Replika S4 Mini Format Atma

Replika S4 Mini telefonunuzun ekran kilit deseni ya da güvenlik kodu bloke olduysa veya unutulduysa, telefon uygulama ya da yazılım hatalarından ötürü menüye erişime engel oluyorsa telefona donanımdan format seçeneğini uygulayarak, onarım moduna(recovery mode) ulaşmalı ve telefonu formatlamalısınız.

Çin üretimi ve tasarım olarak Samsung Galaxy S4 Mini’nin neredeyse aynısı olan bu model MTK serisi olarak da geçer ve açık kaynaklı Android işletim sistemi kullanır.. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki replika ürünler birbirine çok benzer ve format yöntemleri değişebilir. Bizin deneyip, başarıya ulaştığımız yöntem orjinal Galaxy S4 Mini ile aynı.

İşlem öncesi dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus var! Bunlardan en önemlisi çoğu replika telefonun formatlandıktan sonra imei numarasının da siliniyor olması. Bu yüzden işlem öncesi mümkünse imei numaranızı bir kenara not edin. Diğer önemli husus ise telefon şarjının en az %50 seviyesinde olmasını sağlamak ve yine mümkünse veri yedeği almak.

NOT: Bu yöntem sadece açık kaynak Android işletim sistemi kullanan Çin S4 Mini benzeri modeller için geçerlidir. Açık kaynaklı Android işletim sistemi kullanan bir çok modelle benzerlik gösterse de java alt yapısını kullanan modeller için geçerli değildir!

cin-s4-mini-hard-format-atma

Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.

Ses açma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu

Marka ve model bilgisi geldiğinde açma-kapama(kilit) tuşlarına bırakarak diğerlerine basmaya devam edin.Bir süre sonra telefon onarım moduna ulaşacaktır.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz; ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes-delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.


Telefon sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana döner. Burada ilk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylamak telefonu yeniden başlatır.

Bu işlem sonunda telefon sıfırlanır, tüm kilitler kalkmış olur ve normal olarak yeniden başlar.

Replika ürünün menüsüne erişebiliyor olduğunuz durumlar için Menü> Ayarlar> ‘Gizlilik’ ya da ‘Yedekle ve sıfırla’> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini de kullanabilirsiniz.


UYARI: Yukarıda da belirttiğimiz gibi replik ürünler birbirine çok benzer ancak küçük farklarla birbirinden ayrılabilir. Onay tuşu olarak açma-kapama tuşu işe yaramazsa ana ekran(home-orta tuş) tuşunu deneyin. Öyle ki bazı serilerde onay butonu orta tuşun sağ ve solundaki dokunmatik butonlar bile olabiliyor.

İşlem sonunda lütfen telefonun imei(seri) numarasını kontrol edin! Eğer silinmişse aşağıdaki bağlantılara göz atarak imei numaranızı onarın!

İmei Onarımı Alternatif 1

İmei Onarımı Alternatif 2

Replika S4 Mini IMEI Onarımı

Author: Tayfun Sağır

18 thoughts on “Replika S4 Mini Format Atma

 1. ABİ SELAM ALEYKÜM TELEFON MÜŞTERİNİN S4 MİNİ REPLİKA POWER TUŞU ÇALIŞIYOR NORMALDE AMA RESET SAYFASINA GELDİĞİNDE TUŞ BASMIYOR BİR BİLGİ VERİR MİSİN TELEFONDA DESEN KİLİDİ VAR

 2. benım telefonumda bu işlemi yaptıgımda robotun altında komut yok dıyor o mawi yazılı sayfaya erişemiyorum o yuzden format atamıyorum androıd yazısı çıkıyor we orda donuyor telefon açılmıyor lütfen yardımcı olur musun?

  1. komut yok ekranındayken bütün tuşlara tek tek basıp 1-2 saniye bekleyin. buna rağmen recovery mode açılmıyorsa farklı yöntemler araştırın lütfen.

 3. hocam hayırlı günler, replika s4 mini ekran çatladı ama format atmam lazım çünkü rehberim vs içinde. telefonuda bu haliyle satacağım…bu menünün vs fotoğrafını çekip buraya koyabilirmisiniz veya adımları tek tek yazabilirmisiniz

 4. Kardeşim ben o tuşların hepsine basıyorum o ses tuşlarıysa seçtigimiz ver varya ses kısma açma tuşlarıyla yaptıgmız Orda ben tıklıyorum ses kısmaya alan kardeşim gene aynı samsung yazısı cıkıyor gene aynı şeyi yapıyor açılıp kapanıyor biri yardım etsin geliyor root yeri ama ses kısmaya tıklıyorum gene samsung yazısı cıkıyor yani format atmıyor. :S

 5. reset atmaya calısıorum ama işe yaramıoyor + tusunla menu we power a baslıorum ama telefon acılmıor ne yapmalıyım arkadaslar

  1. yukarıda anlattığımız işlem çalışır durumda olan orjinal s4 mini telefonu içindir. eğer telefonunuz orjinal ve çalışma konusunda sorunu yoksa işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin. telefonunuz çalışmıyorsa zaten format atamazsınız. download moda giriyorsa yazılım yğükleyebilirsiniz. (download mode: ses kısma + home + güç tuşları)

 6. arkadalar bilen warsa lutfen yol gostersın bana replika s4 aldım daha dun ama bi türlü acılmıo acılınca donuyo kapanıo acılıp kapanıo hep reseti feln hep denedim ama olmadı acılmıo androıd yazısı geldı resetten sonra o yazıda kalıo acılmı bilen war sa cok acil bana yardım edebilirmi telefonsuz kaldım

  1. sürekli reset atıyorsa yazılımsalbir sorun var demektir. aldığınzı yer ile görüşün lütfen. formatla düzelmez genelde bu sorun.

   1. herhangı bı yolu felan yokmu sızın bıldınız ne bilim sürüm feln nasıl yuklenır yardımcı olsanız

    1. sürekli atıo ama bazen bi 2 saat felan acık kalıo demek ıstedım o bıde aldım yer cok uzak baska sehırde sımdı elımde ne adresı war ne numara

     1. format atıp deneyin o zaman.ama dediğim gibi genelde yazılımsal sorunu olduğu için öyle yapar. bir teknik servise danışmanız gerekecek o zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir