Samsung Galaxy E7 Modeline Nasıl Reset Atılır?


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung Galaxy E7 akıllı telefonunuz donduğunda, takıldığında yani size hiçbir şekilde tepki vermediğinde, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamadığı için reset atma işlemini uygulamalısınız.

Reset atma işlemi sadece telefonu yeniden başlatacağından herhangi bir zararı yoktur.

Bataryası çıkarılamayan Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda reset atma işlemi için klasik bir yol vardır.

Yapılması gereken oldukça basit; Galaxy E7 tepkisiz kaldığında ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, yaklaşık 10 saniye süreyle, telefon kendini yeniden başlatana kadar beklemelisiniz. Telefon yeniden başlayarak, marka model bilgisini gösterdiğinde tuşlar bırakılabilir.

Eğer reset atma işlemini uygulamanıza rağmen telefon halâ tepki vermiyorsa ve teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

22 Yorum

 1. sevilay dedi ki:

  cokk saolun…nasıl yaradı bilgi anlatamamm

 2. SamsunLee dedi ki:

  Merhaba Kolay Gelsin Bende E7 Kullanıyorum ama benim cihazımda youtube facebook instagram ve benzeri vb videolu uygulamalarda video izlerken takılma yapıyor video donuk donuk geliyor ses normal sonra düzeliyor format attım düzelmedi ne yapmamız gerek garantisi bitmek üzere göndersek işlem yaparlar mı teşekkürler.

 3. Kardelen dedi ki:

  E7 telefonum arama esnasında aniden donup hiçbir işlem yapmıyor. Biriyle konuşurken ekran öylece donuyor ve sesini alamadığım gibi aramayı da kapatamıyorum. Aynı şekilde eposta girişi yaparken sadece ekranda giriş için yuvarlak dönüyor fakat giriş yapmıyor. Bazen de telefon interneti çekmeyebiliyor ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum. telefonu fabrıka ayarlarına döndürmeme rağmen devam etti sizce başka bi çözüm var mı?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Sim kartınız orijinal değil de, kesilmişse bu tarz aksilikler meydana gelmesi normal. Eğer kesik sim kart kullanıyorsanız lütfen hattınızın yedeğini alın.

   • Kardelen dedi ki:

    Nasıl yani? Telefoncu kırmıştı? nasıl kesik?

    • Tayfun Sağır dedi ki:

     İşte söz konusu problemler telefoncunun o kartı kırmasından kaynaklı olabilir. Operatörünüzün abone merkezlerine başvuru yapıp, hattınızın yedeğini istemelisiniz.

  • Berna dedi ki:

   Meraba kardelen benim telefonumda aynı sorunlar mevcut halledebildin mi sorununu ?? Halletiysen nasil hallettin solermisin

 4. nebahat ekiz dedi ki:

  samsung e 7 telefonum ekran ışlevini yitirdi sanırım virüs girdi.yani takıldı yeniden başlatma yapamıyorum bunun başka yolu varmı yani laptopa kablo ile takıp laptoptan format atabilirmiyim teşekkürler

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Nebahat Hanım merhaba. Telefon virüs almış olsa bile yeniden başlatma yapmalı, uygulamayı doğru yaptığınızdan emin olun! Eğer virüs girmişse ve menüye ulaşmakta problem yaşıyorsanız, önce donanımdan yani tuşlarla formatı sonra da yazılım yüklemeyi denemelisiniz. Format konusunda yardımcı olacak bağlantı için; http://www.ceplik.com/samsung-e700-galaxy-e7-format-atma/

 5. Simge dedi ki:

  Allah sizden razı olsun.

 6. Onurcan dedi ki:

  Gerçekten çok yardımcı oldu teşekkürler.

 7. Aa dedi ki:

  E7 kullanıyorum 2 gündür retricadan çekilen fotograflar galeriye gelmiyo whatsapptan gelen fotoğraflarda ayni şekilde normal kameradan cekilenler geliyo ama ne yapabilrim

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Önce ilgili uygulamaları kaldırıp, yeniden yüklemeyi deneyin. İşe yaramazsa verileri yedekleyin ve telefonu menüden fabrika ayarlarına döndüdüp, yeniden kurulum yapın. Sorununuz çözülecektir.

 8. Duygu dedi ki:

  ALLAH razı olsuuuuunnnn?????

 9. Gençç dedi ki:

  Allah razı olsun çok saolun

 10. EBRU dedi ki:

  Allah razı olsun sizden cevabınız hayat kurtardı diyebilirim :)<3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir