Samsung i9070 Galaxy S Advance Format Atma

 Samsung i9070 Galaxy S Advance telefonunuz herhangi bir sebeple formatlamak, sıfırlamak ve fabrikadan ilk çıktığı şekilde tertemiz yapmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Telefonunuzu formatlamadan önce mümkünse verilerinizin yedeğini alın. Bataryanın iyice şarj olarak en az %25 seviyesine gelmesini sağlayın. İşlem sırasında telefonunuzu kapamaya, bataryasını çıkarmaya çalışmayın… Aksi taktirde umulmadık sonuçlar doğabilir, cihazınızda kalıcı zararlar oluşabilir.

Anlatacağımız ilk iki yöntem için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. İlk yöntemi uygulamak için arama(tuşlama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapın. İkinci yöntem için ise Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin. İki yöntem sonunda da telefonunuz kapanır ve sıfırlanarak otomatik olarak yeniden açılır.

Son yöntem ise kilit desenini bloke etmek, unutmak gibi menüye ulaşamadığınız durumlar için en geçerli olanıdır. Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses açma, home(ana ekran) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses açma tuşu + home(ana ekran) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Samsung logosu çıktıktan sonra açma-kapama tuşundan parmağınız çekin ve sistem ekranı gelene kadar diğer tuşları bırakmayın. Sistem ekranı(recovery mode) geldiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Bu aşamada dokunmatik çalışmaz. Bir süre bekledikten sonra telefon işlem yapacağınız ekrana ulaşır. Burada ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data- factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve home(ana ekran tuşuyla onaylayın. Yeni gelen ekranda ise yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘yes — delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine home(ana ekran) tuşuyla onay verin. Telefonunuz sıfırlama işlemine başlar, bitirir ve ilk ekrana döner. Bu aşamada uygulama hatalarının da önüne geçebilmek adın, yine aynı mantıkla, ses kısma tuşuyla aşağı doğru inip ‘wipe cache partition’ seçeneğini de onaylayın. Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now’ seçeneğini home(orta tuş) yardımıyla onayladığınızda telefonunuz sıfırlanmış olarak yeniden başlar. İşlem tamam!samsung i9070 galaxy s advance formatFormatlama sıfırlama işlemleri telefondaki tüm verileri siler. Aynı zamanda sistem sıfırlaması da olduğundan tüm kilit kodları kırılmış olur.

Author: Tayfun Sağır

9 thoughts on “Samsung i9070 Galaxy S Advance Format Atma

    1. format menüsüne girmekte zorlanabilirsiniz. lütfen telefonu şarj edip şarjı varken formatlayın.

        1. yese bastığınızda şifre istiyor ya, üst üste giriş yapın, yanlış girin farketmez 10 denemeden sonra format başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.