Samsung N9000 Galaxy Note 3 Format Atma

Samsung N9000 Galaxy Note 3 telefonunuzun ekran desen-model kilidi bloke olduysa veya ekran kilidini hatırlayamıyorsanız telefonu formatlayarak bu sorunları aşabilirsiniz. Format işlemi ayrıca telefonda yaşadığınız uygulama problemlerini de çözecektir.

Format işlemi telefondaki bütün bilgileri, verileri silecek ve telefonu  fabrika ayarlarına geri çevirecektir. Bu yüzden yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca format esnasında telefonun kapanmasını önlemek için lütfen bataryayı şarj edin ve en az %25 seviyesine getirin.

Telefonu formatlamanın iki yolu mevcuttur. Birinci yol olarak; telefon menüsüne ulaşabiliyorsanız,  ayarlara girip ‘Genel’ sekmesinden Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunarak telefonunuzu formatlamayabilirsiniz.

samsung galaxy note 3 n9000 format atma

İkinci yol eğer telefon menüsüne ulaşamıyorsak, telefon kapalıyken yapılabilen format yöntemidir. Bunun için önce telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. biraz sonra telefon Recovery mode ekranında açılacaktır.

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Açılan menüde yes delete all users data seçeneğini seçin ve tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Ekstra olarak wipe cache partition seçeneği ile de işlem yaparak telefondaki öne belleği de silebilirsiniz. Son olarak reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.Telefon formatlanmış olarak açılacaktır.

Author: Halil Akgül

28 thoughts on “Samsung N9000 Galaxy Note 3 Format Atma

 1. Arkadaş allah razı olsun telefonsuya gittim 60 tl para istediler sizin sayenizde kendim yaptım çok sağolun

 2. Bende de aynı model var(SM-N9000Q) ama Android sürümü 5.0 fabrika ayarlarına döndersem sorun olur mu?

 3. Samsung Note 3 N9005 cihazım Avrupa versiyonu ve ilk elime geldiğinde kilidi vardı. O kilidi kırdırmak için binbir yol deneyip en sonunda açtırtıp kullanmaya başladım. Format atma işlemi sonunda bu kilit tekrar karşıma çıkarmı yani tekrar okadar uğraştırır mı beni ona göre format atacağım.?

  1. bahsettiğiniz “Sim Ağ Kilidi” ise bazı cihazlarda formattan sonra tekrar aktifleşir bazılarında sorun çıkarmaz, bu cihazda deneme fırsatımız olmadı.

 4. BENDE AYNI MODEL ORJİNAL NOTE 3 VAR BU FORMATLAMA İŞLEMİ SIRASINDA BÜTÜN VERİLER SİLİNİYOR MU ACABA?? YANİ VİDEO FOTOĞRAF VS..

  1. telefonunuz orninal mi? yukarıda anlatılan işlemler N9000 orjinal note 3 cihazları içindir. Telefonunuz orjinalse işlemleri sırasıyla ttakip edin, açılacaktır.

 5. Kore mali note3 elimdeki bende desen kilidi mi unuttum.anlatıldığı gibi formatladim oldu çok teşekkürler.

 6. selam arkadaşalr kolay gelsin samsung galaxsi note 3 var bende format atacam yazılı olan şifre kart takın diyor yada kodlar hatalı yazıyor yardimlarınızı bekleyorum tşk ederim

  1. telefonunuz orjinal değilim sanırım. orjinal telefonlar, yazılı olan şifre kart takın falan demez.

   1. Yardıım kaçak note 3 denilenler yaptım olmuyo :/ ve suan açılırken çıkan samsung gitii android falan yazıyo :(

  1. format atmalısınız. yukarıdaki makalede nasıl format atabileceğinizi anlattık. lütfen makaleyi okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir