Samsung S7562 Galaxy S Duos Format Atma / Sıfırlama

Samsung S7562 Galaxy S Duos telefonunuzu ağırlaşma, donma, hata verme gibi anormal çalışma durumlarından ötürü formatlamak-sıfırlamak isterseniz bunu aşağıdaki görsel yardımıyla da anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz. Bu çözüm ekran kilit deseni dolayısıyla kilitlenmiş telefonlarda da işe yarar.

Sıfırlama işlemine başlamadan önce mümkünse verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %25 olmasını sağlayın. Zira telefonunuz formatla işlemi sırasında düşük şarj dolayısıyla kapanırsa umulmadık sonuçlar doğabilir.

Anlatacağımız ilk yöntem telefonunuzun menüsüne ulaşamadığınız durumlardaki en geçerli yöntemdir. Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses açma tuşu, ses kısma tuşu, home(ana ekran) tuşu ve açma-kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın. Bu aşamada tuşları bırakmıyoruz. Ekrana Samsung logosu gelip kaybolacak. Bu aşamada ise sadece açma-kapama(güç) tuşundan parmağımızı çekip, diğer tuşlara basmaya devam ediyoruz. Karşınıza ikinci kez ‘Samsung’ logosu geldiğinde tuşlara basmayı bırakabilirsiniz, tuş kombinasyonunu başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Sistem ekranında dokunmatik çalışmayacaktır.  Ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data-factory reset’ seçeneği üzerine gelip açma-kapama(güç tuşuyla) onaylıyoruz. Yeni ekranda yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘yes — delete all user data’ seçeneğine gelip yine açma-kapama(güç) tuşuyla onaylıyoruz. Telefonunuz sıfırlama işlemini otomatik olarak yaparak, yeniden açılır. İşlem tamamdır! Artık telefonunuzu kişiselleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz…samsung-s7562-galaxy-s-duos-format-atmaİkinci yöntem ise telefonunuzun menüsüne ulaşabildiğiniz durumlarda yapabildiğinizdir. Onun için ise Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla yörüngesini izlemeniz gerekiyor. Telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış bir şekilde yeniden açılır.

Formatlama-sıfırlama işlemi telefonunuzdaki tüm verileri siler ve telefonunuzu ilk aldığınızdaki haline çevirir. Telefonda bir yenilenme olacağından performansı artar.

*Eğer Samsung S7562 Galaxy S Duos telefonunuzun ekran kilit desenini unuttuysanız veya yanlış girip bloke ettiyseniz, bunun üstüne bir de telefonunuzu bağladığınız Gmail hesabı bilgilerini de bilmiyorsanız telefonunuz kilitlenir. Bu durumda ilk yöntemi uygulayarak telefonunuzu açmaktan başka seçeneğiniz kalmaz! Başta da belirttiğimiz gibi ekran kilit deseni sorunlarında en geçerli yöntem, görsel yardımıyla anlatmaya çalıştığımızdır.

 Samsung S7562 Galaxy S Duos cihazınıza yazılım yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

46 thoughts on “Samsung S7562 Galaxy S Duos Format Atma / Sıfırlama

 1. İyi günler bende Samsung s duos 7562 var.Yedekle ve sıfırlama yaptım ayarlardan şimdi Samsung galaxy yazısı ve dil türkçe yazısı cikıyor ileriye basınca tarih saat ayarı tekrar ileri yapıyorum simsiyah ekran çıkıyor.NE yapabilirim .Teşekkürler

  1. Dilek merhaba. İşlemi tekrarlamayı denemelisin. Denemelerin birinde mutlaka sorun çözülecektir.

  1. doğru tuşlara bastığından emin ol. videoda 3 tuş deniliyor ama 4 tuşa basmanız gerekiyor. resimde işaretlenen tuşlar.

    1. telefonun orjinal olduğundan eminseniz bataryayı çıkarıp geri takın ve işlemlere en baştan başlayın.

 2. Abi Çok Saol Teşekkürler Telefon Çok Fazla Yavaşladı Sıfırlayınca Gene Yavaşlıyodu ßir Farkı Kalmadı Teşkkürler :)

 3. Selam benim telefonum sarj olmuyor kapandi acilmiyor ekran gidip geliyor format atmak istiyorum. Olmuyor. Yardim edin..

     1. cihazdan ses geliyorsa bataryayı çıkarın lütfen. tehlikelli olabilir, bataryayı takmayın ve bir teknik servise danışın. cihazda kısa devre oluşmuş olabilir.

    1. verdiğim linkteki makaleyi okuyun. telefon download moduna giriyorsa yükleme yaparsınız. download moda girmiyorsa bir teknik servise danışın.

 4. Salam men telfon da qalaqsi s dosdi ama şireye qoydum sorada yadmnan cxdi bunun şifresin nece elie bilerem ki şifreden acilsin?

  1. selam, şifreyi hatırlamıyorsanız format atmalısınız. makalede nasıl format atabileceğiniz yazılı. okuyup işlemleri uygulayın.

 5. Abi Allah razı olsun 3 telefoncuya gittik yarım saat beklettiler kurcaladılar yapamadılar sayfaya girdim 5 dakikada yaptım Allah razı olsun. :D

 6. Ben bu söylediğinizi denedim ilkinde oldu ancak sanırım bi hata yaptım telefon acıldı şifre hala vardı sonra tekrar denedim bu defa ise telefon sürekli titreti olmadı yani napıcam?

 7. ben telefonuma şifre koymuştum fakat şifreyi unnuttum.yukarıda yazılı olan 1.yöntemi yaptım.telefon ekranına android simgesi çıktı göbeğinde bir şey dönüyor ve bayağı voldu ne kadar beklemem lazım çok acilyardım edin lütfen.

  1. yes delete all user data seçeneğini de onaylamışsanız telefonunuz frmatlanacaktır. içindeki bilgilere bağlı olarak 5-7 dakiya kada rda sürebilir bundan uzun sürerse telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve telefonun frmatlanıp formatlanmadığını kontrol edin formatlanmamışsa işlemi en baştan tekrar deneyin.

 8. Telefona ve hafıza kartına şifre koyamiyorum. Güç tasarrufu benim telefonlarda kayboldu güncell eleme androide geldi.

 9. Bende samsung duos 19082 var.Ekranda donukluk falan olmuyor ama kilit ekranı fotoğrafını kendi fotoğraflarımdan seçemiyorum. Ne yapmalıyım?

  1. daha önce de böyle bir sorunla karşılaşmıştım. format attıktan sonra düzelmişti. ayarlardan telefonu sıfırlayabilirsiniz.

 10. telefon hic açılmıyor samsung ve telefon bılgılerı yazıyor ordan öteye geçmiyor bunun sebebi ne olabilir ve ne gibi bir çözüm yolu bulunmaktadır bu işi bilen birisi akıl verirse sevinirim

  1. format menüsüne girebiliyor musunuz? format menüsüne girebiliyorsanız wipe cache partition ve wipe data factoey reset yaptığınız telefonun açılması gerekecek. aksi taktirde yazılım yüklemesi denemelisiniz. şu an elimizde telefon olmadığı için yazılım konusunda detaylı bilgi veremiyorum.

 11. bende samsung s duos var guncelleme yaptıktan sonra güç tasarruf modu ve navigasyon kayboldu nasıl cıkara bılırım geri

  1. hangi sürüme yükseldi telefonunuz? telefonunuzu nasıl güncellediniz? modifiye yazılım yüklediyseniz belki silinmiş olabilir, ancak resmi sürümünde oyle bir sıkıntı olmaması lazım.

 12. yanlız mersin pozcu şubesi samsung bayisinden şikayetçiyim ilgili müşteri temsilcisi ararsa sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.