S Çocuk Nedir, Ne İşe Yarar?

S Çocuk, Samsung’un akıllı telefon kullanıcıları için geliştirdiği, çocuklara özel video içeriği sunan bir uygulama. Çocuklar da büyükler kadar akıllı telefonlara ilgi duyuyor ve bu durum çoğu zaman ailelerin başına dert oluyor. Çocuklar istediklerine ulaşamadıklarında sinirlerini telefondan çıkarıyor ki bu da çoğu zaman ek bir masraf demek. S Çocuk’ta daha çok bunun önüne geçmeyi amaçlayan bir yazılım ve 0-6 yaş grubu çocuklara hitap ediyor.

Küçük yaştaki çocuklar özellikle telefonlardan video izlemeye meraklı ki S Çocuk uygulaması gelişimini bu yönde sürdürüyor. Uygulamanın içinde bir çok çizgi film mevcut. Uygulamayı açıp çocuğunuza verdiğinizde uygulamanın dikkat çekici ikonları sayesinde mutlaka bu çizgi filmlerden birini izlemeye koyulacaktır. S Çocuk bu açıdan faydalı bir yazılım. Ancak içeriklerin çocuğunuza ne kadar uygun olduğunu kararını vermek yine de size kalıyor.samsung-s-cocuk-nedir-nasil-kullanilirS Çocuk bir çocuk modu değil! Bu yüzden telefonun S Çocuk uygulamasından çıkamayacağını düşünmeyin. Uygulamayla ilgili tek detayda bu değil. S Çocuk ilk 6 ay ücretsiz, daha sonra ise aylık 4 lirayla ücretlendiriliyor. S Çocuk uygulamasını kullanabilmek için telefon numarasıyla kayıt olmak gerekiyor. Kayıt işlemleri sonrası üyeliğiniz başlıyor. Kayıt işlemleri sırasında uygulamaya bir şifre belirliyorsunuz. Şifre unutulduğu taktirde kısa mesajla şifreyi öğrenebilmeniz mümkün. Üyeliği iptal ettirmek de mümkün. 6662’ye IPTAL yazarak kısa mesaj göndermek yeterli. 

S Çocuk video içerikli bir uygulama olduğundan kullanım harici de ek ücretle tabi olabilirsiniz. Bu yüzden uygulamayı başlatmadan önce kablosuz bir ağa bağlanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde internet paketinizi korumuş olursunuz.

Uygulama şu an Note 4, Galaxy S6 gibi güncel modellere entegre olarak geliyor. Ayrıca Play Store üzerinden de uygulamayı edinebilmek mümkün. Android 4 ve üstü bir çok Samsung Galaxy serisi akıllı telefona uyumlu.

Bazı kullanıcılar ise uygulamadan rahatsız! Çünkü uygulamanın direk yüklü geldiği telefondan kaldırılma işlemi biraz sıkıntılı. Bunun için ya telefon Rootlanmalı(ki Root işlemi telefonu garanti dışı bırakıyor) ya da uygulama geliştiricisi ‘Mobiltürk‘ ile irtibata geçilmeli. İletişim için destek1@mobilturk.com.tr adresi kullanılabilir. Eğer telefonunuz zaten garanti dışıysa ya da telefonun garanti dışı kalmasını göz alıyorsanız, telefonunuzu Rootlayarak, uygulamadan kurtulabilirsiniz.

S Çocuk Uygulamasını İndirmek için Tıklayın

Author: Tayfun Sağır

14 thoughts on “S Çocuk Nedir, Ne İşe Yarar?

  1. Arama motorlarında ‘MobilTürk’ şeklinde yazıp, aratma yaparsanız, iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 1. samsung çocuk sağolsun, bu sabah üyeliğimi yenilemiş. Üyeliğimin yenilenmesini istemiyorum ve bu nedenle iptal için sms gönderdim. Fakat aldıkları 4 TL yi iade edip etmeyecekleri kafama takıldı, sormak istedim. Gönderdikleri sms mesajında yazan telefon numarasını bugün saat 9:43 ve 9:49 da iki kere aradım telesekreter çıktı. Mesai saatlerinin 09:00 – 18:00 olduğunu kayıttan dinledim.
  Saate baktım neredeyse 10:00….. Dalgamı geçiyorlar?? Neyse saat 10:08 de tekrar aradım. Yine bant kaydı çıktı. Bu sefer de bütün görevlilerin başka müşterilerle ilgilendiğine ilişkin bir şeyler söylendi ve telefon yüzüme kapandı. Bu adamların çalışma şekli, hizmet kalitesi çok farklı. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Ama bende o 4 lirayı onlara yedirirsem.

 2. Arkadaş nasıl silebilirim telefonumdan bir türlü kaldiramiyorum uygulamayı lütfen silin şunu ayda kaldirin

  1. Üyelik iptali ve uygulamanın kaldırılması hakkındaki bilgiler makalede yer alıyor. Lütfen okuyun!

  1. Üyelik iptali ve uygulamanın kaldırılması hakkındaki bilgiler makalede yer alıyor. Lütfen okuyun!

 3. Lütfen artık S4 telefonumda Bu uygulamayı istemiyorum ama kaldırmıyor evde çocuk da yok. Bu yaptığınız hırsızlık 6 ay boyunca da kullan madım ücret aldığınız bu ayda da yeter artık

  1. Yanlış anlaşıldık galiba, biz Samsung ya da uygulama geliştiricisi MobilTürk değiliz. Keşke öyle olsaydı, emin olun sorununuzu çözerdik! :) Makalede üyeliği nasıl iptal edebileceğiniz ve uygulama geliştiricisine nasıl ulaşabileceğiniz yazıyor. Deneyin ve sonuç alamasanız da hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin. Ayrıca Samsung müşteri hizmetleri de bu konuda size yardımcı olmak zorunda. Onlara ulaşmaya da çalışabilirsiniz.

 4. Diplomali hırsızlar .. iptal etmek icin IPTALSCOCUK6 yaz 6662 ye gonder diye mesaj atarlar yaparsin yanlis mesaj derler , mesajlar ustute oldugu icin saglamasını yapmak kolaydır yanlıs gondermedıgınızı konfirme edersiniz . Daha sonra hattınızdan 4 TL abonelik ucreti alinmistir diye mesaj gelir ararsiniz musteri temsilcilerimiz yogundur denir telefon yuzunuze kapanir yeniden mesaj atarsiniz her mesajda ucret alirlar Hırsızlar buda bir suç duyurusudur Sesim duyulana kadar heryere bu bilgiyi yazicam .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir