siz biliyrsnz yazrmisniz ?

  1. sadece size lazım olanları indirin bence, boşu boşuna kullanmadığınız uygulamaları indirip telefonunuzu kasmaya gerek yok.

    • furkan on 13 Haziran 2013 at 12:10
    • Cevapla

    İndircemde programlar aklımda değil kardeşim siz biliyorsanız yazın zaten ben gerekli olanları indircem :)

    1. Gmail, Google Talk, Google maps, Google, Youtube. aklıma gelenler bunlar.

      • yusuf on 17 Haziran 2013 at 21:18
      • Cevapla

      yukardaki gibi yaptım android logosu dowloanding çıktı odin de de buldu start diyorum olmuyoo

      1. Bilgisayarınızda Kies yoksa kies yükleyin, veya başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz.

  • furkan on 12 Haziran 2013 at 22:13
  • Cevapla

  merhabalar ben bugn wifi ile guncellestrdm ama tam olmadi ve telfndb bazi uygulamalar orn google map gibi uygulamalr bnlari nasl gri gtreblrm ?

  1. Google Play Store’dan(market) indirebilirsiniz.

  • aziz on 09 Haziran 2013 at 09:23
  • Cevapla

  Kardes ben de burdan yaptim ama vodafone sebeke çekmiyor simdi ne yapmam lazim.

  1. yükleme işlemi defalarca denenmiştir ve hiç bir sorun ile karşılanmamıştır. Telefonunuz ile ilgili bir problem olabilir.

 29. eline sağlık kardeş ben yaptım çok güzel oldu da telefonum daha önce rootluydu şimdi roottan çıktımı anlayamadım

  1. roottan çıkmıştır büyük ihtimalle. tekrar root edebilirsiniz. (elimizde telefon olmadığı için root işlemini yapamıyoruz şu an, yoksa deneyip yazardık)

  • Ferhat on 08 Haziran 2013 at 00:34
  • Cevapla

  ben arkadaşın sd kartından benim telefona 4.0.4 androidi güncelledim ama hoşuma gitmedi bazı şeyler ingilizce ve renkerl siyah mavi kırmızı soğudum eski haline veya güzel bir sürümü nasıl yükleyebilirim

  1. 2.3.6 resmi ve son surumdur. Yukarda anlatıldığı gibi yükleyebilirsiniz

  • aziz on 07 Haziran 2013 at 16:24
  • Cevapla

  yk oyle demiyor şu PDA lari bulamiyorm kies içinde şeçemyrm

  1. kies ile PDA nin bir alakası yok. lütfen makaleyi bir kez daha okuyın. yanlış işlem yapıyorsunuz.

  • aziz on 07 Haziran 2013 at 16:14
  • Cevapla

  eminim all threads completed dyor

  1. succed 1 / failed 0 yazması gerekir, failed 1 yazıyorsa yükleme yapamıyor demektir.

  • aziz on 07 Haziran 2013 at 16:06
  • Cevapla

  start diyorum yine start istiyor ama

  1. lütfen makaleyi tekrar okuyup işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun

  • aziz on 07 Haziran 2013 at 15:33
  • Cevapla

  bulmadı kies mi kullanmam lazim.

  1. evet kiesi de deneyin kies te bulmazsa odin ile yükleme yapmalısınız.

  • aziz on 07 Haziran 2013 at 15:15
  • Cevapla

  rootlu telde olr değil mi odin

  1. evet olur.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 23:06
  • Cevapla

  peki o 2.3.6 yerine 4 yüklemek için link verir misiniz onu yapayim

  1. telefonun 4 kaldırmayacağını düşündüğümüzden 4 yüklemesi yapmadık.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 21:04
  • Cevapla

  bazıları da diyor ki yüklü rom türkiyenin değil bir türkiye rom atılması lazım.

  1. bilemiyorum, burdaki romu deneyebilirsiniz isterseniz.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 21:02
  • Cevapla

  biraz önce bir spot 3g li arkadaşın teline baktık onun 3g si çalışıyor ve imei 3410 telefonun.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 19:55
  • Cevapla

  malesef 3110 imei.. peki şimdi ne yapmam lazım şimdi (:

  1. tamirciler genelde imei atıyorlar. 3gli bir imei bulup attırabilirsiniz. 20-25 lira alıyorlar.

  • ERKAN on 05 Haziran 2013 at 19:43
  • Cevapla

  cihazı normal başlattığımda com id com olarak görüyor .. ama download modda başlattığımda cihazı görmüyor. öneriniz nedir.
  cihaz 5830i

  1. Kies yüklü değilse kies yükleyin , yüklüyse telefondan ayarlar-ugulamalar-geliştirme ye girin orda hata ayıklayıcısı var, açıksa kapatın kapalıysa açın.

    • Harun on 14 Şubat 2014 at 14:18
    • Cevapla

    süpersin patron Allah razı olsun çok güzel senn sayende düzeldi

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 19:38
  • Cevapla

  imei nerden sorgulayacam bide yeni rot atsam olmaz mi.

  1. http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php burdan orgulayabilirsin. root ile alakası yok. büyük ihtimalle 3gsi olmayan bir imei atılmıştır.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 15:45
  • Cevapla

  herşey tm ama bende 3g cekmiyor

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 15:44
  • Cevapla

  yok ışte onu biliyorum bende hiç 3g yazısı ya da h gelmiyor internete hep e hizmet zoRunda kalıyorum.

  1. Ayarlar-kablosuz ve ağlar- mobil ağlar-şebeke modu yolunu izleyin orda 3g ve 2g ayarları var, 3g açık mı diye bir bakın. bir de *#06# ile imei numaranızı öğrenin ve aşağıdaki adresten sorugulama yapın, telefonunuzun imeisi hangi telefona ait, 3gsi olmayan bir telefonun imesi atılmışsa ondan da olabilir.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 15:14
  • Cevapla

  telefonunum ace 5830i

  1. spot cihaz olması bişey değiştirmez. ace 5830i de 3G internet vardır. görüntülü görüşme yoktur. görüntülü görüşme için skype, tango gibi uygulama kurmanız lazım. ayrıca karşı tarafta da aynı program olması lazım.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 15:12
  • Cevapla

  ama benim telefon spot diye burda 3g cekmiyor ne yapmam lazm peki.

  • aziz on 05 Haziran 2013 at 00:06
  • Cevapla

  bende 2.3.6 sürüm var ama ben 3g m de sıkıntı olduğu için 4. sürüm yüklemek istiyorum benim ne yapmam lazım.

  1. resmi sürüm 2.3.6 dır. android 4 ve üstü yüklerseniz telefon çok ağırlaşacaktır. 830 mhz olan işlemcisi 4 kaldırmaz diye düşünüyorum.

  • Gürkan on 26 Mayıs 2013 at 10:31
  • Cevapla

  benimki ” SetupConnection..” diyor ve donuyor.

  1. telefonun usb girişinde sorun olabilir. başka bir bilgisayarda deneyin eğer aynı sorun devam ederse dediğim gibi usb girişi arızalı olabilir.

  • mustafa oguz özsarı on 24 Mayıs 2013 at 16:10
  • Cevapla

  Allah sizden razı olsun telefonu alalı 1 hafta oldu marketten birşey indirdim telefon dondu kapandı daha sonra açmayı denedim logo gelip durdu hiçbir işlem yapamaadım başka sayenizde tekrardan eski haline getirdim çok çok teşekür ederim Allah razı olsun

  • Berkan on 20 Mayıs 2013 at 23:29
  • Cevapla

  Valla her şeyi dogru yapıyorum senın dedıgın seyı de denedım acaba yukarda eksık bısey olabılır mı ??

  1. Eksik birşey yok. Anlatılan işlem defalarca denenmiştir.

 30. Telefonun 5830i olduğundan emin olun. Düz 5830 ise denemeyin. Usb kablosunu bilgisayarın arkasındaki bir usbye bağlayın ve tekrar deneyin.

  • Berkan on 20 Mayıs 2013 at 23:02
  • Cevapla

  Her şeyi dediğiniz gibi yaptım ve odini açtım dosyaları pda modem csc bunları ekledım ve telefonu bagladım ve telefonu da gordu start dedim yükler gibi yaptı ve fail dedi niye olmadı ??

  • buse on 20 Mayıs 2013 at 14:04
  • Cevapla

  bulamıyorum dosyaları. kaç dk beklemek gerek bulduktan sonra

  1. lütfen makaleyi bir kez daha okuyun. orda indirmeniz gerek bir dosya var, o dosyayı indirip içindekileri çıkarmanız gerekmektedir. https://hotfile.com/dl/201780807/50d4176/S5830I_ORJiNAL_ROM_Downloader.rar.html

  • buse on 20 Mayıs 2013 at 13:39
  • Cevapla

  sizide çok oyalıyorum kusura bakmayın ama herşey tamam odin programını açtım ama rsimdeki gözüken programlar ne? pda phone csc ? onların yanındaki dosyaları nasıl yapacaz

  1. indrdiğiniz dosyanın içinde hepsi mevcut, PDAya basıp resimde gördüğünüz dosyayı seçiyoruz, PHONE ve CSC içinde aynı işlemi yapıp resimde görülen dosyaları seçip starta basıyoruz.

  • buse on 20 Mayıs 2013 at 11:44
  • Cevapla

  ya iki gündür deniyorum yazılım güncellemesini yaptım olmadı odini indirdim telefonu kapatıp açtıktan sonra bir türlü dawland mode açılmıyor.

  1. telefonu kapatın, bataryayı çıkarın, 1 dakika kledikten sonra bataryayı geri takın ve ses tuşlarına (hem ses açma hem ses kısma) tuşlarına basılı tutun ve bunları basılı tutarken on-off tuşuna da basın ve basılı tutun. telefon download mode ile açılacaktır. eğer bu işe yaramnıyorsa telefonunuz s5830 olabilir, lütfen telefonun arka kısmına bakıp telefonun modelini öğrenin. eğer telefonunuz s5830i değil de s5830 ise makalede anlatılan işlemleri yapmayınız.

    • buse on 20 Mayıs 2013 at 12:05
    • Cevapla

    telefonum s5830i dediğiniz gibi yaptım ve android logoyla downloading çıktı bilgisayara bağladım bu seferde usb kablosunu tanımıyor

    1. download yazısı çıkınca bir kere ses açma tuşuna basın bırakın ve telefon kablo ile bilgisayara bağlı iken, odin programını kapatın ve tekrar açın ID:COM da bağlantı noktası gözükmeli eğer hala görmüyorsa şurdan Kies programını indirip bilgisayara kurun sonra tekrar deneyin. http://www.ceplik.com/samsung-kies-samsung-telefonunuzu-bilgisayara-baglayin/

    2. busecım tanımaması normal bır sey cunku samsgun usb drıverlerı yoktur onunda ındırdeıgın zaman tanıyacaktr

    • aysun on 11 Şubat 2014 at 12:24
    • Cevapla

    facebokdayken bı anda telefonum dondu bataryayı cıkartıyorum fakat olmuyor ne yapmalıyım

    1. öncelikle formay atmayı deneyin düzelmezse yazılım yüklemesi yapın.

     • ahmet on 17 Mart 2014 at 19:55
     • Cevapla

     format atarsan çalışabilir

  2. iyi günler benim telefon s5830i adroid sürümünü yükseltmek istiyorum android yükseltirsem telefon garanti dışı olur mu ve telefonda kasma ve ne gibi şeyler olur cevapınızı bekliyorumm…saygılar.

   1. merhaba, bilgisayarınıza Kies programını kurup güncelleme yapabilirsiniz. Kies ile yaptığınız güncellemeler garanti dışı olmaz. S5830i için en ideal sürüm 2.3.6 dır. telefon zaten biraz ağır çalışır, onun haricinde kasma yapmaz.

    http://www.ceplik.com/samsung-kies-samsung-telefonunuzu-bilgisayara-baglayin/

    1. bisey daha sorucam adroid yükseltirsem surway surf vee candy crush sagayi yukler mi telefon

     1. 2.3.6 her iki oyunu destekliyor diye biliyorum ama emin değilim.

      1. desteklemiyor malesef ama anroid işlemcisini yükselte bilirmiyiz

       1. işlemci yükeltilecek birşey değildir. modifiye android versiyonu kurabilirsiniz ama tavisye etmiyoruz. telefon çok çok ağır çalışır, hatta çalışamaz duruma gelir.

        1. windows için mi yoksa macos için mi indireyim admin bey hangisi bilgisayardan giriyomda

         1. bilgisayarın windowssa windows için macossa macos için indirin. bilgisayarınız hakkında bilginiz windows indirin.

           • idris on 17 Eylül 2013 at 16:42

           ben telefondan gücelledim basarılı oldu dedi şimdi benim telefonda ne değişti bilginiz varmı

         2. android ile detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz. kendi versiyonunuza bakarsanız özelliklerini göreceksiniz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Android_%28i%C5%9Fletim_sistemi%29

       • ali on 01 Şubat 2014 at 22:18
       • Cevapla

       Hayır benim telefonum 2.3.6 subway surf candy crush falan hiçbirini desteklemiyor

       1. Evet. Artik desteklemiyor.

        1. slm ben spot not 3 aldım buna not 3 ün kendi sürümünü yüklemek istiyorum bana bi yardım edebilirmisin

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.