Samsung Chat S3350 veya S3353 model telefonunuzda yazılımla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ve Türkçe dil paketi yoksa telefona yeniden yazılım yükleyerek sorunları aşabilir ve telefonunuzu Türkçe yapabilirsiniz. Ayrıca yazılım yüklemesinden sonra telefonunuz formatlanmış olacaktır. Yükleme sonrasında varsa telefon kilidiniz kırılır ama sim kilidi aynı kalır.

Not: Yükleme işlemi sonunda telefonunuz S3353 olsa bile açılış ekranında s3350 yazacaktır.

Yükleme işlemine başlamadan önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

İhtiyacımız olan Dosyalar :  S3353_Downloader

Bilgisayarımızda Kies programı yoksa buraya tıklayıp indirin ve kurun. (indireceğiniz dosyada telefonun sürücüleri var ama kies daha sağlıklıdır.)

Dosyayı indirip bir klasöre çıkarın. İndirdiğimiz dosyanın içinden şu üç klasör çıkacaktır.

s3353 yazılım yükleme dosyalar

Telefonumuzu kapatıp içinden sim kart ve hafıza kartımızı çıkarıyoruz. Telefon kapalıyken *(yıldız) tuşuna basılı tutarken usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Telefon ekranında aşağıdaki resmi gördüğünzde * tuşunu bırakabilirsiniz.Bu işlem telefonunuzu Download Mode’a alacaktır. Bilgisayarınızda Kies yüklü ise donanım yüklemelerini otomatik yükle diyerek ilerletiyoruz. Kies yüklü değilse indirdiğimiz dosyadaki sürücüleri tanıttırıyoruz.

20130609_140115

Telefonumuzu başarılı bir şekilde bilgisayara bağladıktan sonra FlashTool_E2_ROU klasörünü açıp FlashTool_E2 programını açıyoruz.

s3353 yazılım yükleme dosyalar 2

Açılan ilk pencereye OK diyip program menüsüne geçiyoruz. Program penceresinde aşağıda işaretlenen butona basıp yazılım dosyalarımızı seçiyoruz.

s3353 yazılım

s3353 yazılım yükleme 3

Açılan pencerede S3350XXJL6_IDEJL2 klasörüne girip ordaki tüm dosyaları seçiyoruz ve aşağıdaki resme bakarak işaretlemeleri ve seçimleri yapıyoruz.

s3353 yazılım yükleme 4

Next butonuna basıp ilerliyoruz. Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.

s3353 yazılım yükleme 5

Start USB1 butonuna basıp yükleme işlemini başlatıyoruz. Yükleme işlemi 10-15 dakika sürebilir. Kırmızı renkli hata uyarıları aldığınızda lütfen programı kapatmayın telefondan usb kablosunu çıkarın telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve * tuşuna basılı tutarak usb kablosunu geri takın, telefon Download moda girdiğinde tekrar start düğmesine basın. Sürekli hata alıyorsanız lütfen yorum yazın. Yardımcı olmaya çalışacağız.

s3353 yazılım yükleme 7

Önemli Not: Yüklemeden sonra telefonunuz sürekli reset atmaya başlarsa lütfen dosya seçiminde en üstteki dosyanın işaretini kaldırıp baştan yükleme yapın.

137 thoughts on “Samsung Chat S3353 – S3350 Yazılım Yükleme”
 1. Abi 2021 yazılım versiyonu varmı birde Chrome bazı sittelere girmiyor sertifika hatası veriyor onuda atarmisin yıl 2021 bir çözümü varsa atarmisiniz Allah aşkına

  1. Bu telefonun 2021 yılı yazılımı yok maalesef ve sertifika hatası da destek bittiği için beliriyor. Bu telefon için yapacak bir şey yok maalesef.

  1. Yüksek ihtimalle olacaktır ama işlemi yapalı çok olduğu için emin değiliz. Deneyin, olumlu sonuç alamazsanız özel cihazlar gerektirebilir. O zaman teknik servislere danışırsınız.

   1. Önceki yorumda da belirttiğimiz gibi teknik servislerin kullandığı özel cihazlardan gerekecektir. Aynı sorunu yaşıyorsanız bir teknik servise başvurmanız en doğrusu olacaktır.

 2. Kolay gelsin telefon kapali açtığımda beyaz ekran geliyor gorsellerde şunlar var

  Telefon….Ünlem…..Bilgisayar

  Nasıl düzeltebilirim? Download mode a almaya çalıştım hiç tepki yok

  1. Kies programını kurun ve onun üzerinden işlem yapmayı deneyin. Sonuç alamazsanız da anakart kaynaklı, donanımsal bir arıza olabileceğini göz önünde bulundurun.

 3. Device synchronized.
  Injecting EBL-Loader (RPSI).
  Injecting EBL
  Process time was 30.0 sec.

  The boot process has not been started.
  The target device could not be set in boot mode within the boot timeout period.
  Check connection to target, and COM port settings. Did you remember to turn the phone on after starting (not before)? You may try to turn on trace, and try again, since this will tell you if there is a connection to target, or the problem is elsewhere.
  Channel 1 is succesfully closed.
  bu nedir?

 4. Merhabalar kolay gelsin , telefonum açılmıyor beyaz bi ekran geliyor ekranda telefon ile bilgisayar arasıdna bağlantı hatasını temsil deden bir simge var ancak telefonum hiç bir şekilde bir yere bağlı değil yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Merhaba ben yapıyorum ve sürekli kırmızı hata alıyorum. Hata dosyalar bulunamadı yüklenemedi gibi bi şey. Telefonumun ve kablonun hiç bir yerinxe problem yok. Windows 10 dan yaptığım için mi yoksa yazılım artık çalışmıyor mu ?

  1. Lütfen daha önce yazmış olduğunuz yorumların altına cevap olarak yorumlarını devam ettiriniz. Aksi durumda tüm yorumlar silinecektir.

   Mesajda belirtilmiş zaten, bir yere kadar geliyor sonra bağlantı kopuyor. Telefonun bataryası bitiyor olabilie veya kablo teması kesiliyor olabilir. Bataryanın dolu olduğundan emin olarak mümkünse farklı bir kablo ile tekrar deneyebilirsiniz.

 6. kardeşim yazılım attım yazılar gitti yardımcı olurmusun lütfen :( tekrar tekrar atıorum ama gelmio hiç bi yazı görnmüyo

   1. Stopped at 76% total, 63% current
    Timeout occured during packet reception bu hatayı alıyorum sürekli

 7. ben kırmızı hata verdi çıkardım tekrar taktım yıldıza bastım açılmadı telefonu açma tuşundan açtım. telefon ünlem işareti ve pc resmi geldi ekran öyle kaldı programı kapatıp açtım tekrar başlattım ama şimdi * tuşu bir işe yaramıyor ne yapayım

     1. Sana şöyle diyeyim denilen herşeyi yaptım arkadaşın dediği gibi kırmızı yazı geldi iptal oldu içindeki yazılımıda sildi ve şimdi tekrardan kurmaya çalışmaya çalışıyorum fakat bu seferde yıldız basınca dowloder mode gelmiyor böyle kaldım lütfen yardım et isterse fotoğraf çekip atayım ?

      1. yazılım çöktüğü için normal download moda geçmemesi normal zaten ancak telefonu açmaya çalıştıtğınızda ekranda pc ve telefon ikonu gözükür genelde, bu ekranı görebiliyorsanız telefopn download modta demektir, bu ekranı da göremiyorsanız yine yıldız tuşu ile bir kaç deneme yapın, ayrıca bataryanın dolu olduğundan emin olun.

       1. Şuadn dediğin gibi işlemi tekrardan başlatıyorum facebook varsa verebilirmisin ordan daha iyi sohbet edebilirsiniz birde tel benim değil eniştemin ondan telaşlıyım biraz

      2. site harici iletişim kurmuyoruz, telaş yapmanız size yarar getirmez. cihazın modelinden emin olun, anlattığımız işlem s3353 ve s3350 modelleri içindir, cihaz modeli doğruysa, makalenin sonundaki notu okuyarak işlem yapmaya çalışın.

          1. Sana sadece şunu söylüyorum eline gözüne sağlık….Daha başlangıcı göremedim ama eyw

  1. farklı bir simkart ile de deneyin aynı sorun yaşanıyorsa yeniden yazılım yüklemeyi deneyin, buna rağmen sorun düzelmiyorsa farklı donanımsal bir sorunu olabilir cihazın.

 8. Telefon modelinde tam olarak emin misiniz? Çeşitli versiyonları var ürünün.

  1. bende şimdi yaptım 8.1 yüklü pc de hata verdi bende vin 7 pro yüklü pc de yaptım sorun yok yüklendi.

