Önemli Not: Bu telefonun 3 modeli bulunmaktadır. C3510, C3510N ve C3510T. Ülkemizde genelde C3510 ve C3510N modelleri bulunmaktadır.(Henüz T serisine rastlamadık.) C3510N modeline aşağıdaki yazılımı yüklerseniz cihazını çöker ve çalışamaz hale gelebilir. C3510N modellerinde de C3510 yazdığı için model tespiti yapılamıyor. İşleme başlamadan önce bu riski göz önüne alın. Telefonunuz çökerse Z3X Boxı bulunan bir teknik servisten yeniden yazılım yükletmeniz gerekecek.

Samsung C3510 Genoa telefonunuzda Türkçe dil paketi mevcut değilse veya yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız yazılım yükleme yöntemini uygulayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Yazılım yükleme işlemi telefonunuzu sıfırlayacağından ayrıca telefon kilidi ve sim kilidi gibi kilitleri kırmak için de bu yükleme yöntemini uygulayabilirsiniz. (Sim kilidi bazı cihazlarda kırılmıyor.)

Telefonunuz sıfırlanacağından öncelikle eğer yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için de lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın. İşlem esnasında batarya biterse telefonda ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kurulu değilse lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın. Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: C3510_Flash loader 7.0.4_SGH_05_v1.4 for Product

2: Samsung C3510 Genoa Türkçe Flash C3510JVIL2

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.  C3510_Flash loader 7.0.4_SGH_05_v1.4 for Product programını açın.

c3510 yazılım yükleme

1: SET MODEL butonuna tıklayıp C3510_GENOA_Setting_v02.mdl dosyasını seçin.

2: With CSC seçeneğini işaretleyin.

3: BIN + STL – BIN + TFS seçeneğini işaretleyin.

4: Browse butonuna tıklayarak C3510JVIL2.cla dosyasını seçin.

5:  Browse butonuna tıklayarak C3510JVIL2_OJVIL2_STL.bin dosyasını seçin.

6: Browse butonuna tıklayarak C3510OJVIL2.csc dosyasını seçin.

7: Kutucuğa 1 yazın.

Bütün işaretlemeler ve dosya seçimleri resimdekiyle aynıysa yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Telefonunuzu kapalı konumuna getirin. Batarya içinde olsun. Usb kablosunu bilgisayara bağlayın.  Programın Start butonuna tıklayın.Telefonun ses kısma ve kamera tuşlarına basılı tututarak usb kablosunu telefona takın. Yükleme işlemi başlayacaktır. İşlem detayını programın alt tarafından takip edebilirsiniz. Programın sağ kaydrıma çubuğundan aşağı inebilirsiniz. İşlem bilgisayarınızın hızına bağlı olarak biraz zaman olabilir. Ortalama süre 10 dakikadır. İşlem bittiğinde Slot freed foor new download mesajını görürsünüz. Şimdi telefonun usb bağlantısını kesip telefonu açabilirsiniz. İşlem tamamdır.

25 thoughts on “Samsung C3510 Genoa Yazılım Yükleme – Türkçe Yapma”
  1. Facebook sayfamız üzerinden sorunuza cevap verildi ancak buraya uğrayacak diğer arkadaşlar için de tekrarlayalım. Normalde başarıyla bitmiş işlem sonucu telefonun açılması gerekir. Eğer açılmıyor ve bilgisayar da görmüyorsa box ile işlem yapılmalı. O da çözüm olmazsa anakart ömrü dolmuş olabilir.

  1. s.aleykum usta samsung e2250 yazılımı varmı yada bu yazılım uyarmı C3510JVIL2_OJVIL2_STL.bin

 1. iyi günler hocam daha önce c3510 hakkında yazmıştım söylediğniz gibi eeprom dosyası yazınca düzeldi.Başka bir cihaz için Türkçe Dil arıyorum z3x in supportta JV olanı yok.
  Sizin link sanırım ölü.Eğer elinizde duruyorsa linki yenilermisiniz.

  1. işlemleri doğru yaptığınızdan ve bataryada yeteri şarj olduğundan emin olarak baştan deneyebilirsiniz.

 2. iyi günlr ustam bende z3x de var.hem bu programdan hem z3xden işlemleri eksiksiz yapmama rağmen Açılış ekranında donup kalıyor.Ve üstte kırmızı bir kod belirip gidiyor Sürekli olarak 2 pc 3 farklı kablo ve 3-4 farklı yazılım ile denedim Acaba sorun nerede? bir fikriniz varmıdır?
  teleofn sağlam dil için geldi son olarak çalışmıyor.

  1. Epprom dosyasi bozulmustur buyuk ihtimalle. Z3x supporttan epp dosyasını indirip yukleyin sonra yazilim yukleyin.

 3. Siz Onları yaptıktan sonrasını anlatsanız Telefon işlem sırasında kendi kendine açıldı.Gerçektende Start Butonu Stop oldu başka bir şey yok Yada ben yapamadım

  1. biz bütün işlemleri ve gerekli bilgileri makalede yazdık zaten. işlemleri doğru ve eksiksiz yaparsanız telefonunuz açılır, yapamıyorsanız bir arkadaşınızdan yardım alın.

   Yorumlara CEVAPLA seçeneğini kullanarak mesaj yazın. akti taktirde yorumları silmek zorunda kalıyorum.

 4. yüklüyorum bitişte program kapanıyor. işlem gerçekleşmiyor. benim telefon açılışta sadece modeli yazıp öyle kalıyor.

  1. bilgisayarınızı resetleyip tekrar deneyin lütfen. mümkünse başka bir bilgisayarda da deneyin. yazılımsal bir sorunsa çözülmesi lazım.

 5. cok teşekkürler ceplik birde samsung e2250 yeni modele gore flaş dosyası ve flasher varmıdır ?

  1. rica ederiz. flasher var da türkçe flash deneme şansımız olmadı. elimize cihaz geçince deneyip siteye yazarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir