Turkcell T40 Format Atma

Turkcell T40 telefonunuzu donma, ağır çalışma, uygulama hataları, ekran kilit desenini bloke etmek ve unutmak gibi sebeplerle sıfırlamak-formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu iyice şarj edin ve şarj seviyesinin en az %25 olmasını sağlayın. Sıfırlama işlemi sırasında telefonunuz düşük şarj dolayısıyla kapanırsa, umulmadık sonuçlar doğabilir! İşlem sonrası telefonunuzun sıfırlanacağından, mümkünse önceden verilerinizin yedeğini alın. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzu formatlamak için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. Anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzun  menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. İlk yöntem için Menü> Ayarlar> Yedekle ve geri yükle> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini bloke etmek, unutmak veya uygulama hatalarından dolayı açılmayan telefonlar için en etkili olanıdır. Yapacağımız işlemin adı; donanımdan format. Bunun için telefonun tuşlarından yararlanacağız.Turkcell T40 hard formatTelefonunuzu kapatın ve görselde göstermeye çalıştığımız gibi ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu+ açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Burada dikkat etmeniz gereken detay telefon sistem ekranına geçene kadar parmaklarınızı tuşlardan çekmemek! Kısa bir süre sonra sistem ekranı(recovery mode) belirecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz, ses kısma tuşu yardımıyla “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Önünüze gelen yeni ekran onay ekranıdır; burada yine ses kısma tuşuyla aşağıdaki “yes delete all user data” seçeneği üzerine gelip yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Bu aşamadan sonra telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapacak ve sistem ekranın ilk haline dönecektir. En baştaki “reboot system now” seçeneğini onaylamak için açma-kapama(kilit) tuşunu kullanın ve telefonunuzu yeniden başlatın. İşlem tamam, telefonunuz artık yeniden kişiselleştirmeye hazır!

Telefonuna virüs bulaşmış kullanıcılar formatlama işleminden sonuç alamazsa yazılım yüklemesi yapmalıdır. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Turkcell T40 Yazılım Yükleme

Author: Tayfun Sağır

275 thoughts on “Turkcell T40 Format Atma

 1. Benim t40 telefonum çok fazla yanlış şifre girdikten sonra kilit tuşuna basınca”çok fazla desen denemesi yaptınız google hesabınızı girin” doğru girmeme rağmen yanlış diyor bende dediğiniz gibi tuş kilidi açma ve ses artışı tuşuna basılı tutuyorum fakat turkcell yazısı geliyor sonra da normal telefon ekranı geliyor her şeyi doğru yaptım fakat neden format menüsü gelmiyor acaba

  1. Rambo merhaba. Cevap biraz gecikti, kusura bakma. Bazı Android versiyonlarında söz konusu hata mevcut, bilgiler doğru girilse de yanlış diyor. Format menüsüne geçebilmek için de telefonu kapat, 15 saniye kadar bekle ve sonra ses açma tuşuna basılı tutarken telefonu aç. Kurtarma modu ekranı gelene kadar da tuşları bırakma.

 2. Denilen gibi yapiyorum turkcell yazizi geliyor biraz bekledikten sonra yeniden format ekrani geliyo telefon acilmiyo nerde yanlis yapiyorum

  1. Coşkun merhaba. Tahminimizce ses tuşlarından biri basılı kalıyor. Yani tuşun tespit edilip, sonra onarılması gerekiyor.

 3. t40 telefonu yere düşürdüm siyah görüntü var acma yerine basınca ısık yanıyo ama ekran siyah nolmuşdur acaba

 4. t40 telefonum acılmıyor turkcell yazısı gozukuyor donuyo öyle ama acılmıyo sarja takıyorum sarjdada oyle kaldı sarj doluyo dıe göstermıyor, format atmaya calısıyorum olmuyo androıd yazısı gozukuyor sadece kalıyor

   1. telefonumun ekranını nemlı bezle sildikten sonra kapattım acmaya calısıyorum böyle oldu yazılımı yukleyemıorum hıc acılmıyor telefoncuya gotursem yapabılırler mi

    1. Kesin yorum yapmak mümkün değil ama yüksek ihtimalle yaparlar. Elektronik cihazlarınızı temizlerken çok dikkatli olmalısınız. Çok hafif nemli temizlik ürünleri tercih etmelisiniz. Aksi taktirde çürümeye yol açıp, cihazı çalışmaz hale getirebilirsiniz.

  1. Yazılım yüklemesi yapmanız gerekiyor. Makalenin en altındaki bağlantıyı kullanın lütfen.

 5. Reset attıktan sonra mesajlar durdu rehber durdu gibisinden şeyler geliyor ve tamama bassam bile aynı şey tekrar geliyor ne yapmalıyım

  1. tekrar format atıp kurulum yaparken wifi bağlantısı yapıp çıkan güncellemeleri yapın.

 6. t 40 yazılım indiriyorum ve hafısa kartına atıyorum resetlerken kuruyor fakat yine aynı logo çıkıyor

  1. Isa yorumlarını lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaş.

   Biz bu işlemi henüz denemedik, bu yüzden işlemi başarıyla sonuçlandırmış birinin makalesini bularak, sorularını ona sormalısın. Sitemizde bu konuda paylaşım olmadığı için yanlış yönlendirmek istemeyiz. Google’da bulduğunuz sonuçlardan en çok teşekkürü alan muhtemelen en sağlıklı paylaşımı yapandır.

   1. tayfun bey sitede bu konuya ilişkin bir arkadass var onun sıkıntısı benimki ile aynı fakat o da yardım alamamış telefona ben gogle player den birşey yükledim daha sonra vürüs telefonu sardı kendi kendine oyun indiriyor ve sonun da internetten rest ile bilgilere bakıp resetledim ondan sonra bir daha telefon açılmadı açiliyor fakat logo kısmında kalıyor lütfen yardım

 7. selam ben isa t 40 telefonum vürüs nedenı ile çöktü açılıyor fakat turcell logosunda kalıyor telefone reset attım ama yine aynı logoda kalıyor benim internetten indirip yazılımı atabilecegim link varmı yardımcı olurmusunuz

 8. Benim telefona virüs bulaşmisti format attım sistem guncellemesi yapti kendi kendine şimdide gelen kendisi google play storeden bir şeyler indiriyor ve dilemiyor bunu nasıl cözerim

  1. Play Store uygulama güncellemelerini yapıyordur. Güncelleme hareketlerine dokunup, tümünün iptalini sağlayabilirsiniz.

   1. Güncelleme yapmıyor telefon kendisi oyun falan yüklüyor sonra telefona bişeyler oluyor kendi kendine kapanıp açılıyor sistem hatası veriyor sürekli

     1. abicim tayfuncuğum şimdi burda resmi resmi mesaj atıp “format atın.” demek dalga geçmek gibi birşey telefon yazılımdan düşmüş buna yazılım atılması gerekir analata biliyormuyum burda şimdi bişi talamış gibi olmayakta az okurlarınıza karşı saygılı olun

      1. Eleştirinizi saygıyla karşılıyoruz. Ancak burada makale paylaşmanın dışında her gün onlarca ziyaretçi yorumunu da bizzat biz cevaplıyoruz. Bazen bu sorular ya kendini tekrar ediyor ya da bizim anlattıklarımız anlaşılamadığı için konu sapıyor. Dolayısıyla gerilmemek imkansız hale geliyor. Ziyaretçilerimizin de bu konuda duyarlı olmasını beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum.

       Yukarıdaki arkadaşımızın soruyu sorduğu tarihte virüs yeni yeni yayılmaya başlamıştı. Bu virüse kadar bir çok virüs format atmakla giderilebilir cinstendi. Eğer soru bugün sorulmuş olsa cevabımız tabiiki o şekilde olmazdı. Zaten yakın zamanda makale güncellemesini yaptık.

       Sevgiler, saygılar.

       1. benim sizi eleştirmek gibi bir niyetim yok fakat sizin orda 2 kelimeyle baştan savma gibi yanıt yazmanız pek hoşuma gitmedi açıkcası
        bir fikrniz olmasada az konuyu açabilirdiniz

  1. Dokunmatik lensin değişmesi lazım. Bunun için bir teknik servise danışmalısınız. Bulunduğunuz yere göre 60-100 lira arası bir masrafı olur.

    1. Ahmet bir daha ‘acil cevap’ yazma sakın! Bizce gitmez, deneyerek tecrübe edebilirsin.

 9. Merhaba, rehberim ikide bir kendiliğinden silinip geri geliyor ancak bu zaman alıyor. Üstelik aramaları göremediğim gibi, rehbere kimseyi ekleyemiyorum bile! Bu sorunun düzelmesi için ne yapabilirim????

  1. Yukarıda anlatılanları yaparak sorunu aşabilirsiniz. O konuda yapabileceğiniz herhangi bir ayar yok maalesef.

  2. Seda hanım 532 yi arayıp teknoloji asistanına bağlanınız dediğini yapın sorun ortadan kalkıyo bende kalktı.

 10. Hocam yukarıdaki yöntemi harfiyen yaptık fakat telefonu açar açmaz tekrardan aynı hata çıktı.

  1. İkinci yöntemden bahsediyoruz dimi? Garip, o şekilde bir hata almamanız lazım. Hafıza kartı varsa çıkarın. Tüm denemelere rağmen sonuç vermiyorsa, yazılım yüklenmeli. Ancak biz bu konuda henüz deneme yapmadık. Format her zaman iş gördü.

     1. Power clean uygulamasına basılı tutup silmek istiyorum ama çöp kutusu simgesi çıkmıyor. Ama diğer uygulamalarda çöp kutusu simgesi çıkıyor ve silinebiliyor. Sadece bu power cleande yok.

      1. Entegre bir uygulama çünkü. Ayarlar> Uygulamalar yörüngesini izleyip, devre dışı bırakmayı deneyin.

  1. Tabi atarlar. Ancak ikinci yöntemi siz de uygulayabilirsiniz. Eğer olmazsa teknik servise verirsiniz.

 11. Merhaba, benim telefonum hiç açılmıyor sarja koyuyorum doluyo gosteriyo ama dolmuyo telefonu acmaya calisiyorum olmuyo bataryasini degistirdim bataryanin pili bitene kadar hersey guzeldi sonra o da sarj olmamaya basladi sarj aletini degistirdim yine olmuyo lutfen yardim edermisiniz

  1. Bir teknik servise başvurun ve durumu anlatın. Muhtemelen şarj soketinizin onarılması gerekecek.

 12. Kolay gelsın… Format attıktan sonra rebooot yaptıgımda telefon acılmıyor… Btaryayı sokup actıgımda acılma asamasını gecmıyor . yardım edermsnz ?

  1. İkinci yöntemi uygulayarak telefonu açamıyorsanız yazılım yüklemesi yapılması gerekecek. Bu konuda deneme yapmadığımızdan bağlantı paylaşamıyorum.

 13. ben telefonu sinirlenip elimden telefonu attım telefon açılmıyor telefona yazılımı yeniden yüklenmesi gerekiyor dediler bunu nasıl yapabiliriz.

  1. Telefonun darbeye maruz kalmasıyla yazılımsal bir sorun oluşması zor. Muhtemelen donanımsal bir sıkıntı oluşmuştur. Yine Google’da ‘T40 yazılım yüklemesi’ şeklinde aratma yapıp, deneme sağlayabilirsiniz. Sonuç alamazsanız bir teknik servise danışmalısınız.

 14. Mrb kolay gelsin benim telefonunum dokunmatigi çalışmıyor bu yazdığınız formatı uygulasam kendine gelir mi yardimci olursaniz cok sevinirim

  1. merhaba, dokunmatik çalışmama sorunu genelde donanımsal bir sorundur ama denemekte fayda var.

 15. slm kolay gelsin öncelikle benim sorunum gösterdiginiz makaleyii uyguluyorum fakat robaot resmi çıkıyor ama hiçbi secenek yok uzun süre bekledim ama hiç bi işlem yapamıyorum tlfn sıfırlıyamıyorum yardımcı olur musunuz ?

  1. robot resminden sonra recovery mod otomatik açılır normalde, açılmıyorsa robot resmi varken sırayla tuşlara basmayı deneyin.

   1. halil bey yalnız robot resmi çıktıkdan sonra hiç bir işlem yapamıyorum sadece power tuşu kapatıyor tekrar tlfnu .

    1. robot ekranından recovery mod ekranına geçmek için cihaz bir tetikleme bekliyor olabilir, cihazın bütün tuşlarına sırayla birer kez basıp tepki olup olmadığını görün, herhangi bir tepki alamıyorsanız cihazınızdaki yazılım recovery moda geçmenizi engelliyor demektir. bu durumda yazılım yüklemesi yolalrını araştırmalısınız.

     1. anlaşıldı program attırmam gerekiyor yardımınız için teşekur ederin yazılımı kendi imkanımla yapa bilirmiyim peki yada program atsam bilgisayran kurtara bilirmiyim .

      1. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı ama internetten araştırırsanız mutlaka bulursunuz. kendiniz atabilirsiniz.

    1. Rehberden içe dışa aktar yaparak hafıza kartına veya Gmail adresinize alabilirsiniz. Ya da Turkcell Yedek uygulamasıyla yedekleme yapabilirsiniz.

 16. 88merhabalar benim sorunum t40a format attım ama telefonum işlem görmüyo. Açılıyo ama özelliklerine ulaşılmıyo örneğin şöyle birşeyler yazıyo (malesef android.process.acore işlemi durdu)gibi yazılar çıkıyo tabi bu ard arda oluyo bir bilginiz varsa yardımınızı beklerim…

  1. hafıza kartındaki verileri kurtarmak için geliştirilen programlar var internette ama telefon hafızası için de kullanılabilirler mi bilmiyorum, internette card recovery ve phone recovery diye aratma yapabilirsiniz.

 17. T 40 ın sistemi çöktü 1 ayı aşkın garanti de. Telefonu verdiğim yere ne zaman gelecek dedim dün onlarda t 50 verecekler bir ihtimal dediler sizce???

  1. t40 cihazının sıfırı stokta kalmamışsa size t50 vermeleri gerekiyor zaten. herhangi bir ücret talep etmeden t50 verirseler alın tabi. t40dan 10 kat daha iyidir :)

 18. Oncelikle Kolay gelsin Turkcell T40 akıllı telefona format atımında rehber de bulunan telefon hafızasında ki kayıtlarım silinir mi? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 19. telefon sarj almıyor ve açılmıyor peki telfonu açmadan içindeki fotoğraflardan nasıl kurtulabilirim yardım eder misimiz

  1. çalışmayan telefona format atamazsınız, dolayısıyla içindekileri silemezsiniz. şarj ile ilgili bir sorun varsa başka bir batarya ile deneyin.

  1. Kısa bir süre demişzi makalede yani dakika değil. 1 dakşkayı geçiyorsa yanlış işlem yapıyorsunuz demektir.

 20. tesekkur ederim bigileriniz için bi süre ugrastım ama batayayı cıkartıp geri taktıktan sonra hemen oldu emeğe saygı tekrar tesşekkürler….

 21. kardesım t40 telefonum var dedıgın tuslara basıyorum karsıma androıd yazısı gelıyor ondan sonra bırsey gelmıyor ne yapmam lazım telefon desenı hatası alıyordum bunu yaptım androıd ekranı gelıyor baska bırsey gelmıyor devamı yok

 22. merhabalar dediğiniz gibi bütün formatlama işlemini yapıyorum ama telefon açılmıyor.Bunun sebebi ne olabilir acaba

  1. cihazda yazılım çökmesi varsa formatla düzelmez. yazıım yüklemesi yapmalısınız. bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı ama maalesef.

 23. ben aynısını yaptım ama ftm androıd yazısı geliyo ole kalıyo ban recovery gelmiyo yardım edin lutffen

 24. ben fotmat atıorum telefon tekrar açılıor ama hiçbişey silinmemiş aynı olarak. ve bir uygulamayı örneğin facebooku açmaya çalışyorum facebook durdu vs. diyor ne apıcam?

     1. Hayır. Menüye giremiyorsanız ne formattan önce ne de formattan sonra bilgilerinizi kurtaramazsınız.

 25. telefonda menüde bir şey sileceğim zaman ‘türcell arayüz kapandı diyor ‘ sorun nasıl gider

 26. Kolay gelsin ben telefonu King user ile rootladim telefona reset çektim fabrika ayarlarindanda yaptim reseti. Tahminime göre sistem uygulamasinı sildim. “Widevineboot” hatası veriyor telefon aciliyor ama sadece bildirimler penceresi gorunuyor. Ekrandaki uygulamalar görünmüyor ekran tamamen siyah.
  Yardimci olursaniz memnun olurum teşekkürler.
  Turkcellt40zte

  1. merhaba, format ile düzelmiyorsa telefona yazılım yüklenmesi gerekecek. maalesef bizim bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı, internetten araştırırsanız mutlaka bulursunuz ama.

 27. 2.verdiğiniz yöntemi deniyorum deniyorum olmuyo Google e postası istiyo ne yapacam?

  1. ilemi doğru şekilde yapıp telefonu formatlarsanız herhangi bir şey istemez sizden.makaleyi dikkatlice okuyun.

 28. telefonuma indirdiğim resimleri ve müzikleri telefon açmıyor,gostermiyor. twitter ve tumblar gibi uygulamalari actigim zaman resimleri profil resimleri gostermiyor? Ne yapmam gerek?

  1. tarayıcı ayarlarına girip ayarları sıfırlamayı deneyin, düzelmezse format atmak zorunda kalacaksınız.

  1. format atmalısınz, format için şunu deneyebilirsiniz

   telefonu kapatın.
   ses kısma ve güç tuşlarına basın
   ekrana android logosu gelince tışları bırakıp ses açma tuşuna basın ve ses çam tuşu basılıyken güç tuşuna basın.

  1. merhaba, evet format işlemi genel olarak, uygulamasal veya cidi olmayan yazılımsal hataları giderir.

 29. mrhb….t40 cihazım 5 günüdr şarz da % 43 e anca geldi…şarz dan çıkarsamda devamlı kırmızı ışık yanıyor ve şarz olduğu gözüküyor…telefoncuya götürdüm arızasını bulamamış sebebi ne olabilir…. yardımcı olursanız sevinirm.

  1. merhaba, şarjdan çıkarmanıza rağmen hala şarj oluyor gösteriyorsa şarj soketinde kısa devre var demektir. şarj soketinin temizlenmesi, gerekiyorsa değişmesi gerekir. başka bir servise gösterin lütfen.

 30. Üsdat intyernet durdu. google durdu. alarm durdu vb. şeylerçıkıp kendini 0lıyor telefon . dediğiniz işlemi haftada bir yapıyorum ama anlamıorum acil yardım ?

  1. sonradan yüklediğiniz bir uyguama bu sorunlara yol açıyor olabilir veya sistem dosyalarından bazıları silinmiş olabilir. Telefonu formatayıp herhangi bir uygulama kurmadan bir süre telefonu kullanmayı deneyin. Format atarken wipe cache parititon seçeneğini de uygulayın.

   1. hocam bu mesajdan sonra olmadı bazı müzik ve resim atıyorum bi kaç gün sonra aynısı oluyor şarkılarda sorn olur mu virus vb.

    1. Müzik ve resimlere virüs bulaşmış olabilir. İçine birşey atmadan bir kaç gün kullanıp deneyin.

     1. HOCAM AYNI BİŞEY DEĞİŞMEDİ KAFAYI YEDİM YA NE YAPCAM KIRIP ATASIM GELİYOR ARTIK EHRGÜN FORMAT ATIYORUM TELEROFNUA

      1. yazılım yüklemesi gerekiyor olabilir, yazılım yüklemesini araştırabilir veya yetkili servisine gönderip yazılım yüklemesi yapılmasını isteyebilirsiniz.

       1. üsdat bi link var mı elinde ben kendim yapsam öğrenci adamız ya allah aşkına yardım et bi

  2. Maalesef bu model için yazılım yüklemesi konumuz mevcut değil. Yardımcı olamayacaz.

   1. eeee nasıkl yapcaz ne yapam ben bu telefonu alıp atasım geliyor ya nasıl t40 bu arkadaş

 31. Kardeşim benim e postam çalındı ve telefon desenini unuttum nasıl açabilirim bir yardımcı olsan

  1. bakım esnasında format atılmamışsa formatlamanızı öneririz. önbellekten falan kurtulmuş olursunuz.

 32. Hocam simdi teli sarja takiyorum oluyor diyor ama olmuyor tekrar takiyorum bazen oluyor sonra teli acip kapattigimda sarji direk dusuyor bataryayida degistitdm sarj aletleride denedm formatta attip hep ayni yardimci olurmysnz

  1. Bu sorun genelde şarj aleti, batarya ve telefon soketinden yapar. Şarj aletiniz orjinal değilse mutlaka orjinal bir şarj aleti deneyin. Şarj aleti ve bataryadan eöinseniz telefon soketine baktırın.

 33. Telefonumda birkaç gündür google proces durduruldu diyor ardından bütün uygulamalar durduruyor ve telefon kendi kendine yeniden başlatılıyor. Fabrika ayarlarına geri dönmeyi denedim ancak hiç bişey silinmiyor aynı açılıyor ve sorunlar tekrar ediyor. Sorun nerde ve ne yapmalıyım düzelmesi için yardımcı olur musunuz?

   1. O şekilde yapıyorum zaten. Ayarlardan sıfırla dediğimde de olmadı. İki türlü de dönemiyorum fabrika ayarlarına.

    1. Format işlemi ekranında Wipe data/factory reset seçeneğinin bir altında ki wipe Cache partition seçeneğine de gelip güç tuşu ile onaylayın ve tekrardan başlatın. Tekrar aynı problem ile karşılaşırsanız muhtemelen yazılımda problem var demektir. Teknik servise danışın.

 34. Telefonumu emoj klavyeye aldım ve ekrana şifre koydum şifreyi girdim ama klavye onay tuşu yok napıyım emoj klavye onay tuşu nedir ?

  1. ok veya enter tuşu vardır mutlaka. yazı yamasa bile ok işareti olan bir tuş olması lazım.

    1. yoksa format atmanız gerkecek. makalede nasıl format atabileceğinizi yazdık. işlemleri sırasıyla uygularsanız telefonunuzu formatlarsınız.

  1. işlemleri doğru ve eksiksiz yaparsanız telefonunuzu formatlarsanız. İlk açılış biraz sürebilir bekleyin. telefonda hiç hareket yoksa bataryayı kontrol edin. şarjınız bitmiş olabilir.

 35. ben yaptım olduu silinsin acılsın yeter ama hala bekliyorum telefon acılmadı turkcell yazısı var

 36. ya benm telefonum T40 ablam ekran kılıdını cok kez denemıs olmams oda smdı google hesabı fln dıyor gırılmıyo telefona napıcm ben ?

 37. Telefonumda google play acilmiyor acilir gibi oluyo ama kendiliginden cikiyo google playdan nasil duzeltebilirim yardimci olurmusunuz

  1. uygulama yöneticisne girip uygulamanın önbelleğini silin. düzelmezse format atmanız gerekecek.

 38. Telefonun sarjı %10 ken birden %1 e dusuyor kapanıyor defalarca farklı yollarda sarja takıyorum kırmızı led ışık yanıp sonuyor sonra hiç yanmıyo tepki göstermiyo rast gelirse bazen açılıyo sonra yine aynı sey sarj aletinde falan sorun yok

 39. iyi günler ben sizin dediklerinizi yaptım fakat sizin dediğiniz gibi bir ekran gelmedi wipe data/factory reset yazan bir ekran gelmedi sadece siyah bir fon üstüne android yazan bir simge ve telfonun bildirim ışığı kırmızı şekilde yanıp yanıp sönüyor. lütfen yardıcı olur musunuz telefonum düzelmiycek mi?

  1. Bataryayi cikarip geri takin ve bastan baslayin. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen başarısız oluyorsa cihazın yazılımında bir sorun oluşmuş olabilir, bir teknik servise danışabilirsiniz.

 40. telefonumda desen vardı birkaçdefa yanlış desen denedimgmail istiyor araştırdım intarnet açık olmadan gmail e giriş yapamazmışım dedğiniz şeyi yaptım telefon kapalıyken kapatma ile ses verme tuşuna basılı tutup açtım format aTILMADI YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

  1. recovery moda sahip olmayan cihazlar içindir bu işlemler, sizin cihanızda zaten recovery moda var. makalemizde anlatıldığı şekilde format atabilirsiniz. herhangi bir riski yoktur. fasboot moda geçmek içinse komut girmelisiniz, yanlış bir işlemde cihazınız zarar görebilir.

 41. Merhaba t40 cihazim durduk yere bildirim isigi kirmizi renkde yandi ve kapandi.. Bataryayi cikartip biraz bekledim simdi acilmiyor ve recovery menusune de ulasamiyorum guc dugmesine bastigimda kirmizi bildirim isigi devamli olarak yanip sonuyor.. Cok lanet okudum cihazada simdi Boyle elimde kalinca uzuldum durum nedir sizce?

  1. öncelikle bataryanın şarjı olup olmadığından emin olun. telefonu bir saatliğine şarja bırakın. düzelmezse yazılımı çökmüş olabilir, bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı henüz maalesef.

 42. Telefonum T40 ilk aldığım zaman açılışta türkcell açılış müziği çalıyordu,yukarıda anlattığınız gibi format attım yine çalmıyor.Aslında müziği çok önemli değil ama eski haline neden dönmedi.

  1. büyük olasılıkla müzik dosyasını silmişsiniz. dosya olmadığı için çalamıyor. format silinen dosyaları getirmez.

  2. sa kardeşim em son güncellemeden sonra artık sesi gelmiyor.telefonnun birde en sagdaki dokunmatik tuşa uzun süre basınca geçmiş uygulamaları gösterio.k.g

 43. 3 gün önce kvk garanti servisine verdim mikrofondan dolayı onarımı yapıldı. ekstradan yazılımı güncellemişler. fakat internetten videoları açmıyor whatsappı açmıyor. garantive vermeden önce böyle bi sorunum yoktu ..

  1. uygulama güncellemeleri olabilir, google play storea girip güncellemeleri kontrol edin. düzelmiyorsa format atabilirsiniz.

 44. merhaba telefon kendi kendine işlem yapıyor mesela arama yapcam kendi tuşlara basıyor mesaj atcem kendi yazıyor gönderiyor ben bir tuşa basıyom o başka bir tuşa basıyo menü kendi kendine değişiyor kendikendine foto çekiyor benim yapabileceğim bir cözüm varmıdır yardımlarınızı bekliyorum tşk ederim çünki iki defa servise yolladım servis yazılım güncelleyip geri yolladı bende facebook güncellemesi yaptım ve sorun tetkar oluştu

  1. yazılımsal değil büyük ihtimalle donanımsal bir sorundur bu. dokunmatik lensin değişmesi gerekecek. tekrar servise verip dokunmatik sorunu yaşadığınızı belirtin. düzelmiyorsa değişim talep edin. değişim yapmazlarsa normal bir teknik servise yaptırabilirsiniz.

 45. merhabalar bende turkcell t 40 var ama deseni unuttum artı bırde gmail hesabınıda unutum ne yapmam gerekiyor yardımlarını bekliyorum.

 46. arkadaslar bu tlf rezıl bır tlf sakın almayın pısman olursunuz (sureklı ısletım sıstemı cokuyor ve performans sıfır – sıfır rezalet

  1. Telefonda veya bataryada kisa devre vardir. Oncelikla baska bir batarya denemelisiniz. Riskli bir durum fazla isinirsa patlayabilir. Teknik servise goturmenizde fayda var.

 47. telefona güncelleme geldi güncelledim bi daha açılmıyor “Maalesef mesajlar ,swype,google play” durdu gibi şeyler diyor yardım edin

      1. Yazilim yuklemeniz lazim o zaman. Bu modele yazilim yukleme sansimiz ilmadi henüz. Internette arastirabilir veya servise gönderebilirsiniz.

          1. Internetten arastirabilir veya servise gonderebilirsiniz demistim zaten. Illa yetkili servisi olmasi lazim degil diger teknik servislere de sorabilirsiniz.

 48. t40 telefonumu rootladım galiba yanlışlıkla arayüzü sildim. telefon açılıyor ama ekran gelmiyor üstten indirdiğimiz bildirim menüsü açılıyor, whatsapptan gelen mesajlar gözüküyor. donanımdan formatı attım bi şey değişmedi ne yapmalıyım? usb’den yazılım yükleyebiliyor muyum?

 49. Telefonum sürekli “yalnızca acil çağrılar için” diyor mesaj ve ya arama yapamıyorum ne yapmalıyım

  1. öncelikle *#06# kodu ile imei numaranızı bulup imei sorgulama yapın.

   https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

   imei numaranız kayıtlı ise. telefona başka bir kart takıp deneyin. başka kart ile de şebeke alamıyorsanız telefonu formatlayın. formattan sonra da şebeke alamıyorsanız servise gitmesi gerekir. varsa garantisi yetkili servisine gönderin. ciddi bir sorun olabilir.

 50. çok fazla desen denedigim için telefonum kitlendi nsl yapabilirim yardımcı olabilirmisinz

 51. Hafiza kartimi okumuyor telefon. Bicimlendirdim yine bicimlendir diyo ne yapmam lazim yardimci olur musunuz.

 52. turkcell t40 da vodafone hattı kullanıyorum int. paketim var yalnız internete giremiyorum. bu hattan mı kaynaklanıyor yoksa telefondan mı hattı turkcell mi yapmam gerkiyor anlamadım.

  1. telefonun ayarlarını yaparsanız hattınızın turkcell veya vodafone olması farketmez.

   vodafone ayarları için:

   APN : internet
   Kullanıcı :vodafone
   şifre: vodafone

 53. Turkcell t 40 hangı yerı acsam kapandı dıyor kendınden kapanıyor hıc kullanamıyorum bütün programlar kapanıyor mesala en basıtı takvım acmaya çalışıyorum üzgünüz durduruldu dıyor ne yapmalıyım fabrıka ayarına aldım iğne olmuyor yardımcı olun lütfen yoksa tlf karacam daha alalı 6 ay oldu cevap beklıyorum

  1. fabrika ayarına değil, makalede anlatıldığüı gibi tuş kombinasyonuyla format atmayı deneyin. düzelmezee yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

  1. o geliştirici seçenekleriyle ilgili, teelfon sınırlı modta değilse(ekranon sol veya ağ alt koşesinde sınırlı mod yazar) geliştirici seçeneklerini kapatın. kırmızı çerçevenin kaybolması lazım.

 54. son güncellemeden sonnra bı oyun veya facebook gibi programa girerken ekranın kenarlarında kırmızı ısık oluyo bu neden ve telefon son guncellemeden sonra kapanıp acılıyo kendi kendıne?

  1. Ayarlarda geliştirici secenkeleri menüsünden isaretlediginiz secenekleri pasiflestirin. Gereksiz uygulamalari silin. Cok fazla ram kullanildiginda telefon kendini kapatip acabilir.

 55. son gücellemeden sonra telefonum internette baya bi yavasladı bide arada bir kasma yapıyo acaba neden ola bilir ?

  1. genelde telefonlar güncellendiğinde biraz ağır çalışmaya başlarlar, gereksiz uygulamaları silin, ram arttıkça telefon hızlanacaktır.

 56. dun telefonum ayarları acil arama yuklendi sonra diger foksiyonlar kapandi o yüzden formattan başka seçenek kalmadı. telefon sadece acil arama yapabiliyor,

 57. Dediklerinizi uygulaım fakat telefonum açılmıyor. ne kadar beklemem gerek . Suan internet cafeden yapıyorum.

  1. işlem anlıktır en fazla 30 saniye sürer. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun. bataryayı çıkarıp geri takın ve baştan deneyin.

   telefonum açılmıyor derken, hiç çalışmıyorsa telefonunuz formatla düzelmez.

 58. merhaba benim telefonumda soyle bi sorun var. kulaklıkla müzik dinlerken yabancı birsey soyleniyor ve müzik kesilip baslatılıyor diye bi yazı cıkıyo acaba bu neden ola bilir format atsam düzelirmi?

  1. öncelikle kulaklığınızı kontrol edin. kulaklık telefonla uyumlu olamayabilir. bnaşka bir kulaklık deneyin. başka kulaklıkla da aynısı oluyorsa tuşlarınızdan biri basılı kalıyor demektir.

  1. format emnüsü gelene kadar basılı tutmanız gerekiyor. normalde 30 saniyede gelir. olmuyorsa, bataryayı çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin.

  1. format emnüsü gelene kadar genelde 30 saniye içinde gelir. bataryayı çıkarıp geri takın ve en baştan deneyin.

 59. devre dışı bırakıldı diyo telefonu sıfırlarken yanlış bişey mi yaptım acaba editör

  1. lütfen tekrar format etın hem wipe data factory reset hem de wipe cache partition seçenekleriyle.

  1. herşeyi siler ancak. google hesabınızda geçmişi kaydet seçeneğiniz aktifse ve telefonda aynı hesap ile girişi yaparsanız arama kayıtları çıkabilir. arama geçmişini silmek için bir tarayıcı sayfası açıp ayarlara girin. gizlilik ayarlarından geçmişi silin.

 60. TURKCELL T40 FORMAT ATILDIĞINDA FACEBOOK,MESENGER.TURKCELL TV FİLAN SİLİNİYOR MU

 61. teşekkürler kardeşim bilgilendir meden dolayı bu işlemden sonra satın aldığımzdakı programlara mı donmekte yok sa ayrıca kurulum yapmak gerekirmi

 62. kardeş dedıklerını bızaat uygulaadım fakat turkcell ekranında kalıyor telefon

  1. yazılımla ilgili bir sorununuz var o zaman. yazılım yüklemesi yapmalısınız ancak bu modele daha önce yazılım yükleme şansımız olmadığı için bu konuda bilgi veremiyrouz.

 63. SLM KARDEŞİM 2. yöntemi yani açma tuşu ile ses tuşuna birlikte basıyorum … wipe data/factory reset ekranı belirmiyor neden ::

  1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun. telefonu kapatın. bataryayı çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin.

 64. Kardeşim gerçekten çok saol telefonuma 1 oyun indirmeyi çok istiyodum sayende indirdim format atıp çok teşekkürler

 65. sa
  ol kardeş tlf kurtardık yoksa ugraşacaktık bilmeyenlerle
  daha yenilik ler olur inşallah
  çokçok teşekkür

 66. Turkcell T40 telde root explorer ile düzenleme yaparken farklı bir dosya sildiğimden tel arayüzü gitti sadece arama ekranı var uygulamalara falan hiç bir şekilde giremiyorum. soft ve hard reset yaptım fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilecek var mı yada Orijinal F/W nerede bulabilirim?

 67. Kardeşim Ben Telefona Twrp Cwm flaşladım fastboot tan ama cwm çalışmadı ve şuanda elimde orjinal cwm yok , orjinal cwm ye nasıl dönebilirim ? :S turkcell t40 varsa orjinal cwm gödnerebilirmisiniz bana e-posta adresime

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.