 9. start usb1 yağptıktan sonra hata veriyo dediğiniz gibi usb yi cıkarıp bataryayı cıkarıp takıyorum tekrar yıldız tusuna basıp start usb 1 e tıklıyorum ama defalarca denedim ama hala hata veriyo

  1. bağlantı kuramıyorsunuz. bunun bir çok sebebi olabilir, kablo bozuk olabilir, sürücüleri yüklenmşyor olabilir, telefon soketi arızalı olabilir.

 10. elected model: S3353
  Selected com port: COM1
  Selected speed port: 921600
  Phone must be OFF
  Press * and connect phone by USB cable
  Connecting to Device… OK
  Sending preloader … OK
  Sending loader … OK
  Erasing … OK
  Sending…S3353DDJK4_BIN.fls (../HW/XMM6180_EHS2AGR_CATFISH_TREVI_1.0_dd/BSY_DEBUG/catfish.fls)
  Erasing … OK
  Writing …
  read device – fail!
  Flash FLS – fail!
  Elapsed time: 21 second, sw ver: 3

  bu hata nedir

  1. aldığınız hata yazıyor zaten. read device-fail, cihazı okuma başarısız diyor, cihazla sağlıklı bağlantı kurabildiğinizden emin olun, buna rağmen sorun yaşıyorsanız donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

    1. mantık öyle işlemiyor, işlem esnasında defalarca cihzdan kopup tekrar bağlanıyor, yazma işlemine geçtiğinde bir daha bağlantı kuramıyor. eğer işlemleri sırasıyla ve doğru yaptığınızdan eminseniz cihazda donanımsal ri sorun vardır ya da bu cihaz bu yazılımı kabul etmiyor demektir.

 11. Selamın aleyküm geçmiş bayramınız mübarek olsun arkadaşlar. yıldız tuşuna basarak moda girmiyor ama açma kapama tusuna basınca pc bağlantısı gösteriyor o şekilde deniyorum hata aldım tekrar deniyorum sizce olur mu

 12. dedigin gibi yaptım ama cihaz açıldı ekranda yazı karakterleri görünmüyor ve telefonu açarkern bilgisayar ve telefon resmi geliyor ekrana bi yardım edermisin

  1. eksik dosya yüklendiğinde veya uyumsuz yaızlım yüklendiğinde bahsettiğiniz sorun çıkabiliyor, yüklemeyi eksiksiz yaptığınıza ve telefon modelinin aynı olduğundan emin olun

 13. Process time was 30.0 sec.

  An EBL must be injected. None was found in the downloaded file.
  For some systems there must be an injected EBL. The file specified for download does not contain an injected EBL.
  Check that the file is correct for the target. This error can also occur on a normal boot time out, in which case just try again.
  Channel 1 is succesfully closed.

  SUREKLI BU HATAYI VERIP DURUYOR NEDENDIR ACABA ?

  1. dosya seçimlerinde hata yapıyorsunuz sanırım. makaleyi dikkatlice okuyup tekrar deneyin.

 14. Telefona farklı başka servisin sim kartını taktık sim kilit diyor ve şifre istiyor biz sim kilit oluşturduğumuzu hatırlamıyoruz bu yazılım yüklesen sim kilit olayı çözülürmü?

  Teşekkürler

  1. Sim kilidini açamayacağınız yukarıda yazmışız zaten. Dosyalarda virüs yoktur. Sizin antivirüs programınız yanlış alarm veriyor.

   1. Yazılımı yükledim s3353 telefon s3350 oldu ama önemli değil önemli olan sim kilit olayı.
    Nasıl oldu anlamadık 2012 de normal carfursadan aldık faturası herşeyi var ama sim kilit nereden nasıl geldi anlamadık gitti sim kilit şifre istiyor ne yapacağız bilmiyoruz.

    Cevap için teşekkürler

    1. sim kilidi sadece box(program kutusu) ile açılabilir, bunun için de bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

     1. Cevap için tekrar çok teşekkür ederim,

      Şimdi deneme ile farkına vardık ki şebekeye göre kilit değil yanı eski kartı vodafone ile sim kilit şifresi istemiyor ama başka vodafone veya turkkcell karta istiyor demekki sadece bir karta göre sim kilit oluşmuş ama şifreyi bilmiyoruz ne yapacağız bir çare yok mu? illede servis mi?

      Teşekkürler

      1. sim kilidinin mantığı odur zaten. takılı olan kartla çalışır sadece. başka h,ç bir kartı kabul etmez. evet teknik servis açabilir sadece8box ile)

       1. S3353 cihaza bu yazılım yükledim ama bazı özellikler yok oldu ve çalışmaz oldu acaba S3353 yazılımı bulamayız mı?

        1. biz bulamamaıştık zamanında, şuan elimizde cihaz yok, elimize cihaz geçerse yeni bir araştırma yaparız.

 15. Merhaba,

  Yazılım için verdiğim link bilgisayara trojan ve oyunlar yüklemekten başka birşey yapmıyor.

  Gerçek yazılım linki verseniz daha faydalı olurdunuz.

 16. Çalışan telefonu bozdum helal olsun bana :D eski halinde kamera açılmıyordu başarısız diyordu telefon ilk açıldığında menüden açmaya çalıştıklarım yükleniyor yazıp ünlem işareti çıkıyordu facebook ve diğer uygulamalarda çaprazlama bi çizgi çıkıp birden telefon yine resetliyordu wifi ağından internet explorer tarayıcısından youtubede video izlerken telefonun kafa gidiyodu virüsler dolayından bence

  Ee haliyle bizde öğrenciyiz aklıma geldi bakayım dedim ama başarısız oldum garantisi var beleşe yapılcaktı telefoncuyu bulamıyorum yerinde diğer telefoncularda 10tl istiyorlar adamlar yapıyosa bende yaparım dedim ama olmadı yapamadım yardımcı olabilirmisiniz başka yapılabilcek uygulanabilecek seçenekler falan var mı ?

  1. Telefonun spot olmasi onemli degil. Orjinalse yukaridaki islemleri dogru sekilde uyguladiginizda telefona yazilim yuklemis olursunuz. Bazen reset atma sorunu meydana gelebiliyor onu da sondaki notta acikladik. Sizin telefonunuz yazilimi kabul etmiyorsa farkli bir sorunu var demektir. Yine de googledan arama yapip farkli bir yazilim deneyebilirsiniz.

 17. Telefon bi kez açıldı sonra full resetlemeye başladı ilk baştaki seçeneği iptal edip attım bu sefer error verdi

  1. Yanlisnislem yaparsaniz telefonunuz coker. Biz bu islemi 50 defa yaptik sorun yasamadik.

   1. hertürlü denedim şimdi napıcam açılışta sürekli resetliyor programdan tekrar yapayım dedim boot failed diyor

   2. hertürlü denedim şimdi napıcam açılışta sürekli resetliyor programdan tekrar yapayım dedim boot failed diyor

    1. Islemleri dogru yapriginizdan emin olarak ve makalenin sonundaki notu da göz onune alarak bastan baslayin.

     1. S3350IDEJL2.dffs adlı dosyanın checkbox kutusunun işaretini kaldırıp deniyorum dediğiniz gibi çok kez denedim bu işe başlamadan önce biliyodum böyle birşey olucağını en azından tecrübe edinmiş oldum yinede sağolun :)

 18. İyi Günler;

  Ben dediğiniz gibi s3353 model telefonumun kilit kodunu unuttuğumdan format atmaya çalışıyorum dediğiniz herşeyi yaptım yine de boot failed yazısı geliyor ve telefon belli bir süre içinde yükleme işlemini iptal edip sarj oluyor yazısı başlıyor nasıl yapabilirim. Askere gideceğimden kullanacağım telefon bu dönüş yaparsanız sevinirim. İyi ÇAlışmlar

  1. merhaba, bilgisayarda kies yoksa kiesi kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.

   işlemleri eksiksiz ve doğru yaptığınızdan emin olamnıza rağmen başarısız oluyorsa telefon soketinin data yollarında sorun oluşmuş olabilir ama yine de başka bir bilgisayarda da denemenizi öneririz.

  1. herhangi bir değişiklik olmaz, aynı yazılımı geri yükleyeceksiniz. sorun oluştuğunda yüklemek içindir bu. çalışan telefona yükleme yapmayın.

  1. kırmızı çarpı işareti geliyorsa yapamamışsınız demektir. işlemleri doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin.

 19. kardeşim Allah rızası için yardım et telefon devamlı reset atıyor. Söylediğin yöntemleri yaptım :(

  1. Önemli Not: Yüklemeden sonra telefonunuz sürekli reset atmaya başlarsa lütfen dosya seçiminde en üstteki dosyanın işaretini kaldırıp baştan yükleme yapın.

   bunu da yapmışsanız cihazınızda başka bir problem var demektir. bir teknik servise danışmanızı öneirim.

 20. (An EBL must be injected. None was found in the downloaded file.
  For some systems there must be an injected EBL. The file specified for download does not contain an injected EBL.
  Check that the file is correct for the target. This error can also occur on a normal boot time out, in which case just try again.
  Channel 1 is succesfully closed.)
  diye bir uyarı aldım. birkaç denemede de aynı uyarıyı aldım. yardımcı olursanız sevinirim.

  1. dosya seçiminde veya işaretlemelerinde sorun var. yüklenecek EBL dosya sı bulamadım diyor. işlemleri en baştan sırayla yapın lütfen.

  2. Aynı sorunu bende yaşadım. Çözüm çok basit. Windows 8, 8.1 işletim sisteminde yukarıdaki hatayı veriyor. Windows 7 yüklü bilgisayarda sorunsuz çalıştı. Program Win7 de çalışıyor. Win8 bilgisayarlarda da uyumluluk modunda belki çalışabilir.

 21. Process time was 30.0 sec.

  An EBL must be injected. None was found in the downloaded file.
  For some systems there must be an injected EBL. The file specified for download does not contain an injected EBL.
  Check that the file is correct for the target. This error can also occur on a normal boot time out, in which case just try again.
  Channel 1 is succesfully closed.

  1. dosya seçimlerini yaptığınızdan emin misiniz. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak en baştan deneyin.

   1. 1) Cust: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350IDEJL2.dffs
    2) Code: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_bin.fls
    3) Code: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_cds.fls
    4) Bootcore: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_psi_flash.fls
    5) Code: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_UI_IMAGE.fls

    Files Used:
    File: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350IDEJL2.dffs
    Date: 17.12.2010 15:54:02
    Size: 32.073.644 bytes
    Checksum: 0x0FD5

    File: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_bin.fls
    Date: 17.12.2010 11:30:12
    Size: 24.894.700 bytes
    Checksum: 0xD68C

    File: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_cds.fls
    Date: 17.12.2010 11:31:36
    Size: 865.724 bytes
    Checksum: 0x6674

    File: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_psi_flash.fls
    Date: 03.11.2010 12:56:04
    Size: 819.616 bytes
    Checksum: 0x680C

    File: C:\Users\MUSA\Desktop\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_UI_IMAGE.fls
    Date: 17.12.2010 11:31:36
    Size: 4.333.008 bytes
    Checksum: 0x1542

    Modem Control:
    OnBoot: DTR: None, RTS: Set 1
    OnDone: DTR: None, RTS: None
    OnOpen: DTR: None, RTS: None
    Baud rate: 921600

    hepsini işaretledim

    1. EBL hatası veriyor. indirdiğiniz dosyaların bazılarının yerlerini değiştirmişseniz ondan kaynaklı olabilir veya antivirüs programınız bazılarını silmişse. yeniden indirip deneyebilirsiniz.

  1. makaleyi yazarak yardımcı oldum zaten. işlemleri doğru olarak yaparsanız olur. yapamıyorsanız lütfen bir başkasından yardım alın.

  1. makale içindeki resimde dosyaları nasıl seçebileceğiniz gösterilmiştir. kırmızı büyük harflerle dosya seçimi yazılmış.

 22. Merhaba, telefonumu güncelleme çalıştım ancak o kırmızı hatayı verdi, güncelleme yapıyordu yani ortasında kesildi gibi birşey oldu. Telefonumu açmaya çalışıyorum ancak bilgisayarla telefon arasında bağlantı koptu gibi hata veriyor, yardımcı olabilirmisiniz?

   1. Batarya full’du, işlemlere tekrar başlayamıyorum. USB Moduna geçirmeye çalışıyorum yani (*) tuşuna basarak, hala aynı.

     1. Kırmızı hata verip duruyor ilerlemiyor, günceller gibi oldu bi ara yarısında kesildi kırmızı hata verdi. Sonra bu hale geldi telefon.

       1. Process time was 30.0 sec.

        An EBL must be injected. None was found in the downloaded file.
        For some systems there must be an injected EBL. The file specified for download does not contain an injected EBL.
        Check that the file is correct for the target. This error can also occur on a normal boot time out, in which case just try again.
        Channel 1 is succesfully closed.

        1. eksik dosya seçmiş olabilir misiniz? lütfen seçilen dosyaları gözden geçirin. ayrıca diğer işaretlemeleri de kontrol edin.

         1. Dosyaları yükleyince zaten bütün tikleri sizin dediğiniz gibi otomatikmen ayarladı

          1. yüklenecek dosya bulunamadı diyor hocam hata raporunda. dosyaların yerlerini falan değişmediniz dimi. lütfen tekrar dosya seçimi yapın.

         2. Hocam o yıldız tuşuna basıp usb etkinleştiriliyordu ya, orası açılmıyor artık nedense

          1. Yarida kesildiği icin cikmayabilir ancak ekranda bilgisayar ve telefon ikonlari cikiyorsa da yukleme yapabilirsiniz.

        2. kardeş şimdi herşeyi çıkar telefondan sonra tak ama tek bataryayı sonra hiç takma bişey o programı aç herşeyi yap o hata geldiinde kapa telefonu sonra yıldıza basılı tut başlat bida programı hmen usb yi bağla olur :)

 23. saolasın kardeşim. İşlem faydalı oldu. “Bilgi paylaşınca güzeldir.” Sözü işte bu şekilde karşılık buluyor.

 24. KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN 50 TL LİK TELEFONA 25 TL ÜCRET İSTEMİŞLERDİ YARDIMIN SAYESİNDE ÜCRETSİZ OLARAK YAPABİLDİM.

  1. sim kilidi koymuşsunuz, sizin sim kartınızda istemez, başka kart takınca ister, siz şimdi telefonu sıfırlayınca artık telefon sim kartınızı tanımıyor, o yuzden sim kilidi istiyoru. eski sim kilidinizi hatırlaıyorsanız girip açabilirsiniz.

 25. dediğinizi yaptım telefon kilidi kalltı fakat buseferde sim takdığımda sim kilidi istedi bu ne ya nasıl olacak

  1. sim kilidi varsa kırılmayacağını yazmıştık makalenin başında, sim kilidini kırmak için box’a(program kutusuna) ihtiyaç vardır. bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

 26. aciiil yardım bunları yaptım telefonum kendisini resetliyor sürekli yardım et allah rızası için

 27. öncelikle allah razı olsun 3 gündür bunu arıyorum ebl hatası alan arkadaş önce usbyi çıkar sonra bataryayı sonra yedien dwnload moda al sonra programı yönetici olarak çalıştır gerisi zaten yukarda anlatılmakta

 28. Process time was 30.0 sec.

  An EBL must be injected. None was found in the downloaded file.
  For some systems there must be an injected EBL. The file specified for download does not contain an injected EBL.
  Check that the file is correct for the target. This error can also occur on a normal boot time out, in which case just try again.
  Channel 1 is succesfully closed.
  bu hatayı veriyoo yardımk acıl

  1. dosya seçimlerini ve işaretlemeleri tekrar kontrol edin lütfen. eksik dosya seçilmiş diyor hatada.

   1. Device synchronized.
    Injecting EBL-Loader (RPSI).
    Injecting EBL
    Boot-loader is active
    EBL version: 6180_Bootloader_10.0_MKEYSKEY 10..0
    Boot mode is: BB
    Using: Faster CRC, Writing all blocks
    Package length is 2048 – protocol: 1.16
    Baud rate set to 921600
    Get flash id.
    CFI stage 1
    Flash ID is: 220800EC
    CFI stage 2
    Boot process finished

    Start downloading item ‘CODE:../HW/XMM6180_EHS2AGR_CATFISH_TREVI_1.0_CUST/CDS_DEBUG/catfish.fls” from file ‘C:\Users\Tecktnk\Downloads\C3353_Downloader\S3350XXJL6_IDEJL2\S3350XXJL6_cds.fls”.
    Sending sec-pack.
    Load region 0
    Use flash pre-erase.
    Sending data.
    Sending end-pack.
    Process time was 1 min 2 sec.

    Stopped at 15% total, 0% current
    WIN32 Comport error 31. Line 2150
    The windows COM port driver has reported the specified error.
    Check the Microsoft Win32 Error descriptions for further explanations.
    Channel 1 is succesfully closed.

    bu hatayı veriyor

    1. WIN32 Comport error 31. Line 2150

     com port hatası veriyor. başka bir bilgisarda deneyin lütfen. aynı soruın devam ederse telefon soketinizde sıkıntı olabilir.

     1. Editör bu telefonun şifresini unuttum hani bir kaç tuşa birden basılı tutunca telefon sıfırlanıyor ya bu telefonda hangi tuşlara basmam gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir