Z3X Box ile Samsung S3353 modelinin kilit kodunu ve sim kilidini açabilirsiniz. Z3X box bir Samsung onarım kutusudur. Piyasada başka boxlar da mevcut ancak bizim elimizde Z3X box olduğundan bu işlemi onunla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem sırasında telefonunuzun kapanmaması için lütfen şarjın yeterli seviyede olduğuna dikkat edin.

Herhangi bir USB data kablosunu ile işlemlere başlayacağız. Samsung 2G Tool programı açık vaziyette ve S3353 seçili halde, doğru com portu seçmiş bir şekilde hazır olsun. Telefon kapalı bir şekilde iken usb data kablosunun bir tarafını bilgisayara bağlayın. Direct Unlock ‘a basın ve 2-3 sn içinde telefonda * tuşuna basılı tutarken usb kablosunun diğer tarafını telefona bağlayın.

s3353unlock

Program telefonu okumaya  ve işlemleri yapmaya başlayacak. (İlk kez bu modelin kilidin açıyorsanız sürücülerin yüklenmesi sorun yaratabilir, bu durumda baştan başlayın.)Bir süre sonra resimde olduğu gibi sizden uart cable takmanızı isteyecek program; işte bu kısımda zaten telefon kendiliğinden de açılacak. USB kabloyu telefondan çıkarıp, Samsung UART kablosunun  telefona bağlayıp bekleyin. İşlem sonuçlanacaktır.

Programda yer alan User Code kısmından da, telefondaki güvenlik kodlarını görüntüleyebilirsiniz.

Hakan KARA

2 thoughts on “Samsung S3353 Z3X Box Unlock – Sim Kilit Kırma”
  1. telefona uyguluyorum ama tel işareti geliyor sonra kapanıyor sarj ediliyor oluyor. napmam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir