Samsung Galaxy Ace döneminin en popüler akıllı telefonlarından biri. Bir çok kullanıcı akıllı telefona geçişi bu modelle yaptı ve Android işletim sistemiyle ilk defa bu modelle tanıştı. Ülkemizde de en çok satılan akıllı telefonlardan biri oldu. Ancak tüm bu güzel detaylar 2011 yılında kaldı! Zira Galaxy Ace artık bir çok açıdan yetersiz bir telefon! Şu sıra kullanıcıların en çok yaşadığı sıkıntı ise yetersiz alan!

Bir çok Galaxy Ace kullanıcısı telefonlarına, hafıza kartı edinmelerine rağmen uygulama yükleyememekten şikayet ediyor. Evet, Galaxy Ace 32 Gb’a kadar hafıza kartı desteği sunuyor. Fakat bu hafıza arttırım işlemi sadece fotoğraf, video, ses ve müzik gibi multimedya işlemleri için kullanıcıya avantaj sağlıyor!

İşin aslı şu; Galaxy Ace modelinin dahili hafızası 158 Mb ve bu hafıza uygulama yüklenebilmesi açısından yetersiz! Çünkü uygulamalar her geçen gün güncelleniyor ve bu güncellemeler uygulamaların boyutunu büyütüyor! Galaxy Ace uygulama indirilmesi için telefon hafızasını kullandığından, 158 Mb’lık hafıza yetersiz kalıyor! Aslında boyutu küçük uygulamalar yüklenebilir. Fakat günümüzde en çok kullanılan Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalar için yetersiz kalabiliyor. Dolayısıyla durumun hafıza kartıyla bir ilgisi yok!samsung-galaxy-ace-uygulama-yuklenemiyor-Peki bu sorunun çözümü var mı? Aslen yok! Çünkü telefonun dahili hafızasını büyütmek mümkün değil! Sadece Root işlemiyle bazı uygulamalar kaldırılarak, ekstra yer açmak mümkün. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi boş hafıza zaten en fazla 158 Mb’a çıkarılabilir. Dolayısıyla telefonu formatlamak, ön bellek temizleme, Rootlama, yazılım yükleme gibi işlemler geçici çözüm olmaktan öteye geçemeyecek. Sadece Facebook için bir çözüm var ki o da Play Store üzerinden ‘Facebook Lite’ uygulamasını aratıp, kurmak. Düşük kapasiteli telefonlar için özel geliştirilmiş bu uygulama Facebook kullanımına izin verecektir.

Bu da demek oluyor ki Galaxy Ace akıllı telefonunuzda yoğun olarak yetersiz alan sıkıntısı yaşıyorsanız, yapmanız gereken telefonu değiştirmek!

Yine de alan açma konusunda deneme yapmak istiyorsanız aşağıdaki makaleleri kullanabilirsiniz.

Samsung S5830i Galaxy Ace Root Yapma

 

Android Telefonlarda ‘Hafıza Dolu’ Sorunu Nasıl Çözülür?

9 thoughts on “Samsung Galaxy Ace Modeline Neden Uygulama Yüklenemiyor?”
  1. yazdıklarınız doğru fakat harici hafıza kartını dahili kart gibi göstermek mümkün . böyleyaparaka istediğiniz uygulamayı yüklersiniz. dahili hafıza artırma yazarak aratırsanız nasış yapılacağını anlatan yazı ve videolar mevcut . herkese kolay gelsin.

    1. Sizin de yazdıklarınız doğru tabi. Ancak biz sizin yazdığınız işlem için mümkün değildir diye yazmadık zaten. Konuya yeteri kadar vakıf olmayanlara bir bilgilendirme olsun istedik. Yine de uyarı ve paylaşım için teşekkürler.

    1. Evet Oğuzhan, biz de birer dış mihrağız! Tabi Güney Kore için. Amacımız Samsung’a düşmanlık yaparak, satışlarını düşürmek ve böylelikle de Samsung’un küresel alandaki gücünü zayıflatmak. Ama sen bu oyunu bozdun! Deli Kadir gibi adamsın vesselam. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir