Samsung i9300i Galaxy S3 Neo cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya cihazınız çökmüşse telefona yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek. Burada yüklemesini yapacağımız rom Android 4.3  Jelly Bean sürümüne ait hem Türkçe hem de Arapça dil paketine sahip olan yazılımdır.

Cihazınızda Android 4.4.4 KitKat yüklüyse lütfen buradaki işlemleri yapmayın.

Yazılım yüklemesi normalde telefonunuzdaki herhangi bir bilgiyi veya veriyi silmeyecektir ancak yine de yedek mlma imkanınız varsa lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme boyunca telefonun kapanmaması gerekmektedir. Bu yüzden telefonu şarja takıp batarya şarj seviyesini %50’nin üstünde tutmaya çalışın.

Telefon ve bilgisayarın sağlıklı şekilde birbirne bağlanabilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 sürücülerinin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 programı yoksa lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies programını açmayın, açılırsa geri kapatın.

İhtiacınız olan dosyalar:

1:  Odin Downloader

2:  I9300IXXUANE6_I9300IOJVANE2

3:  S3VE3GDS_EUR_XX.pit

Her üç dosyayı da indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung i9300i gaqlaxy s3 neo yazılım yükleme

PIT butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz S3VE3GDS_EUR_XX.pit dosyasını seçin.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz I9300IXXUANE6_I9300IOJVANE2_I9300IXXUAND1_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Biraz sonra Start butonu aktifleşecektir. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. İşlem boyunca bağlantıyı kesmeyin. Setupconnection mesajını alırsanız bağlantı kuramamışsınız demektir. Telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve baştan başlayın.

Yükleme işlemi 10-15 dakika kadar sürebilir. RES OK !! mesajını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Bu esnada telefon ekranında yükleme işlemi olabilir. Lütfen telefon normal şekilde açılacana kadar bekleyin. Telefon açıldığında USB kablosunu telefondan çekebilirsiniz.

11 thoughts on “Samsung i9300i Galaxy S3 Neo Android 4.3 Yazılım Yükleme”
  1. hocam sa kolay gelsin bu rom i9300q ile aynı roommu telefonun arka kısmında i9300q yazıyor dowland moduna aldıgım zamn i9300i bu romu atsam olurmu

  2. i9301q ya yazılım yükledikten sonra şebeke sorunu için buradaki pit dosyasını flashlasam şebeke sorunu düzelir mi?

    1. PIT dosyası şebeke ile ilgili değildir. cihaza uygun modem ve kernel dosyası bulmalısınız ancak en kolay yolu box ile düzeltme, octopus box bulunan bir teknik servis halleder.

  3. malesef sayfanızdaki yazılımları indirip hepsini eksiksizce kurmayı denedim telefonum bu yazılımı kabul etmiyor odin filed veriyor benim aradığım yazılım android 4.4.2 kitkat kendi yazılımı tel model SAMSUNG GLAXY S3 NEO GT-I9300I BİR ÇÖZÜM BULAMIYORUM…

    1. Yukarıdaki işlem defalarca denenmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır. Kablonuzun orjinal olmasına, Kies’in kurulu ama kapalı olmasına ve bilgisayarın ana USB girişlerinden birini kullanmaya özen gösterin. Windows 7 Ultimate işletim sistemi, bu gibi gibi işlemler için her zaman daha sağlıklı sonuç veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir