Mar 05 2015

Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 KitKat Yazılımı Yükleme – Güncelleme


Samsung N7100 Galaxy Note 2 telefonunuzu güncelleyip Android 4.4.2 KitKat sürümünü yüklemenin bir kaç yolu mevcut. Telefonunuzu yurt içinde garantili şekilde almışsanız güncelleme işlemini daha kolay ve sağlıklı yapabilirsiniz. Yurtdışı bir telefonunuz varsa veya çeşitli sebeplerden dolayı artık güncelleme alamadığınız bir telefonunuz varsa da telefonu Odin programını kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir ancak yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz. Telefonunuzu şarj edin. Batarya şarj seviyesini  %50‘nin üzerine çıkarın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Birinci yol olarak wi-fi üzerinden güncelleme almayı deneyebilirsiniz. Bunun için bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağa ihtiyacınız var. Kablosuz ağa bağlanın ve Ayarlardan yazılım güncellemerini kontrol edin. Güncellemeniz varsa telefon sizi yönlendirecektir.

İkinci yol olarak Kies ile cihaz güncellemesi yapmak. Bilgisayarınızda Kies yoksa buradan indirip kurun. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve programın telefonunuzu güncellemesine izin verin.

Her iki şekilde de güncelleme alamıyorsanız bunu kendiniz Odin programı ile yapmak zorundasınız.  Odin yüklemesi yapabilmek için de bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Kies sürücülerin yüklenebilmesi için lazım olacaktır. Programı sadece kurun açmanıza gerek yoktur.

Not: İmei (seri numarası) değişmiş bir cihaza yükleme yaparsanız şebeke sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.Bu durumda yeniden imei onarımı yapmanız gerekebilir. Ayrıca 4.4.2 yüklemesinden sonra eski sürümlere dönüşte problem yaşayabilirsiniz.


Yüklemesini yapacağımız yazılım resmi Türkiye romudur.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader


2: N7100XXUFND4_N7100OJVFND3_TUR

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzu kapatın.


Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basın ve tuşları ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.samsung n7100 galaxy note 2 android 4.4.2 kitkat yazılım yüklemeOdin programını açın. Telefon bilgisayara doğru şekilde bağlanmışsa ve süğrücüler yüklenmişse ID:COM  kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz N7100XXUFND4_N7100OJVFND3_N7100XXUFND3_HOME.tar.md5 dosyasını seçin.

Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayıp yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme işlemi ortalama 10 dakika sürmektedir. PASS yazısını görmeden kablo bağlantısını kesmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kablo bağlantısını kesebilirsiniz.

Yorum Yaz

  • mehmet on 24 Haziran 2018 at 22:44
  • Cevapla

  abicim telefonuma 4.1.2 sürümünü yüklemek istiyorum fakat yüklenmiyor nasıl yapabilirim ya da sen yapabilirsen istanbulda isen sana getireyim sen yapabilir misin orjinal rom istiyorum diğerlerini yüklemek istemiyorum

  1. Merhaba, cihazda hangi sorunlar var? Neden 4.1.2 yüklemek istiyorsunuz?

    • mehmet on 25 Haziran 2018 at 15:34
    • Cevapla

    şarj konusunda ilk aldığımda 3 gün kadar gidiyordu şimdi 6 saat gidiyor ekran %40 pil tüketiyor o yüzden ilk sürümüne dönmek istiyorum

    1. geri dönüşte problem yaşayabilirsiniz ama, çoğu uygulama artık 4.1.2 ile çalışmıyor. buna rağmen 4.1.2 yüklemek istiyorum diyorsanız cihazın anabant sürümüne uygun bir yazılım ile deneyebilirsiniz.

  • ÖMER on 08 Haziran 2018 at 12:00
  • Cevapla

  HOCAM BEN AYARLADIM. SAĞOLSUN ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR FAKAT TELEFONUN MASAÜSTÜNDEYKEN EKRANIN YARISI YAZI İLE DOLUYOR BUNUN NEDENİ KNOX İLE Mİ ALAKALI?

  1. bahsettiğiniz yazılar renkli yazılarsa cihaz factory mode denilen mooda girmiştir. ancak bu moddtayken cihazın sim kartı görmemesi lazım. cihaz normal çalışıyorsa factory mode değildir. bir görüntüsünü internete yükleyip buraya link bırakabilir misiniz ?

    • ÖMER on 08 Haziran 2018 at 12:32
    • Cevapla

    GAYET NORMAL ŞEKİLDE TELEFON ÇALIŞIYOR. AYNEN DEDİĞİNİZ GİBİ TELEFONUN SİM KARTI GÖRMÜYOR. LİNK NASIL ATAYIM

     • ÖMER on 08 Haziran 2018 at 12:33
     • Cevapla

     Bİ MAİL ADRESİ VERİRSENİZ

     1. sim kart görmüyorsa resim atmanıza gerek yok. tekrar yazılım yükleyip cihazı factory modtan çıkarmanız gerekecek. önce bu yazılımı tekrar deneyin, olmuyorsa farklı bir yazılım deneyin.

       • ÖMER on 08 Haziran 2018 at 12:37
       • Cevapla

       FACTORY MODDAN NASIL ÇIKIYORUZ,*

    • ÖMER on 08 Haziran 2018 at 12:35
    • Cevapla

    https://i.hizliresim.com/JDpEVW.png

  • Emre on 29 Mart 2018 at 23:49
  • Cevapla

  Merhaba. Note 2 telefonuma söylediklerizi yaptım ama samsung note 2 yazısı yanıp sönüyor devamlı çözümü nedir acaba acil cevap yazabilir misiniz?

  1. Merhaba. İlk açılış biraz uzun sürebilir. 10 dakikayı geçerse format atmayı deneyebilirsiniz.

    • Emre on 30 Mart 2018 at 00:33
    • Cevapla

    Telefon yurt dışından gelmiş ve içinde supersu gibisinden bir dosya varmış silinmemesi gerekliymiş. Bununla alakalı olablir mi?

     • Emre on 30 Mart 2018 at 00:34
     • Cevapla

     Aynı zamanda format olayı da gerçekleşmiyor. Ses açma + güç + orta tuş kombinasyonu yaptığımda hiç bir şey olmuyor

     1. Hangi sorundan dolayı yazılım yüklediniz beya yüklemeye çalışıyorsunuz? Cihaz recovery moda girmiyorsa sorun yazılımsal olmayabilir.

    1. Hayır onunla ilgisi yok. Dediğim gibi 10 dakikayı geçerse format atın. Sadece eğer cihaz pasaporta kaydedilmemişse yani imei onarımından geçmişse şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda bir teknil servise gitmeniz geekecek.

      • Emre on 30 Mart 2018 at 00:37
      • Cevapla

      10 dakikayı geçti fakat format atılmıyor. Normalde içinde 4.1.2 yüklüydü odini yükledim fakat PDA kısmındaki yerde AP yazıyodu ordan yükledim 1.23GB lik dosyayı.

      1. AP ve PDA aynıdır. Bataryayı çıkarıp takın ve tekrar recovery moda girmeye çalışın. Olmuyorsa farklı bir yazılım deneyin.

        • Emre on 30 Mart 2018 at 00:45
        • Cevapla

        Dediklerinizi yaptım ama yine recovery moda girmiyor. Başka bir yazılımdan kastınız nedir acaba?

        1. Buradan indirdiğinizden farklı bir yazılım. 4.4.2 sürümü ile çalıştıramazsanız farklı sürümler de deneyebilirsiniz. Sitemizin arama kutucuğuna N7100 yazarsanız diğer sürümlere ulaşabilirsiniz.

          • Emre on 30 Mart 2018 at 01:18
          • Cevapla

          Malesef bunu da denedim olmadı. Odin yükleme yapmıyor telefona failed yazıyor. Boş yere telefon gitti elimizden. Sizin yapabileceğiniz bişey var mı?

  2. Sorunun yazılımsal olduğundan eminseniz yine yazılım yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

  • samet on 13 Şubat 2018 at 14:05
  • Cevapla

  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  N7100XXUFND4_N7100OJVFND3_N7100XXUFND3_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Added!!
  Odin v.3 engine (ID:13)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sboot.bin
  NAND Write Start!!
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  (BU SORUNU NASIL ÇÖZERİZ KARDEŞ BİRDE TELEFONU ODİNE DOWLOAND MODUNDA TAKIYORUZ GÖRMÜYÜR AMA BİLGİSAYAR BAGLI OLDUGU İÇİN BATARYAYI ÇIKARINCA GÖRÜYOR BUDA NEDEN AZ ACİLL)

  1. Öncelikle telefon soketinin sağlam olduğundan emin olun. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız farklı bir yazılım deneyin.

  • furkan " on 19 Aralık 2017 at 01:00
  • Cevapla

  merhaba. note 2 telefonum orjinal türkiye garantili olarak aldım. yıllarca kullandım daha sonra başlangıcta kalma hatası aldım. emmc hatası olduğunu öğrendim ve yaptırdım. cihazı yaparken rootlamışlar. bi kaç sıkıntı yaşadım gps vs.. tekrar götürdüm baka bir sürüm denediler sanırım. onu da bir süre kullandım. sonrasında telefon donma takılma sorunu yaptı. format attım(fabrika ayarlarına dön menüsünden) şimdi de telefon uyku moduna geçtikten sonra uyanmıyor. yenıden başlatmam gerekiyor. sürüm 4.4.2 united arab . yorumların hepsini istinasız okudum. acaba indirdiğim tr modunu yuklesem mi yoksa başka cözüm var mıdır ?
  şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Merhaba, birkaç yazılım deneyip sorun yazılımsal mı, hangi sürümde daha istiktrarlı çalışıyor diye denemeler yapabilirsiniz. Tabi bu işlemler esnasında telefonun yazılımsal olarak çökebilme ihtimalini göz ardı etmeyin.

  • Ismail on 03 Aralık 2017 at 00:54
  • Cevapla

  Meraba ben bu yazılım dosyasini indiremiyorum burdan nasil olcak

  1. indirme bağülantısı sizi dosya.ceplik.com sitesine yönlendirecek ortdan da yandiske yöneleneceksiniz.

  • cihad on 21 Kasım 2017 at 20:51
  • Cevapla

  Merhabalar halil bey,
  Telefonum galaxy note 2 4.4.2 firmware yüklü .Önceleri şebeke problemim vardı ve internet yavaş çekiyordu zaman zaman şimdiyse şarjım %40 altına düşünce %30 ya da %20 lerde (bu rakam değişkenlik gösteriyor) telefon kendiliğinden kapaıyor.Şarja taktığımda kacta kapanmışsa ordan şarj etmeye devam ediyor.Hard reset atmak istedim. kırmızı ünlemli Komut yok uyarısı verdi.2-3 saniye sonra kırmızı yazılı ( android system recovery KOT49H.N7100XXSFQA5

  Volume up/do wn to move highlight;power button to select) çıkıyor

  ve altında

  reboot system now
  apply update from ADB
  apply update from external storage
  wipe data / factory reset
  wipe cache partition
  apply update from cache

  sırasıyla wipe data factory reset ,wipe cache partition ardından reboot system now yapıyorum ,wipe data factory reset ve wipe cache partition aşamasında hep siliniyor complete diyor ancak reboot yaptığımda hata ! diyip telefonu rebootluyor.Lakin telefonumda gene şebeke internet sorunu devam ediyor ve telefon %30 şarjda gene kapanıyor.Defalarca hard reset yaptımhep hata verdi.Şimdi sitenizdeki 4.4.2. firmware indirip kurmayı düşünüyorum acaba düzelirmi.

  1. MErhabalar, kapanma sorunu genelde bataryadan yapar, batarya değiştirip denemeniz lazım. şebeke problemi de antenden yapar genelde , yazılımsal bir sorunun olduğunu sanmıyorum cihazın ancak yine de denenebilir tabi, eğer IMEI numaralarınız orijinalse yazılımı kurup deneyebilirsiniz.

    • cihad on 21 Kasım 2017 at 21:36
    • Cevapla

    BAtarya değiştirdim.Düzelmedi.Hard reset de neden hata veriyor acaba?

    1. Dosya sisteminde eksiklik veya sorun olduğunda recovery modta genelde kırmızı hata mesajları çıkar. Eğer IMEI numaralarınız orijinal ise yazılım yükleyerek sistemi yenilemeyi deneyebilirsiniz. IMEI numaralarınız oijinal değilse yükleme sonrasında hiç şebeke alamayabilirsiniz.

  • Umut on 28 Eylül 2017 at 21:20
  • Cevapla

  Merhaba,
  Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Note 2’de başka bir android versiyonu yüklüydü. Bahsettiğiniz şekilde 4.4.2 Kitkat’ın kulumunu yaptığımda Ekranda Samsung Logosu takılı kalırken üst kısımda mavi bir ışık yanıp sönüyor ve telefon bu şekilde kalıyor.
  Sorun ne olabilir acaba?
  Bir fikriniz var mıdır?
  İyi günler dilerim.

  1. Merhaba. Işık yanıp sönüyorsa işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş demektir. Açılış biraz gecikmeli olabilir. 10 dakikayı geçerse recovery modtan formatlayın.

  • Muammer on 09 Ağustos 2017 at 12:58
  • Cevapla

  EFS gitti rom Sonrası. Dün de rom atmıştım farklı 1 tane. IMEI 0049….0 a dönmüştü. IMEI repair yaptım z bOx ile düzeldi. Bugün bu rom u kurdum orjinal IMEI li hala üstünde ama “Yalnızca acil aramalar” diyor. Birinı arayacakken”Ağda kayıtlı değil”diyor. Efs gitmiş heralde. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu. Lütfen yardımcı olur musun ?

  1. imei varsa efs sağlam demektir. Patch Certificate yaparsanız şebeke gelir, (biraz geç gelebilir,5 dakika bekleyin)

    • Muammer on 09 Ağustos 2017 at 13:08
    • Cevapla

    Hocam onu nasıl yapacağım ben. Bi tarif eder misin ?

    1. z3x box ile Repair sekmesinde Patch Certificate butonu var.

      • Muammer on 09 Ağustos 2017 at 13:20
      • Cevapla

      Tamamdır hocam. Başka bi şey yok dimi ? Dün cihazı flaşlamistim ama. Sorun olmaz dimi ? Hocam z3x box tan başka bi yapılma programı yok dimi ?

      1. biz z3x box ile yaptığımız için diğer yöntemleri araştırmadık pek.

        • Muammer on 09 Ağustos 2017 at 13:39
        • Cevapla

        Hocam bi de bi şeyi merak ediyorum normal fiyati ne kadar tutar patch sertifcate nin ? Bu rom sizce iyi mi ? Bana göre kötü geldi biraz. Iyi de önceki sammobile.com daki iyiydi. Ama Arşivden çıkarken sorun yaratıyor. Benim note 2 yurtdışından ithalat la geldi. Patch sertificate yapınca eski haline döner mi hocam ?

        1. elinizde z3x box yok sanırım, lütfen elinde z3x box bulunan bie teknik servise danışın. konuyu tamamen yanlış biliyorsunuz.

          • Muammer on 09 Ağustos 2017 at 14:41
          • Cevapla

          Konuyu dogru biliyorum hocam 😉 z box olan abi suan şehir dışında. Yarın gelecek onu bekliyorum. Iyi gunler :))

          • Muammer on 10 Ağustos 2017 at 08:56
          • Cevapla

          Hocam telefonda titreşim çalışmıyor. Rom hatalı heralde.

  • Mert Can on 15 Temmuz 2017 at 02:59
  • Cevapla

  Şebeke hatası alıyorum bu yöntemle düzelir mi düzelmez ise nasıl düzeltebilirim ? Teşekkürler .

  1. öncelikle arıza tespiti yapılması lazım. *#06# kodunu girip imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden kontrol edin.

    • Mert Can on 15 Temmuz 2017 at 19:08
    • Cevapla

    Kontrol ettim ve kopyalanmış olduğu yazıyor

    1. klonlanmış cihaza şebeke gelmez. kullandığınız operatörün mağazasına gidip durumu anlatırsanız tek bir numaraya açtırıyorlar, aksi durumda bir teknik servise danışmanız iyi olacaktır.

  • barış on 08 Temmuz 2017 at 20:45
  • Cevapla

  teşekürler kardeşim benim eline koluna saglık

  • Harun on 07 Temmuz 2017 at 09:41
  • Cevapla

  Merhaba Halil bey note2 açılışta model yazısı gidip geliyor aldığım arkadaş yazılım yüklerken olmuş diyor downlod girdım yazılımı odın gördü başlarken faal dedi ve şimdi görmüyor odin hiç bıigisayar da tanınmayan cihaz diyor yardım teşekkür

  1. Merhaba, eğer cihazın şarj soketi sağlamsa büyük ihtimalle emmc çipi bozulmuştır, bir teknik servisin arıza tespiti yapması iyi olacaktır.

    • harun on 08 Temmuz 2017 at 08:01
    • Cevapla

    halil bey birck olmuş galiba -pda pohne csc firmafare lazım nerden indirim yardımmm teşekür

    1. brick olmuşsa download moda girmez, dolayısıyla yazılım yükleyemezsiniz. JTAG Box ile düzeltilemesi lazım. eğer cihaz download moda giriyorsa yukarıdaki yazılım yüklenebilir. tabi eğer donanımsal bir sorunu yoksa.

 1. sitede şuan yardımcı olacak biri varmıdır ben indiremedimde

  • vatandroid on 29 Nisan 2017 at 13:56
  • Cevapla

  bilader bu arabistan romuysa söyle lütfen bana direk türkiye romu lazım yüklüyoruz arap romu çıkıyor

  1. sonunda TUR yazıyor yani Türkiye romudur.

  • ekre on 10 Nisan 2017 at 06:34
  • Cevapla

  Anlatım için teşekkürler faydalandım

 2. download modunda baglanmıyor ne yapmam lazım kies yüklü yardım plss

  1. Kies kapalı olsun, sürücüler hiç yüklenmiyorsa sokette sorun olabilir.

   1. kies kapalı sürücüler yüklü sadece download modunda çalışmıyor.

    1. kabloyu taktığınızda usb takıldı sesi çıkmıyorsa telefonun soketinde arıza vardır büyük ihtimalle.

     1. Şöyleki telefon açıkken bağlanıyor ve rom yüklerken sadece samsung telefonlarda sıkıntı var sürücü imzasından dolyı diyorlar ama win7 de öyle şeye denk gelmedim

      1. cihaızn port/diag ayarlarında değişiklik yapılmamışsa sokette arıza vardır. farklı bir soketle denemekte fayda var.

  • kutay on 16 Mart 2017 at 18:51
  • Cevapla

  Selamlar açılışta kalan note2 için bu yazılım çözüm olurmu ,

  Telefoncu arkadaşa gösterdim sökülerek emmc yüklenmesi lazım dedi fakat ben pc ye bağladım usb modem bulundu gibi işlemleri yapıyor ne dersiniz ?

  1. MErhaba, emmc sorunu yazılımla çözülmez. entegrenin değişmesi lazım.

  • mesut on 23 Şubat 2017 at 14:39
  • Cevapla

  Sammobile sitesinden “N7100XXUFND4_N7100OJVFND3_TUR_2” bu romu indirdip telefonu yüklemesini yaptım. Telefon normal bir şekilde çalıştı. kamera wifi bluetooth çağrı alma verme hepsi çalışıyor. Sadece arama sırasında mikrofondan ses karşı tarafa gitmiyor. Hoparlörü dışarı verince üst mikrofondan ses karşı tarafa gidiyor. Alt mikrofonun olduğu şarf soketi komple değiştirilmesine rağmen alt mikrofon çalışmıyor.

  1. Değiştirilen parça da bozuk olabilir. Ses kaydedicisini açıp ses kaydı yapın. Ses almıyorsa sorun yazıkımsal değildir büyük ihtimalle. Başka bir parça deneyin. Buna rağmen sorun devam ediyorsa ses entegresi zarar görmüş olabilir.

    • mesut on 23 Şubat 2017 at 16:19
    • Cevapla

    Cevabınız için teşekkür ederim . Dediklerinizi deneyeceğim. kart üzerinde mikrofondan geriye ses entegresine kadar olan veri yollarını takip edip, diyot kondansatör değiştirip deneyeceğim.

     • mesut on 28 Şubat 2017 at 16:36
     • Cevapla

     kusura bakmayın. bir soru daha sormak istiyorum. note 2 mirofon ile ilgili anakartta bulunan ses chipi “U601” ve devamında ki regülatör entegresini “U600” nereden temin edebilirim. Service manuel indirip inceledim. Telefonu verdiğimiz tamirci parça değişimi yapmış. Büyük ihtimalle ses chipini de yakmış. regülatör entegresinin kart üzerindeki bakır ı kaldırmış. Onu başka yerden ek alıp tamir edebilirim ama bu parçaları nereden temin edebilirim bilginiz var mıdır?
     E-Bay gibi yabancı sitelerde var ama Türkiye’de nereden temin edebilirim? (Yalova da oturuyorum )

     U600 = 1203-004819 = Positive Fixed Regulator, RP103K, PLP, 4P, 1*1mm

     U601 = 1205-004509 = IC-CODEC SAMSUNG N7100

     1. Merhab, http://www.orjinalcim.com/TELEFON-ENTEGRE,LA_857-2.html#labels=857-2 diye bir site var. sitede var mı bilmiyorum ama irtibata geçip sorabilirsiniz.

       • mesut on 28 Şubat 2017 at 19:21
       • Cevapla

       sağolun teşekkürler…

  • tahir on 12 Şubat 2017 at 17:24
  • Cevapla

  kardeşim başka yerden türkiye orjinal rom yükledim ağda kayıtlı değil hatası alıyorum imei var gözüküyo kayıtlıdan burdaki romu atsam şebeke gelirmi yüklediğim romda 4.4.2

  1. imei numaranızı kontrol edin, kayıtlı imei numarası varsa uygun modem dosyası yüklemeniz gerekecek, biz box yardımıyla yaptığımız için elimizde modem dosyası yok maalesef.

    • tahir on 12 Şubat 2017 at 19:52
    • Cevapla

    imei kayıtlı yazıyo silinmedi yanı ağda kayıtlı değil hatası verio

     • tahir on 12 Şubat 2017 at 19:55
     • Cevapla

     önce rootlamışlar cihazı oyuzden rootu rom yükleyerek kaldırdım bu sferde ağda kayıtlı değil hatası oluştu rootluyken 4.3 yüklüydü cihazda aynı 4.3 falan rom yüklesem düzelirmi. halil kardeş acaba

     1. düzelmez, uygun modem dosyası yüklemenzi gerekir.

  • sadi on 20 Ocak 2017 at 23:48
  • Cevapla

  Added!!
  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin engine v(ID:3.1203)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sboot.bin
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  böyle bir hata veriyor

  1. Lütfen yorumlarınızı Cevapla seçeneği ile sürdürün.

   Yüklemeye çalıştığınız yazılım cihazla uyumlu olmayabilir. Hangi sorundan dolayı yükleme yapıyorsunuz ? Şuanki sürümü nedir cihazın ?

    • sadi on 21 Ocak 2017 at 12:54
    • Cevapla

    4.4.2 yüklü ama telefon birden kapandı ve acılış ekranı sabit şekilde kalıyor. Sistemi başlatmıyor bir türlü acılmıyor.

    1. cihazda donanımsal bir sorun olabilir, bir teknik servise danışmanızı öneririz.

      • sadi on 21 Ocak 2017 at 13:36
      • Cevapla

      Teşekkürler

  • sadi on 20 Ocak 2017 at 23:42
  • Cevapla

  Merhaba,
  işlemi yapıyorum ama hata alıyorum sorun nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz?

  • mehmet on 25 Aralık 2016 at 20:54
  • Cevapla

  slm dostum tlfnum note 2 ekram cevırmede sıkıntı vardı vıpe data yaptım bır saat normal calıstı ekram dondurme daha sonra you tube veya fotarafları vevırmıyor yazılımsalmıdır bırde tlfnu ınternetten aldım ıhracatcı fırma garantılı 4 4 2 yuklu 4 3 veya 4 1 2 mı atayım

  1. 4.4.2 öneriyoruz, IMEI orjinalse sorun çıkmayacaktır büyük ihtimalle.

    • mehmet on 25 Aralık 2016 at 20:58
    • Cevapla

    ok yazılımdan yapar mı pekı ekran dondurme yı suan calısmıyor

    1. yapabilir, sensör ile ilgili dosyalar zarar görmüşse düzgün çalışmayabilir, denemek lazım, yazılımdan sonra da çalışmıyorsa sorun donanımsal demektir.

 3. Ben denedim sorunsuz yüklendi teşekkürler kardeşim sağolasın :)

  • Bahadır Yiğit on 20 Aralık 2016 at 02:20
  • Cevapla

  güncellemeyi attım ama yalnızca acil aramalar hatasını veriyor sim kartı okumuyor. buna bir çözüm önerir misiniz? acil lütfen..!!

  1. Lütfen yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altına devam şeklinde yazın.

   *#06# kodunu girip IMEI numaranızı kontrol edin. null veya 0049 ile başlayan bir IMEI varsa yüklediğiniz yazılım cihazla uyumlu değil demektir, Farklı yazılımlar deneyebilirsiniz.

    • Bahadır Yiğit on 20 Aralık 2016 at 13:08
    • Cevapla

    imei kodu ve sade /1 yazıyor *#06# yaptığım zaman. imei numarasını değiştirmek istediğim zamanda ise kodu yazıyorum ama ağda kayıtlı değil diyor. çözümü varmıdır*

    1. imei numaranız silinmiz, imei değiştirmek için hangi kodu yazıyorsunuz? orjinal cihazlarda kod ile imei onarımı yapamazsınız.

      • Bahadır Yiğit on 20 Aralık 2016 at 13:55
      • Cevapla

      *#*#9826835#*#*

      *#*#82043036#*#*

      bu iki kodu denedim ama ağda kayıtlı değil uyarısı verdi.başka bir telefonun imeisini atmak istesem nasıl yapabilirim yada kendi imesini düzeltmenin yolu var mıdır? bu arada *#06# yazdığım zaman bir imei adresi çıkıyor sıfırlardan oluşmayan bi sayı.

      1. orjinal cihazlarda bahsettiğiniz kdolar çalışmaz. imei onarımı için elinde box bulunan bir teknik servise gitmneniz lazım. öncesinde birkaç farklı yazılım yükleyip deneyebilirsiniz.

  • Bahadır Yiğit on 20 Aralık 2016 at 00:03
  • Cevapla

  telefonum samsun note 2 işlemcisi değişti ve şuan 4.1.2 de kalmış durumda android sürümü. bunu 4.4.2 yapmak istiyorum. imei kayıtlı ve orjinal note 2 görünüyor. sizin dediklerini yapsam kesin sonuç alır mıyım? yardım ederseniz sevinirim.

  • mehmet dereli on 07 Kasım 2016 at 14:42
  • Cevapla

  merhaba,
  note 2 yi odin ile yükleme moduna alıyorum ama yüklemeye başladığında yeşil bir anda kırmızı ya dönüyor ve fail yazıyor.

  twrp , orjinal rom herşeyi denedim ama cihazı kurtaramıyorum, varsa çözüm öneriniz destek rica ediyorum.

  1. böyle bir iki cihaza denk geldik biz de , maalesef bir çözüma ulaşamadık.

 4. SAMSUNG yazızında kaldı geçmiyor

  1. format atmayı deneyin, buna rağmen sorun çözülmüyorsa farklı bir yazılım deneyin.

  • cihan on 25 Ekim 2016 at 18:27
  • Cevapla

  telefonum da 4.4.2 var imei başka telefonun imei ama yanlızca acil aramalr dior güncelleme yaptım wifi üzerinden sonra şebeke çekmez oldu eski sürüme dönsem 4.1.2 yada 4.3 düzelirbi şebeke telefonumda başka sıkıntılar çıkar mı

  1. orjinal olmayan imei numarasına sahip telefonlara yazılım yüklendiğinde veya güncelleme yapıldığında bazen şebeke alamayabilirsiniz. yeniden modem ve kernel dosyalarının yüklenmesi lazım ancak biz bunu box yardımıyla yapıyoruz.

  • fatih on 08 Ekim 2016 at 23:38
  • Cevapla

  ustat wifi açılmıyor kies ve odinden yuklme yaptım. ya açılıyor bağlanmıyor surekli tarama yapıyor yada hafif yanık sonuk gibi kalıyor wifi işareti..

  1. Farklı birkaç yazılım daha deneyin düzelmiyorsa sorun yazılımsal değil donanımsaldır büyük ihtimalle.

  • SORUN on 02 Eylül 2016 at 04:18
  • Cevapla

  Merhaba. Ben güncelleme yaptım fakat yalnızca acil aramalar uyarısını alıyorum. İmei kayıtlı. Kontrol ettim. Bi numarayı aramaya çalıştığımda ise ağda kayıtlı değil hatasını alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

  1. merhaba, kendi orjinal imei numarası mı yoksa farklı bir modele mi ait?

    • SORUN on 02 Eylül 2016 at 12:10
    • Cevapla

    Telefon yutrdışından geldi. İmei başka bir telefona ait. 4 tik çekiyo tam olarak, ama yalnızda acil aramalar yazısı var. Bir numarayı aramak istediğimde ağda kayıtlı değil hatasını alıyorum.

    1. orjinal imei olmadığı için öyle yapıyor, uygun modem ve kernel dosyalarının yüklenmesi lazım, biz bu işlemi genelde box ile yaptığımız için sitemizde henüz makalesi yok. internette araştırmanız lazım. “n7100 ağda kayıtlı değil hatası” diye arama yaparsanız karşınıza çözüm yolları çıkacaktır.

  • murat gökkaya on 31 Temmuz 2016 at 09:57
  • Cevapla

  öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
  note 2 telefonum durup dururken kapandı.acmaya calıştıgımda samsun note 2 yazısında kalıyor.
  format atmaya calıstıgımda kırmızı yazılar çıkıyor E can t mount gibi yazilar cıkıyor odin den rom yukleme calıştıgımda telefonu goruyor start dedikten 10 sn sonra fail yazısı cıkıyor sizce sorun nedir benim çözebileceğim birşeymidir.şimdiden teşekkürler.

  1. çıkan kırmızı yazıların hepsini yazarsanız sorun ilegili detaya ulaşabilirsiz. büyük ihtimalle efs dosya sistemi bozulmuştur.

    • Recep on 03 Ağustos 2016 at 14:07
    • Cevapla

    EFS DOSYALARINI NASIL DÜZELTEBİLİRİZ ??

    1. varsa efs yedeklerini geri yükleyerek, yoksa başka sağlam bir telefondan alınan efs yedeklerini geri yüklemeye çalışabilirsiniz. aldığınız hatayı tam olarak yazarsanız daha detaylı bilgi bulunabilir.

      • Recep on 03 Ağustos 2016 at 14:43
      • Cevapla

      E:failed to mount /efs (invalid argument) hatası

      1. dediğim gibi, efs yüklemeniz lazım, Odin veya box kullanarak yükleme yapabilirsiniz, sağlam bir efs yükleyin, kendi efs dosyası varsa onu yükleyin yoksa başka da yükleyebilirsiniz ama o zaman büyük ihtimalle 0049a düşer imei, box ile yeniden imei repair yapmanız lazım.

   • Ismail on 16 Ağustos 2016 at 20:35
   • Cevapla

   Kardeşim acil yükleme moda girecektir kısa setup error gibi bişey gelir iade o gelince öyle başlat o rom olur

  • Metin Çetin on 23 Temmuz 2016 at 14:18
  • Cevapla

  MERHABA BEN BU ROMU YUKLEDİM SAMSUNG YAZISINDA KALDI LÜTFEN ACIL YARDIM

  1. Merhaba, ilk açılış biraz uzun sürebilir, 5 dakikada açılmazsa format atmayı deneyin: http://www.ceplik.com/samsung-n7100-galaxy-note-2-format-atma/
   buna rağmen açılmaz farklı bir rom deneyin.

    • Metin Çetin on 23 Temmuz 2016 at 14:24
    • Cevapla

    FACTORY RESET YAPTIM ŞUAN O YAZIDA BEKLİYORUM 5 DAKKA BEKLİYİMMİ?

     • Metin Çetin on 23 Temmuz 2016 at 14:24
     • Cevapla

     SAĞOLUNUZ OLDU :)

      • Metin Çetin on 23 Temmuz 2016 at 14:27
      • Cevapla

      YAAA BU ROMDADA ÖN KAMERA BAŞARISIZ DİYOR NAPÇAM BEN :((

      1. sorun romda değil demekki, öne kamera bozulmuş veya bağlantısı kesilmiş olabilir, cihazın açılıp kontrol edilmesi gerekir.

        • Metin Çetin on 23 Temmuz 2016 at 14:30
        • Cevapla

        BEN AÇIK KONTROL ETTİM SENSÖRLE ÖN KAMERA BAĞLI ÖN SENSÖRDE SIKINTI YOK KAMERADA VAR :(

        1. evet ikisi bir, değişmesi gerkecek büyük ihtimalle.

  • mehmet on 26 Mayıs 2016 at 19:54
  • Cevapla

  CEVAPLA:

  Please wait..
  N7100XXUFNL1_N7100OJVFOD1_N7100XXUFOA1_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin v.3 engine (ID:3)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  sboot.bin

  1. sboot.bin dosyasını yükletmiyor, farklı romlar deneyin, ya da modifiye romu yüklediğiniz yere bakın nasıl orjinal roma geri dönebileceğinizi anlatmış olmamılar.

   • mehmet on 01 Ağustos 2016 at 11:28
   • Cevapla

   kardeş orijinal kablo bul ve onunla yükle. sorun kablodan kaynaklanıyor

  • erkan on 05 Nisan 2016 at 01:39
  • Cevapla

  merhaba.. tlf numa ciddi bir virüs bulaştı. root işleminden sonra room yükleme yapamıyorum. room yükleme esnasında aşağıdaki gibi hata alıyorum.
  Added!!
  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  N7100XXUEMJ5_N7100OLBEMJ4_N7100XXUEMJ5_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin engine v(ID:3.1005)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sboot.bin
  NAND Write Start!!
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  1. Merhaba. Cihazın N7100 olduğundan eminseniz farklı bir odin sürümü deneyin. Sorun sevam ederse farklı bir yazılım deneyin. Sorunndevam ederse farklı bir kablo ve bilgisayar deneyin. Yine de sorun devam ediyorsa telefonun soketinde sorun olabilir.

    • erkan on 05 Nisan 2016 at 02:40
    • Cevapla

    sd card dan denedim şimdi..
    E:dailed to mount /system ( ınvalid argument)
    installation aborted
    hatası aldım

     • erkan on 05 Nisan 2016 at 02:48
     • Cevapla

     ve şu an telefon artık açılmıyor.. açılış ekranında kaldı..ilk baştaki logo sürekli duruyor.. açılmıyor :(

      • erkan on 05 Nisan 2016 at 03:06
      • Cevapla

      şu an ekranda bir tlf ve pc görseli var ortada sarı üçgen ortasında ünlem işareti..aşağıdaki yazı altında

      firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies&try again

      1. yükleme işlemi bitmediği için yazılım çökmüş, yükleme yapmalısınız. yükleme yapamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

        • erkan on 05 Nisan 2016 at 11:20
        • Cevapla

        odin le mi yapacağım yoksa kies ile mi ?

        1. odin ile.

          • erkan on 05 Nisan 2016 at 14:10
          • Cevapla

          odinle tekrar yeniden kurdum. teşekkür ederim. şimdi esas sorunumu anlatayım :) tlf nun şebekesi gidiyor.kapatıp açınca geliyor. denemediğim modem kalmadı..ne yapmam gerek..kernel nedir ? bununla alakası var mı ?

  2. yazılım yüklemesi yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa sorun yazılımsal olmayabilir. ya da efs dosyası bozuk olabilir, bunun için de box(program kutusu gerekir)

   şu işareti görüyorsanız anakart ile ilgili bir problem de olabilir: http://i.hizliresim.com/z5O8rj.jpg

    • erkan on 05 Nisan 2016 at 14:20
    • Cevapla

    evet aynen o şekilde oluyor şebeke gidince…bir denememe gerek yok mu şu an..kesin anakart mı sorun ?

    1. şimdiye kadar karşılaştığımız bu sorunların %99ı anakart yüzündendi. eğer kendi orjinmal imei numarası varsa büyük ihtimalle box ile de düzelmez. ancak imei değişmişse farklı bir imei yazıp denemek gerekecek.)

      • erkan on 05 Nisan 2016 at 14:30
      • Cevapla

      imei eski bir tlf dan alsam uyar mı..ve işlemi yapması kolay mı :)
      ayrıca ilginiz için çok tşk.ler

      1. bu işlemin box (program kutusu) ile yapılması lazım, bir teknik servise dnaışın lütfen.

  • hasan güler on 19 Mart 2016 at 17:48
  • Cevapla

  tesekkür ederim paylaşım için günlerdir uğraşıyordum yarama ilaç oldun saolasın

 5. kardes bana bu odin toplu olarak verebılırmıısn bende ıdırılen dosyada 4.4.2 kitkat klaoru yokta butun bunları bana bır klasore atıp ındırebılırmıyım

  1. indirmeniz gereken 2 adet dosya var, makale içinde linkler mevcut.

  • Tayfun on 29 Şubat 2016 at 22:30
  • Cevapla

  Selam adim arkadaşlar ve tüm arkadaşlar selam herkese benim note2 virüs kaptı APK indirip kurarken yani orjinal uygulamaların içine kurulmuş tam emin değilim kaçtane hangisi olduğu bana note2 orjinal gelen yüklü tüm uygulamaların ekran resmi çekip gönderen olursa çok memnun olurum email tbozdag34@gmail.com teşekkür

  1. Bu şekilde bir yardım beklemektense verilerini yedekleyip, önce format sonra yazılım yüklemesi denemek çok daha mantıklı olacaktır.

    • tayfun on 01 Mart 2016 at 07:58
    • Cevapla

    Tayfun bey hard reset yaptım işe yaramadı cihaz rootlu system remover root indirdim ordan orjinal olmayan uygulama ları silebilirim diye düşündum system remover root programdan biri baştan aşağı ekran göruntusu cekip verse çok ıyi olurdu teşekkür

    1. Bizim elimizde şu an Note2 yok, olsa bu isteğini geri çevirmezdik. Birinin bu yorumu görüp, sana geri dönüş yapması da fazla zaman alabilir. O yüzden yazılım yüklemesi yapsan daha iyi.

      • tayfun on 01 Mart 2016 at 14:00
      • Cevapla

      Teşekkür ederim ikinizede peki 4.4.2 uzerine aynen 4.4.2 yükle sem eskivar oolan herşeyi temizler mi yani

      1. Önce hard reset at, sonra kurulumu ekranını görünce telefonu kapatıp, Download moda alarak yazılım yükle. Virüsler temizlenecektir.

        • tayfun on 01 Mart 2016 at 17:22
        • Cevapla

        Tamam anladım nasıl yapacagimi teşekkür

  • Altuğ on 26 Şubat 2016 at 21:57
  • Cevapla

  Merhabalar, öncelikle detaylı açıklamalarınız için çok teşekkürler. Verdiğiniz yandex linkten 4.4.2 versiyonunu indirdim, fakat odin ile kurarken aşağıdaki gibi bir hata aldım. İnternetten araştırdığımda versiyon bilgisi ile ilgili sıkıntı olabilir diyorlar. Telefonu 3 yıl önce almıştım, ilk başta 4.4.2 yoktu telefonda haliyle ama telefon bir sabah açılış ekranında takılı kalmadan önce 4.4.2 yüklüydü. Bununla ilgili bir sorun olabilir mi, yani telefonun ilk aldığımdaki versiyonu mu odin ile yüklemeliyim? Ayrıca linkteki versiyon 4.4.2 orjinal değil mi? Farklı usb’lerden denedim, bataryayı çıkartıp taktım, her türlü aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sboot.bin
  NAND Write Start!!
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.

  1. Merhaba, verdiğimiz rom orjinaldir, farklı bir Odin versiyonu ile de deneyin. (tavsiye: v3.10 http://dosya.ceplik.com/?p=1608)

   Yine aynı hatayı alırsanız farklı bir rom deneyin. (tavsiye: https://www.androidfilehost.com/?fid=24391638059058445)

   Yine aynı hatayı alırsanız farklı bir bilgisayarda ve farklı bir kablo ile deneyin.

   Yine aynı hatayı alırsanız anakartta problem oluşmuş olabilir. yetkili servisine danışmanızı öneririz.

    • Altuğ on 26 Şubat 2016 at 22:48
    • Cevapla

    Merhaba, Arabic Rom farklı bir etki yaratmaz mı? Dil bilgisi mi farklı olacak bu sürümde? Teşekkürler

    1. Hayır, arap ülkeleri için yayınlanmış orjinal romdur o da. Türkçe dili mevcuttur.

      • Altuğ on 26 Şubat 2016 at 23:29
      • Cevapla

      İkisini de indirdim denedim, ilk olarak sadece AP denedim olmadı sonra PIT dahil arap versiyonun hepsini seçerek denedim yine hata aldım. :( Yarın servise götüreceğim tek çare, 2 gündür uğraşıyorum. Umarım anakart değildir, buradan paylaşırım düzelirse. Çok teşekkürler yinede hızlı cevaplarınız için. :)

  • gurkan on 24 Şubat 2016 at 15:50
  • Cevapla

  durmadn faıl dıyor ne yapmam lazım yardm edın

  1. cihazın modelinden eminseniz farklı bir usb kablosu ve bilgisayarda deneyin, yine aynı hatayı alıyorsanız başka bir rom deneyin.

    • gurkan on 26 Şubat 2016 at 13:48
    • Cevapla

    pekı baska room varmı lınk atarmısınız kac gundur telefon bozuk

    1. https://www.androidfilehost.com/?fid=24391638059058445 adresinden full yazılım indirip deneyebilirsiniz.

  • Hasan on 01 Ocak 2016 at 14:37
  • Cevapla

  İşlemleri yaptım fakat odun en son FAİL! Diyor. Download Moda’n Nasıl çıkabilirim yardım:(

  1. Download moddan çıkmak için bataryayı sökmeniz yeterli.

  • Ardahan on 24 Aralık 2015 at 10:42
  • Cevapla

  Kardeşim ben yaptım 7-8 dk dir ekranda samsung yazısı var açılmadı ne yapmam gerek

  1. İşlem başarıyla sonuçlandıysa, telefonu tuşlarla formatlayın.

   http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-note-2-n7100-format-atma/

  • zeyno ö. on 18 Kasım 2015 at 13:57
  • Cevapla

  Dediğiniz işlemleri yaptım telefona yuklendı tekrar otomatık kapandı açıldı daha doğrusu açılamadı samsung yazısı yazıyor 5dk dır.

  1. Telefonu tuşlarla formatladığınızda soeun kalmayacaktır. Makaleyi sitemizde bulabilirsiniz.

  • metin on 27 Ekim 2015 at 19:05
  • Cevapla

  dostum eline sağlık,telefonum pertti sayende kurtardım…teşekkürler

  • mert on 19 Ekim 2015 at 00:16
  • Cevapla

  ben yükledim tek seferde oldu herhangi bir problem yok 1 haftadır kullanıyorum. gayet güzel çalışıyor.

   • mursel on 25 Aralık 2015 at 22:43
   • Cevapla

   Slm mert bey kolaymi bana tarif edermisin

   1. Tarif dediğiniz zaten yukarıda makalede yazanlar!

  • Doğan on 15 Ekim 2015 at 21:56
  • Cevapla

  Vallahi ben daha yapmadım da anlamadıgım sey var editor ses kapama tusu ve home tusu bıde on of tusuna bastıgımızda yazı gelınce bırakıyorum dımıı sonrada usb ile bilgisayara mı baglıyacaz ondan once yapsak sıkıntı olur mu bı yardımcı olurmusun

  1. Ondan önce yapamazsınız. Telefon önce download moda alınmalı. Detaylı bilgi için; http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-note-2-n7100-download-mode/

  • Yusa on 17 Ağustos 2015 at 00:27
  • Cevapla

  Ben de PDA çıkmıyor, BL,AP,CP,CSC cıkıyor hangisini secmem gerekiyor?

  1. Makaleyi doğru okuyun ve görsellere iyi bakın. AP bölümünden işlem yapmalısınız.

  • Yusa on 16 Ağustos 2015 at 20:49
  • Cevapla

  Merhaba ben 4.4.2 dosyasını indiremiyorum nasıl indireceğim?

  1. Neden indiremiyorsunuz? Link aktif, herhangi bir sorun görünmüyor.

  • memet on 02 Mayıs 2015 at 14:51
  • Cevapla

  yazılımı attımama ağda kayıtlı değil diyor ne yapabilirim

  1. *#06# kodunu girip çıkan imei numrasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. kayıt dışı veya klon diyorsa bir teknik servise gidip kayıt yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.